PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید هارد اینترنال یا اکسترنال

armiiiiiin
23-04-13, 17:03
با سلام دوستان عزیزم . من عضو جدید هستم ... امیدوارم منو در خرید هارد راهنمایی کنید

من بین خرید هارد اکسترنال و اینترنال گیر کردم .... شما کدوم برای من پیشنهاد می کنید

نگهداری و سالم موندن اطلاعات برام مهمه ...... سرعت زیاد مهم نیست .... حجم هارد برام مهمه

با توجه به قیمت های نجومی ، عمر هارد برام مهمه ..... پرتابل بودن هارد زیاد مهم نیست

هزینه 200 هزار تومن .... که اینترنال 1 ترا و اکسترنال 500 میتونم بخرم
تا چند روز دیگه قصد خرید دارم لطفا داداش کوچیکتون راهنمایی کنید

من هارد برای آرشیو اطلاعات (فیلم ، نرم افزار و ...) می خوام

ویرایش: چون کامپیوترم مدت طولانی روشن هست اگه اینترنال بگیرم اشکال نداره ؟! واقعا نمی دونم چی بگیرم

armiiiiiin
23-04-13, 18:36
17 بازدید داشته ولی هیچ کسی جواب نداده
فکر کنم اینترنال بخرم بهتر باشه . میشه بگید الان بهترین هارد اینترنال چه مدلی از مارک سیگیت است؟ یا اصلا وسترن دیجیتال بگیرم؟

djembe
23-04-13, 19:08
سلام دوست عزیز

بنده هم مشکل شما رو داشتم .

اما یه تجربه و یه پیشنهاد بهتون میدم.

من سال پیش یه هارد اینترنال یک ترابایت خریدم که یک سال گارانتی داشت که بعد از تمام شدن گارانتی این هارد به شدت سرعتش کم شد به صدا درامد و هارد با یک ترا اطلاعات رو دستم موند.

پیش یه تعمیر کار رفتم و مشکل رو گفتم.
بعد به من گفت که یه هارد اکسترنال بگیرم و اطلاعات رو روش نگه دارم و زمانی که اطلاعات رو لازم داشتی ازش استفاده کن.اینجوری عمر هارد بیشتر و خرابی خیلی کم میشه
این شد که الان یه هارد اینتر نال80 برای ویندوز دارم و یه هارد اکسترنال برای اطلاعات

امیدوارم کمک لازم رو کرده باشم
موفق باشی

armiiiiiin
23-04-13, 22:53
ممنون بابت راهنمایی دوست عزیز . اگه اینترنال مارک خوبم باشه به صدا میوفته ؟ هارد الان من 40 مکستور «اگه درست گفته باشم» که 8 سال یا بیشتر داره برام کار می کنه. نمی دونم چون قیمت ها بالاست جای ریسک برام نذاشته.میشه یه 80 اینترنال ساتا با 40 ide خودم جفت کنم؟

Exclusive
23-04-13, 23:19
سلام دوست من

با توجه به نیازت و نوع کاربری ,اگر از یه هارد اینترنال به موازات هارد موجود در سیستم استفاده کنی( به طور SLAVE ) وبا تنظیمات ویندوز ,هارد رو در زمان عدم استفاده خاموش نگه داری به طور قطع هم انرژی کمتری تلف میکنی و هم از عمر هارد کاسته نمیشه. ضمنا از حجم ذخیره بیشتر / قیمت کمتر والبته سرعت انتقال بیشتری بهره می بری.
در آخر بگم که هر قطعه الکترونیکی یا مکانیکی یه عمر مفید داره که پس از طی آن زمان, قطعه با افت کارایی و نهایتا خرابی مواجه میشه (البته اگر درست استفاده بشه و یا حوادث غیر مترقبه !! پیش نیاد)

armiiiiiin
23-04-13, 23:47
ممنون بابت راهنماییتون دوست عزیز . به نظرتون یه سیگیت 1 ترا باراکودا بافر 64 بگیرم خوبه ؟

javadshahvand
24-04-13, 08:04
ممنون بابت راهنماییتون دوست عزیز . به نظرتون یه سیگیت 1 ترا باراکودا بافر 64 بگیرم خوبه ؟

اگر مادربردت ساپورت میکنه همین مدل رو با سرعت SATA 6.0Gb/s بگیر حالا وسترن هم بود که چه بهتر

armiiiiiin
24-04-13, 17:41
اگر مادربردت ساپورت میکنه همین مدل رو با سرعت SATA 6.0Gb/s بگیر حالا وسترن هم بود که چه بهتر

