PDA

مشاهده نسخه کامل : پیغام عجیب ویندوز درباره خرابی هارد ( لطفا کمک کنید )

dooste.man83
15-04-13, 16:23
سلام بر همه دوستان

هارد من از دیروز این ارور رو میده

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و با برنامه hd tune pro هم که چک میکنم مشکل خاصی رو نمیبینم و مثل قبلش هست

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

فرمتش هم کردم مشکل حل نشد و چک ارور هم کردم اروری نداشت

لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست و باید چیکار کنم ؟ چون همش این پیغام رو سیستم میده

ممنون از کمکتون

Over_Cracker
15-04-13, 18:01
درود.

هاردتون بدسکتور گرفته.

یک تست Error Scan (بدون تیک Quick) بگیرید و تصویرش را بذارید و بعد دکمه Speed Map را هم بزنید و ازش تصویر بگذارید تا ببینیم اوضاع سکتورها به چه شکله.

بعد هم با برنامه HDD Regenerator ،(فایل بوتش را رایت کنید روی یک فلش) و سیستم را تحت فلش بوت کنید و بدسکتورهای هاردتون را Repair کنید.اگر فرصت و وقت کافی دارید،تمامی سکتورها را Regenerate کنید.

dooste.man83
15-04-13, 21:26
درود.

هاردتون بدسکتور گرفته.

یک تست Error Scan (بدون تیک Quick) بگیرید و تصویرش را بذارید و بعد دکمه Speed Map را هم بزنید و ازش تصویر بگذارید تا ببینیم اوضاع سکتورها به چه شکله.

بعد هم با برنامه HDD Regenerator ،(فایل بوتش را رایت کنید روی یک فلش) و سیستم را تحت فلش بوت کنید و بدسکتورهای هاردتون را Repair کنید.اگر فرصت و وقت کافی دارید،تمامی سکتورها را Regenerate کنید.

ممنون از پاسختون

Error Scan رو انجام دادم هیچ مشکلی نداشت و hdd regenerator هم بعد اسکن درخواست تعمیر نداد و فقط پیغام داد که سریعتر بکآپ تهیه کنید از اطلاعات مهمتون

این مشکل این هارد هست که نمیدونم چجوری رفع میشه !!!

Over_Cracker
16-04-13, 01:18
تصویر درخواست شده را قرار بدید لطفا! قطعا هاردتون بدسکتور داره که ارور ری الوکیت داده! تمامی این ارورها و هشدارهایی که گذاشتید همین موضوع را بیان میکنه که 2628 سکتور از هاردتون Reallocate شده.یعنی به طور خودکار این سکتورها به دلیل خرابی کنار گذاشته شدند و استفاده نمیشن برای ذخیره و بازیابی اطلاعات! و هشدار میده که اگر این وضع پیش بره،رفته رفته باعث از بین رفتن تمامی سکتورهای هاردتون میشه.

تصاویر درخواستی را هم قرار نداید و الا دقیق بهتون میگفتم که در کدوم بخش سکتورهاتون مشکل داره.حتی اگر Repair هم شده باشه،اون تصویر Speed Map را اگر میذاشتید،مشخص بود که کدوم بخش مشکل داره.

hdd regenerator بعد اسکن درخواست تعمیر نداد و فقط پیغام داد که سریعتر بکآپ تهیه کنید از اطلاعات مهمتون

HDD Regenerator حداقل 24 ساعت طول میکشه که هارد 500 شما را اسکن کنه! چطور شما فرصت کردید که به این سرعت اسکن کنید! بعدش هم این برنامه در حین اسکن اگر مشکلی باشه Repair میکنه! (حتما از نسخه کامل برنامه استفاده کنید و عملیات را تحت بوت انجام بدید)

بازهم تاکید میکنم اگر فرصت کافی دارید،بهتره هاردتون را کلا Regenerate کنید تا مشکلتون برطرف بشه. البته اگر ضربه فیزیکی نخورده باشه.در غیر اینصورت بعد از Repair مجدد هاردتون دچار ارور و بدسکتور میشه.(ضربه به هارد باعث میشه که تنظیم هد به هم بخوره و هد به سطح دیسک هارد برخورد کنه و سکتورهای هارد را به اصطلاح Bad کنه)

در نهایت یه مدت هاردتون را تحت نظر داشته باشید،اگر به تعداد بدسکتورها اضافه نشد،جای نگرانی وجود نداره.

dooste.man83
16-04-13, 13:05
تصویر درخواست شده را قرار بدید لطفا! قطعا هاردتون بدسکتور داره که ارور ری الوکیت داده! تمامی این ارورها و هشدارهایی که گذاشتید همین موضوع را بیان میکنه که 2628 سکتور از هاردتون Reallocate شده.یعنی به طور خودکار این سکتورها به دلیل خرابی کنار گذاشته شدند و استفاده نمیشن برای ذخیره و بازیابی اطلاعات! و هشدار میده که اگر این وضع پیش بره،رفته رفته باعث از بین رفتن تمامی سکتورهای هاردتون میشه.

تصاویر درخواستی را هم قرار نداید و الا دقیق بهتون میگفتم که در کدوم بخش سکتورهاتون مشکل داره.حتی اگر Repair هم شده باشه،اون تصویر Speed Map را اگر میذاشتید،مشخص بود که کدوم بخش مشکل داره.

