PDA

مشاهده نسخه کامل : کدام SSD ?!؟

Haswell
19-04-13, 13:15
سلام دوستان

من بیش از یکساله که برای لپ تاپم بدنبال خرید یک Mini SATA SSD هستم که البته متأسفانه در ایران مطلقاً نایابه و باید با یکی که کارش خرید از فروشگاههای خارجکی هست قرارداد ببندم تا برام با قیمت نجومی وارد کنه...
تصویر این قطعه رو هم در پایین میذارم که با یک SSD عادی مقایسه شده. مادربورد بعضی لپتاپها دارای کانکتور اتصال به این سخت افزار هست.

Only the registered members can see the link

متوجه شدم که OCZ 120GB Nocti mSATA SATA II برابر $241 هست ( Max Read: up to 280MB/s , Max Write: up to 260 MB/s)
در حالیکه
Mushkin Direct Atlas Deluxe 240GB mSATA SATA III که دو برابر ظرفیت داره $210 ! ( Max Sequential ReadUp to 560 MB/s , Max Sequential WriteUp to 530 MB/s)
(البته وقتی بخواید از ایران سفارش وارد کردنش رو بدید 1 میلیون براتون آب میخوره!)

در اینکه هر دو شرکت جزو بهترین تراشه سازهای دنیا هست (البته ocz از چیپهای میکرون گویا استفاده میکنه) بحثی نیست اما برام سوال شد چرا فناوری تاریخ گذشته ی ساتا2 در ocz تا این حد قیمت بالاتری داره؟
گرچه من اگر تهیه کنم روی کانکتور mSATA2 ی لپتاپم باید نصب کنم و تفاوت سرعت SATA3 رو تجربه نخواهم کرد ولی کدوم عاقلی میره ocz رو میگیره در حالیکه با دو برابر حجم و کارایی و بهای کمتر! میشه موشکین رو تهیه کرد؟
جریان چیه؟
دوربین مخفیه؟ :gasp:

نکنه اینم مثل قضیه ی بالاتر بودن بهای رم های منسوخ DDR2 نسبت به DDR3 و سایر مواردی از این دست هست؟
ضمناً اگه جایی در ایران سراغ دارید که mSATA SSD داره حتماً خبرم کنید.

ممنون:give_rose: