PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بلو اسکرین

nima14
25-04-13, 12:59
سلام
من یه مدتی بود که مشکل بلو اسکرین داشتم. سیستمو بردم نشون دادم گفتن که مشکل از مادربردته. منم مجبور شدم هم مادربرد و هم سی پی یومو عوض کردم. یه مدت خوب بود ولی الان دوباره موقع بازی کردن یا موقعی که زیاد رو سیستم فشار میاد سیستم هنگ میکنه یعنی کیبورد و موس از کار می افتن و مجبور میشم سیستمو ری استارت کنم. خواستم ببینم مشکل از کارت گرافیکمه یا از جایی دیگس؟
مشخصات سیستمم اینه:
Cpu:intel(R) pentium (R) 4 cpu 3.06 GHz 3.07 GHz
ram: 2gb
VGA: msi nvidia getforce 210
ممنون میشم اگه کمکم کنید
مرسی

ganboo
25-04-13, 13:37
ببین دوست من
شما اول باید سیستم رو تحت فشار بزاری تا یه موقع مشکل دما نبوده باشه و الکی سی پی یو و مادربوردتونو عوض نکرده باشید...
اگه مشکل دما نیست شابد مشکل از رم باشه..توی پاسخ کامنتم اگه مشخصات دقیق سیستم(حجم رم-نوع سیستم عامل و ...)رو بگید شاید بهتر بشه راهنماییتون کرد
در ضمن بایوس مادربوردتونو به آخرین ورژن آپدیت کنید

nima14
25-04-13, 14:21
ممنون از جوابتون. اون موقعی که مادربردو سی پی یو رو عوض کردم سیستم هر 5 دقیقه یکبار ارور بلو اسکرین میداد دیگه مجبور شدم عوضشون کنم. ولی حالا اینجوری نیست فقط موقعی که بازی می کنم یا سیستم زیاد روشن باشه این ارورو میده. ویندوزم 7 هستش و رمم 2 گیگه. مشکل از رم نیست چون اونم دادم چک کردن.

ganboo
25-04-13, 14:47
خواهش میکنم
پساگه مشکل از رم نیست میتونه دما هم تاثیر داشته باشه
هم دمای سی پی یو و هم دمای کارت گرافیک میتونه توی بلو اسکرین تاثیر داشته باشه اینارو هم چک کنید
مشخصات پاورتونم اگه بگیدممنون میشم

nima14
25-04-13, 18:50
دمای سی پی یو 50 درجه هست و دمای کارت گرافیک 53
سرعت فن سی پی یو: 3253 RPM
مدل پاورمم: ELEGANCE: model: p4-550 w
البته بیشتر موقع بازی کردن این ارورو میده. فکر می کنم با کارت گرافیک ارتباط داشته باشه چون این مدل کارت گرافیکم، فن نداره.

ganboo
25-04-13, 20:06
دمای سی پی یو 50 درجه هست و دمای کارت گرافیک 53
سرعت فن سی پی یو: 3253 RPM
مدل پاورمم: ELEGANCE: model: p4-550 w
البته بیشتر موقع بازی کردن این ارورو میده. فکر می کنم با کارت گرافیک ارتباط داشته باشه چون این مدل کارت گرافیکم، فن نداره.
البته من منظورم دمای سی پی یو و کارت تحت فشار بود نه دما درحالت idl و اگر دمای سی پی یو در حالت بیکاری 53 هست به طور حتم مشکل دما میتونه باشه...
اگه میتونید سیستم رو تحت فشار بزارید و بعد دمارو چک کنید...
هیتسینگ های هر دو قطعه رو هم ببینید شاید گرد و حاک گرفته باشه..
طبق گفته ی خودتونم قطعات نو هستند(مادربورد-سی پی یو)و رم هم گفتید چک شده پس فقط میشه مشکل بلو اسکرین رو از دمای بالا دونست..
کارایی رو که گفتمو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید..

