PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد 3 یا 4ترا

designme
16-04-13, 16:32
سلام دوستان
قصد خرید یک هارد دیسک دارم(3 یا 4 ترا)، چه مارکی/مدلی بخرم؟ سرعت دسترسی و انتقال بالا احتیاج دارم برای کارکرد طولانی مدت(البته برای PC)
ویرایش:
آیا احتمال کاهش قیمت ها وجود داره؟(میگن دلار مبادله ای جا بیفته و ... فلان میشه)، که منتظر این کار بمونم؟
متشکر

nima_hl
16-04-13, 18:46
سلام دوستان
قصد خرید یک هارد دیسک دارم(3 یا 4 ترا)، چه مارکی/مدلی بخرم؟ سرعت دسترسی و انتقال بالا احتیاج دارم برای کارکرد طولانی مدت(البته برای PC)
ویرایش:
آیا احتمال کاهش قیمت ها وجود داره(میگن دلار مبادله ای جا بیفته و ... فلان میشه)، که منتظر این کار بمونم؟
متشکر

سلام

فعلا هارد خوش قیمت! در بازار یک سری وسترن 1.5 گیگابایتی سبز ( البته لیبل روش مشکی رنگه ) به قیمت حدود 250 هزار تومان است

هارد 3 ترا بایت هیتاچی و وسترن در بازار موجوده که قیمتی حدود 520 هزار تومان داره

در مورد کاهش قیمت هم چشمم آب نمیخوره ، این چند مدت هر چی اعلام کردند عکسش اتفاق افتاده ، باز خود دانید :1. (26):

designme
16-04-13, 19:51
سلام

فعلا هارد خوش قیمت! در بازار یک سری وسترن 1.5 گیگابایتی سبز ( البته لیبل روش مشکی رنگه ) به قیمت حدود 250 هزار تومان است

هارد 3 ترا بایت هیتاچی و وسترن در بازار موجوده که قیمتی حدود 520 هزار تومان داره

در مورد کاهش قیمت هم چشمم آب نمیخوره ، این چند مدت هر چی اعلام کردند عکسش اتفاق افتاده ، باز خود دانید :1. (26):
ممنون آقا نیما از پاسخ
حالا کدوم بنظرت بهتره هیتاچی یا وسترن؟
وسترن های این قیمت سبزن دنبال بنچ مارک گشتم براش، اکسس تایم و بیت ریت ضعیف تری نسبت به هیتاچی و سیگیت دارن.
link (Only the registered members can see the link)
البته نمیدونم هیتاچی که فرمودی 520هزار تومان همونیه که تو لینک هست یا نه

nima_hl
16-04-13, 20:18
ممنون آقا نیما از پاسخ
حالا کدوم بنظرت بهتره هیتاچی یا وسترن؟
وسترن های این قیمت سبزن دنبال بنچ مارک گشتم براش، اکسس تایم و بیت ریت ضعیف تری نسبت به هیتاچی و سیگیت دارن.
link (Only the registered members can see the link)
البته نمیدونم هیتاچی که فرمودی 520هزار تومان همونیه که تو لینک هست یا نه

روی این هارد os نصب میشه ؟

designme
16-04-13, 20:24
بله
mac, linux, windows

nima_hl
16-04-13, 21:56
بله
mac, linux, windows

خسته نباشید :1~@$S (8):

برای نصب os شما نیاز به هارد سریع بدون تکنولوژیهای بهینه سازی مصرف انرژی دارید

به همین دلیل سریهای سبز و آبی وسترن را پیشنهاد نمیکنم ( سری بلک هم گران است )

سیگیت در این مدت تست خود را پس داده و خرابی معقولی دارد

ولی در مورد برندهای دیگه متاسفانه نمیتونم نظری بدم چون یک سری عالی عمل میکند و سری بعد دارای مشکلات زیادی است

اگر بنده بخواهم یک همچین هاردی برای سیستمم تهیه کنم قطعا یک هارد کوچک ( مثلا سیکیت باراکودای 500 گیگ ) برای سیستم عاملها و یک هارد بزرگ ( مثلا وسترن سبز ) برای آرشیو تهیه میکنم

designme
16-04-13, 22:31
خسته نباشید :1~@$S (8):

متشکر ولی.. ! :1. (28):

آیا از قیمت هارد هیتاچی دسک استار 7k3000 هم اطلاع دارید؟

nima_hl
16-04-13, 23:13
متشکر ولی.. ! :1. (28):

آیا از قیمت هارد هیتاچی دسک استار 7k3000 هم اطلاع دارید؟

متاسفانه مدل دقیق هارد هیتاچی را نمیدانم

فردا میروم فروشگاه، گشتی در بازار میزنم اگر دوستان موجود داشتند مدل و قیمت دقیق براتون میگیرم

STUXNET
17-04-13, 08:50
سلام
اگر سرعت بالا مي خوايد بايد مادربوردتون USB3 باشه تا با هارد همخوني داشته باشه جهت ترانسفر بالاتر
Western Digital - 3000 GB - 3 TeraByte (Only the registered members can see the link)
My Book Essential Edition 3 TB Hard Drives ( WDBACW0030HBK)
تو بازار به اين آشفتگي به نظر من هرچه زودتر خريد كنيد بهتره -من براي يكي از دوستان سيستم مي خواستم جمع كنم ماه رمضون پارسال هي مي گفتن ميادپايين دلار مبادله اي جايگزين ميشه
اون سيستمي كه با 700 جمع ميشد كيس خالي همين الا ن 1200 تا 1500 بايد پول بشماري -
هارد 20GB تو بازار به صورت نو به فروش ميره شما حساب كار بياد دستت

nima_hl
17-04-13, 11:24
سلام
اگر سرعت بالا مي خوايد بايد مادربوردتون USB3 باشه تا با هارد همخوني داشته باشه جهت ترانسفر بالاتر
Western Digital - 3000 GB - 3 TeraByte (Only the registered members can see the link)
My Book Essential Edition 3 TB Hard Drives ( WDBACW0030HBK)
تو بازار به اين آشفتگي به نظر من هرچه زودتر خريد كنيد بهتره -من براي يكي از دوستان سيستم مي خواستم جمع كنم ماه رمضون پارسال هي مي گفتن ميادپايين دلار مبادله اي جايگزين ميشه
اون سيستمي كه با 700 جمع ميشد كيس خالي همين الا ن 1200 تا 1500 بايد پول بشماري -
هارد 20GB تو بازار به صورت نو به فروش ميره شما حساب كار بياد دستت

سلام آرش جان

هارد اکسترنال برای نصب سیستم عامل مناسب نیست

STUXNET
17-04-13, 11:33
سلام نيما جان
ببخشيد من متوجه نشدم اينترنال ميخوان

designme
17-04-13, 20:50
بله، اینترنال usb3 هم دارم