PDA

مشاهده نسخه کامل : قضاوت با شما

life24
18-04-13, 12:13
سلام

یکی از دوستان ما رفته یک جایی یک بسته رو براش طراحی کردند و طرف هم پول خوبی گرفته
الان که ما نگاه میکنیم میبینیم طرف سورس رو بسته
و نمیده میگه مال خودم هست. نظر شما چیه؟ حق این وسط با کی هست؟
دست ما به جایی بند هست؟

pc_hex
18-04-13, 14:01
وقتی هزینه پرداخت شده کلیه حقوق مادی و ... متعلق به خریدار هست و اجازه هر نوع مانوری روی کار میتونه داشته باشه .

نمونه همین وب سایت هایی که داریم داخلش فعالیت میکنیم .!!!

Vahid_ath
18-04-13, 14:23
من خیلی از اینکارها کردم
بخصوص تو پارس کدرز

همیشه هم سورس و گرفتم چون پولشو دادم
من یکی پول میدم که یه چیزی برام بسازه پس برای من ساخته دیگه

اون طرفت حرفش بی منطقه

Rezasam1
18-04-13, 18:30
سلام

یکی از دوستان ما رفته یک جایی یک بسته رو براش طراحی کردند و طرف هم پول خوبی گرفته
الان که ما نگاه میکنیم میبینیم طرف سورس رو بسته
و نمیده میگه مال خودم هست. نظر شما چیه؟ حق این وسط با کی هست؟
دست ما به جایی بند هست؟
سلام

معمولا" سورس داده نمیشه چون شرکت طراح به خاک سیاه میشینه

درمورد بعضی از موارد مثل طراحی لوگو شخص طراح باید سورس کامل طرح رو ارسال کنه بدون کم و کاست

یا مثلا" کارت ویزیت من ندیدم سورس بدهند طرح رو انتخاب میکنی برات چاپ میکنن

یا بنرهای حرفه ای فلش سورس رو نمیدن به هیچ عنوان فقط طراحی میشه در صورت نیاز به تغییر هزینه دریافت میشه

معمولا" قیمت سورس 3 تا 5 برابر قیمت طراحی هست البته رده خاصی نداره برای اینکه طرف بیخیال سورس بشه قیمت سورس رو بالا میدن

life24
18-04-13, 21:43
طراحی مربوط به یک کیف دستی بوده.

Rezasam1
18-04-13, 22:03
شما خودت رو بگذار جای اون طراح اگه سورسی رو که خودت طراحی کردی تحویل بدی چی میشه ؟ اون شخص برمیگرده پیشت بگه یه طرح دیگه برام بزن ؟

نه خودش ممکنه حتی سفارش طراحی کیف دستی هم قبول کنه بلاخره حساب همه چیز رو باید کرد

در مورد اشخاص خاص یا موسسات یا هرجای رسمی طراحی انحصاری انجام میشه و طراح باید سورس رو ارسال کنه ولی برای اشخاص عادی نه میتونن بدن میتونن ندن

مگه اینکه طرف فقط برای پول جمع کردن اینکارو بکنه یعنی اهمیتی نداشته باشه براش که شما دوباره برمیگردی یا نه

در این موارد شخص طراح که سورس رو میده از طرحهای حاضری در اینترنت استفاده کرده و اهمیتی هم نداره براش که سورس رو بده چون زحمتی بابت طراحیش نکشیده

اگه الان فلان شرکت به من بگه من یک والپیپر میخوام همون اول بهش میگم بدلیل استفاده از شگردهای اختصاصی در طراحی از ارسال سورس معذورم خاست که هیچ نخواست هم مهم نیست

من برای ترمالتیک یک طرح برای روز شکرگذاری زدم اونا هم گذاشتن خوششون اومد گفتن سورس هم بده گفتم Sorry My Friend نمیشه

اگه ارسال میکردم شاید به نفعم میشد ولی دیگه برای روز شکرگذاری سال بعد سراغی از من نمیگرفتن

در موارد طراحی همینطوری جلو نرید صحبت کنید ببینید شرایط طراح چی هست بعد تصمیم بگیرین

Ramin_Zero1818
27-04-13, 09:52
اصول کار همینه هیچ طراحی سورس به کسی نمیده که
کافی سورس رو بگیره بده به یکی دیگه با قیمت خیلی کمتر واسش کار کنه