ممنون بابت جوابتون داداشم.
مادربرد من msi - ms 7310 هست. بنظرت ساپورت می کنه ؟

javadshahvand
24-04-13, 21:55
ممنون بابت جوابتون داداشم.
مادربرد من msi - ms 7310 هست. بنظرت ساپورت می کنه ؟

supports 4 SATA II ports
مادربرد شما ساتا3 رو ساپورت نمیکنه همون ساتا 2 رو تهیه کنید

armiiiiiin
24-04-13, 22:52
supports 4 SATA II ports
مادربرد شما ساتا3 رو ساپورت نمیکنه همون ساتا 2 رو تهیه کنید

دوست خوبم خیلی ممنون که راهنماییم کردی با اینکه اطلاعاتم کم بود ......

من احتمالا شنبه برم هارد بخرم . اگه دقیقا بگی چه مدلی از سیگیت بخرم که از نظر کیفیت و فریم ویر و ... خوب باشه واقعا کمک بزرگی بهم می کنی. هارد 1 ترا مد نظرم هست . LP سیگیت ضعیفه درسته؟
بعد اگه من ساتا 2 بگیرم و در آینده مادربردم عوض شه مشکلی پیش نمیاد؟

تهران یا کرج جای معتبر برای خرید معرفی می کنید

Exclusive
25-04-13, 18:35
سلم دوست عزیز
من خودم ساکن کرج هستم و با مراجعاتی که به فروشگاههای کرج داشتم و مقایسه قیمتها , به نظر میرسه از مرکز خرید تهران ( بازار ایران /پایتخت /رضا) که همگی در محدوده 4راه ولی عصر تهران هستند خرید کنی , هزینه کمتری پرداخت میکنی و البته از تنوع مارکت بیشتر هم استفاده میکنی.( ضمنا باید صرف هزینه به زمان رو هم در نظر بگیری--به خاطر مسافت )
به امید روزهای خوش

javadshahvand
25-04-13, 20:29
مدل خاصی نداره الان از بچه ها پرسیدم سیگیت 1ترا 240 تومان هست

armiiiiiin
27-04-13, 23:55
سلام رفقای با مرام ......

بلاخره منم هارد خفن خریدم :1. (5): ( خب وقتی 8 سال 40 داشته باشی الان 1 ترا برات خفن میشه دیگه :1. (27): )

فروشنده تقریبا آشنا بود و گفت توشیبا بگیر ، سیگیت بعد چند مدت صدا میده و امتیاز توشیبا وسترن دیجیتال خریده و از این حرفا :yes:

ما هم توشیبا 1 ترا خریدیم با گارانتی هماهنگ + بیمه ایران :party: قیمت هم 248 تومن . جان من فقط نگید " وای چرا اینو خریدی " که من سکته میکنما:gasp: حالا به نظرتون خوبه یا طرف توشیباهاش رو دستش باد کرده بود:great:

Moein
28-04-13, 10:42
سلام رفقای با مرام ......

بلاخره منم هارد خفن خریدم :1. (5): ( خب وقتی 8 سال 40 داشته باشی الان 1 ترا برات خفن میشه دیگه :1. (27): )

فروشنده تقریبا آشنا بود و گفت توشیبا بگیر ، سیگیت بعد چند مدت صدا میده و امتیاز توشیبا وسترن دیجیتال خریده و از این حرفا :yes:

ما هم توشیبا 1 ترا خریدیم با گارانتی هماهنگ + بیمه ایران :party: قیمت هم 248 تومن . جان من فقط نگید " وای چرا اینو خریدی " که من سکته میکنما:gasp: حالا به نظرتون خوبه یا طرف توشیباهاش رو دستش باد کرده بود:great:

دوست عزیز فعلا توی هارد های موجود در بازار گزینه های خیلی زیادی نیست توشیبا وسترن سیگیت و یا غیره ... هارد های متوسط هستند

امیدوارم که دیسکش برات بچرخه و برات سال ها کار کنه

armiiiiiin
28-04-13, 16:50
مرسی از نظری که برام گذاشتی G81 (Only the registered members can see the link) دوست خوبم

من هارد خریدم و دیکه اگه مدیر عزیز دوس دارن تاپیک بسته شه

مخلص همه رفقای گل