PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در کارت گرافیک 5970

shinooda
24-04-13, 04:56
دوستان من جدیدا متوجه یک موضوع عجیبی شدم نمیدونم باید چه جوری برطرفش کنم.
من وقتی نرم افزار gpu z رو اجرا میکنم در قسمت gpu 1 همه قسمت ها درست هستش ولی در قسمت gpu 2 یک چیزی درست نیست و اون هم ضریب pci express هستش که روی x2 قرار گرفته در صورتی که قبلا اینطوری نبود. gpu 1 بر روی x16 قرار گرفته. همین مساله برام در داخل بازی مشکل ایجاد کرده وبه شدت افت فریم دارم. دوستان اگه میتونند کمک کنند.

gpu 1

8490

gpu 2
به قسمت bus interface دقت کنید. نشون میده که هسته دوم گرافیک 5970 در pci express 2.0 x2 کار میکنه در صورتی که همین چند روزه پیش pci express 2.0 x16 بود.

8491

آخرین درایو گرافیک رو هم نصب کردم ولی فرقی نکرد.

ganboo
24-04-13, 06:38
تغییری توی سیستمت ایجاد کردی؟؟رمی اضافه کرده باشی یا سی پی یوت رو عوض کردی؟؟
من احتمال میدم مشکل از ویندوزته..عوض کنی درست میشه...

javadshahvand
24-04-13, 08:10
بایوس مادربرد رو آپدیت و دوباره تست کنید

shinooda
24-04-13, 08:44
تغییری توی سیستمت ایجاد کردی؟؟رمی اضافه کرده باشی یا سی پی یوت رو عوض کردی؟؟
من احتمال میدم مشکل از ویندوزته..عوض کنی درست میشه...

نه هیچ چیزی رو اضافه یا کم نکردم.

shinooda
24-04-13, 08:46
بایوس مادربرد رو آپدیت و دوباره تست کنید

دوست گرامی مادربرد من P8Z77-V DELUXE هستش و آخرین ورژن بایوس روی خودش نصب بوده. تا همین 1 هفته پیش همه چیز درست بود الان نمیدونم چرا اینطوری شده.

nima_hl
24-04-13, 11:50
با برنامه msi kombustor هر دو هسته گرافیک کارت را زیر فشار قرار بدین بعد تست بفرمائید

وقتی یک هسته بی کار میشه سیستم صرفه جوئی مصرف فعال شده و باند تبادل لطلاعات کوچک میشود

اگر باند زیر فشار هم افزایش نیافت مجددا اعلام بفرمائید

shinooda
24-04-13, 11:59
با برنامه msi kombustor هر دو هسته گرافیک کارت را زیر فشار قرار بدین بعد تست بفرمائید

وقتی یک هسته بی کار میشه سیستم صرفه جوئی مصرف فعال شده و باند تبادل لطلاعات کوچک میشود

اگر باند زیر فشار هم افزایش نیافت مجددا اعلام بفرمائید

بله دوست گرامی به نکته خوبی اشاره کردین. فراموش کردم این مطلب رو بگم من با برنامه MSI Afterburner کارت گرافیک رو چک میکنم که در هر بازی چند درصد از GPU فعالیت می کنه که در CRYSIS 3 هر دو GPU حدود 98 درصد فعالیت داشتند ولی از موقعی که اینطوری شده در بازی یکی از GPU ها 98 درصد و GPU دومی حدود 65 درصد شده.

shinooda
24-04-13, 12:05
msi kombustor رو نصب کردم ولی چرا فقط یکی از هسته هارو میشناسه و هسته دومی بیکار هستش؟ البته تو بعضی از تست ها هر دو 99 درصد کار میکنند.

nima_hl
24-04-13, 12:32
msi kombustor رو نصب کردم ولی چرا فقط یکی از هسته هارو میشناسه و هسته دومی بیکار هستش؟ البته تو بعضی از تست ها هر دو 99 درصد کار میکنند.

کومبوستور شما چه ورژنی است ؟

زمانی که هر دو هسته 99 درصد میشود گرافیک دوم 16x میشود؟

shinooda
24-04-13, 12:34
کومبوستور شما چه ورژنی است ؟

2.5.0 msi kombustor

nima_hl
24-04-13, 12:38
2.5.0 msi kombustor

shinooda
24-04-13, 13:05

نه از داخل gpu z که همون 2x هستش.

nima_hl
24-04-13, 13:38
نه از داخل gpu z که همون 2x هستش.

اگر همه تستها را انجام دادید و بایوس ، درایور هم آپدیته روی یک سیستم دیگه هم تست کردید باز مشکل وجود داشت کارتتون مشکل پیدا کرده

پشت کارتتون دقیقا بالای سوکت pci-e یک ردیف خازن وجود داره

برد را به یک تعمیر کار نشون بدین یک یا چندتا از این قطعات مشکل داره که راحت تعویض میشه و به احتمال قوی مشکل حل میشه

البته چون کارت دارای 2 پردازنده میباشد ممکنه مشکل از قطعات جای دیگه هم باشه ولی معمولا این ایراد ( کم شدن باند ارتباطی ) با تعویض 1-2 تا قطعه ریز حل میشه ( اگر تعمیر کار وارد باشه هزینه بالائی نداره )