javadshahvand
25-04-13, 20:37
سلام
من یه مدتی بود که مشکل بلو اسکرین داشتم. سیستمو بردم نشون دادم گفتن که مشکل از مادربردته. منم مجبور شدم هم مادربرد و هم سی پی یومو عوض کردم. یه مدت خوب بود ولی الان دوباره موقع بازی کردن یا موقعی که زیاد رو سیستم فشار میاد سیستم هنگ میکنه یعنی کیبورد و موس از کار می افتن و مجبور میشم سیستمو ری استارت کنم. خواستم ببینم مشکل از کارت گرافیکمه یا از جایی دیگس؟
مشخصات سیستمم اینه:
Cpu:intel(R) pentium (R) 4 cpu 3.06 GHz 3.07 GHz
ram: 2gb
VGA: msi nvidia getforce 210
ممنون میشم اگه کمکم کنید
مرسی

قطعات رو از لحاظ ظاهری و دما چک کنید هارد رو هم مورد بررسی قرار بدید و نتایج رو اعلام کنید

nima14
25-04-13, 21:28
تحت فشار دمای سی پی تا 69 درجه بالا میره دمای کارت گرافیکم 61 میشه. خودمم احتمال می دادم از دمای بالا باشه چون یه مدت فن سی پی یوم سر و صداش زیاد بود به خاطر همین عوضش کردم ولی چون خوب فن رو جا ننداخته بودم اون موقع بیشتر هنگ می کرد ولی موقعی که دادم جاش انداختن بهتر شد. اگه مشکل از دمای بالا هست چه کاری باید انجام بدم؟

ganboo
25-04-13, 21:32
تحت فشار دمای سی پی تا 69 درجه بالا میره دمای کارت گرافیکم 61 میشه. خودمم احتمال می دادم از دمای بالا باشه چون یه مدت فن سی پی یوم سر و صداش زیاد بود به خاطر همین عوضش کردم ولی چون خوب فن رو جا ننداخته بودم اون موقع بیشتر هنگ می کرد ولی موقعی که دادم جاش انداختن بهتر شد. اگه مشکل از دمای بالا هست چه کاری باید انجام بدم؟
خمیر سیلیکون بعد از هر بار باز شدن خنک کننده ی سی پی یو باید عوض بشه
اگه میبینی دما بالاست یه خنک کننده ی بهتر بخر و خیال خودتو راحت کن
اگر هم بلد نیستی بده به کسی که بلده ببنده ممکنه پایه های خنک کننده رو داده باشی به فنا و و سطح خنک کننده با سطح سی پی یو درگیر نشده باشه..
در ضمن از خمیر سیلیکن مرغوب استفاده کن

nima14
25-04-13, 21:47
موقعی که بردم فن رو جا بندازه خمیرشم عوض کرد. یعنی یه فن جدید واسه سی پی یو بخرم؟ کارت گرافیکم مشکلی نداره؟

Over_Cracker
25-04-13, 22:20
درود.

@nima14 (Only the registered members can see the link)

برای تشکر از کاربر مورد نظر،از دکمه ی تشکر استفاده کنید.

ganboo
26-04-13, 04:53
دوست عزیزم بنده رفتم توی سایت اینتل و حداکثر دمای سی پی یو شمارو زده 70 درجه...!!
اول فن رو یکبار گردگیری کنید و خمیر خوب مانندtx4-tx3-z3-z5-z9 بزنید اگه دما اومد پایین که خدارو شکر و نیازی به هزینه ی فن اضافی نیست
اگر هم نیومد یک فن که دارای هیت پاپ هست از برند کولر مستر-دیپ کول-زالمن و ... میتونید تهیه کنید.
در مورد مشکل هم چون تمامی قطعات چک شدند میشه تنها به دما مظنون شد...تهویه ی کیستون هم خیلی روی دمای قطعات تاثیر داره و روی عمرشون هم بی تاثیر نیست
موفق باشید:give_rose:

nima14
26-04-13, 08:22
حتما این کار رو انجام میدم
با تشکر از راهنمایی های شما
مرسی

javadshahvand
27-04-13, 14:25
موقعی که بردم فن رو جا بندازه خمیرشم عوض کرد. یعنی یه فن جدید واسه سی پی یو بخرم؟ کارت گرافیکم مشکلی نداره؟

اگر میتونید فن رو باد گرفته و روغنکاری کنید تست کنید اگر باز مشکل پابرجا بود اقدام به تعویض فن بکنید
دمای گرافیک هم باید با نصب فن روی درب کیس و یا روی گرافیک دما رو به حداقل برسونید