HDD Regenerator حداقل 24 ساعت طول میکشه که هارد 500 شما را اسکن کنه! چطور شما فرصت کردید که به این سرعت اسکن کنید! بعدش هم این برنامه در حین اسکن اگر مشکلی باشه Repair میکنه! (حتما از نسخه کامل برنامه استفاده کنید و عملیات را تحت بوت انجام بدید)

بازهم تاکید میکنم اگر فرصت کافی دارید،بهتره هاردتون را کلا Regenerate کنید تا مشکلتون برطرف بشه. البته اگر ضربه فیزیکی نخورده باشه.در غیر اینصورت بعد از Repair مجدد هاردتون دچار ارور و بدسکتور میشه.(ضربه به هارد باعث میشه که تنظیم هد به هم بخوره و هد به سطح دیسک هارد برخورد کنه و سکتورهای هارد را به اصطلاح Bad کنه)

در نهایت یه مدت هاردتون را تحت نظر داشته باشید،اگر به تعداد بدسکتورها اضافه نشد،جای نگرانی وجود نداره.
ممنون از پاسختون مدیر بزرگوار

خدمت عزیزتون عرض کنم من روی این هارد ویندوز ندارم و کلا یک درایو هم هست هارد 500 ام و قبلا هم پرسیده بودم گفتن اگر ویندوز روش نداری فرقی نمیکنه که تحت ویندوز اسکن رو انجام بدی یا تحت بوت ... البته شما استاد من هستید اگر تاکید دارید تحت بوت انجام بشه چشم انجام میشه ( چون تحت ویندوز انجام دادم و اونم همین Rellocated رو شناسایی کرد ولی پیغامی برای تعمیر نداد )

در ضمن هارد ضربه نخورده و از سری اول هارد های 12-7200 سیگیت هست و چندین ساله کار میکنه

این قسمت که فرمودید استاد عزیز که

((( یک تست Error Scan (بدون تیک Quick) بگیرید و تصویرش را بذارید و بعد دکمه Speed Map را هم بزنید و ازش تصویر بگذارید تا ببینیم اوضاع سکتورها به چه شکله. )))

من بدون تیک اسکن کردم و گفت مشکلی نداره یعنی دقیقا پیغامی که برای یک هارد سالم میده رو داد !!! ولی این دکمه speed map رو نمیدونم از کجا و چجوری باید بزنم لطفا راهنمایی بفرمایید

خدا شاهده اصلا دیگه بوجه خرید هارد در این گرونی رو ندارم
:1. (28): حداقل بشه این رو برای استفاده شخصی درست کرد یک دنیا ممنون میشم

STUXNET
16-04-13, 13:22
شما يه بار هاردت رو Fdisk كن احتمالاً مشكل از پارتيشن بنديته

dooste.man83
16-04-13, 19:59
خوب با برنامه hd tune pro تست کردم در حالت غیر quick و نتیجه این بود

ممنون میشم راهنمایی کنید مدیر عزیز

Over_Cracker
17-04-13, 04:59
درود بر شما. این چیزی بود که من میخواستم.

در تست ارور اسکن،14 بلاک از هارد شما تخریب و بلا استفاده شده که جمعا میشه حدود 2.6 گیگابایت. این سطح بدسکتور واقعا بحرانی هستش برای یک هارد 500

در بخش Speed Map ،حتی اگر هارد نو هم باشه،کیفیت بلاک و سکتورهاش مشخص میشه که متاسفانه در هارد شما نزدیک به 30 درصد از هاردتون مستعد گرفتن بدسکتور و کندهستش که برای یک هارد دست دوم هم غیر عادی و نگران کننده هستش!

برنامه HDD Regenerator نسخه رجیستر شده پرتابل را براتون آپلود کردم. از بخش Bootable USB Flash ،یک فلش بوتیبل ازش بگیرید و سیستم را با فلش بالا بیارید،و هارد را کلا Regenerate کنید. (در گزینه هاش کاملا مشخص شده)

دانلود HDD Regenerator (Only the registered members can see the link)

این فرایند چند روز طول میکشه! اگر مورد Logical Bad sector داشته باشید،مشکلتون حل میشه و حتی برخی Physical Bad Sector ها نیز ترمیم میشه.

عملیات مذکور را انجام بدید و نتیجه را اعلام کنید.

مشخصات پاور خودتون را نیز اعلام کنید. حتما از کابل 5 شاخه برق ساتا استفاده کنید و نه از تبدیل های 4 شاخه!

یک سیم تخلیه ارت هم وصل کنید به سیستمتون که نویز روی ولتاژ و بدنه قطعات نباشه.

جایگاه هاردتون در کیس را هم بررسی کنید که کج نباشه و دچار لرزش نباشه.

dooste.man83
17-04-13, 09:41
درود بر شما. این چیزی بود که من میخواستم.

در تست ارور اسکن،14 بلاک از هارد شما تخریب و بلا استفاده شده که جمعا میشه حدود 2.6 گیگابایت. این سطح بدسکتور واقعا بحرانی هستش برای یک هارد 500

در بخش Speed Map ،حتی اگر هارد نو هم باشه،کیفیت بلاک و سکتورهاش مشخص میشه که متاسفانه در هارد شما نزدیک به 30 درصد از هاردتون مستعد گرفتن بدسکتور و کندهستش که برای یک هارد دست دوم هم غیر عادی و نگران کننده هستش!

برنامه HDD Regenerator نسخه رجیستر شده پرتابل را براتون آپلود کردم. از بخش Bootable USB Flash ،یک فلش بوتیبل ازش بگیرید و سیستم را با فلش بالا بیارید،و هارد را کلا Regenerate کنید. (در گزینه هاش کاملا مشخص شده)

دانلود HDD Regenerator (Only the registered members can see the link)

این فرایند چند روز طول میکشه! اگر مورد Logical Bad sector داشته باشید،مشکلتون حل میشه و حتی برخی Physical Bad Sector ها نیز ترمیم میشه.

عملیات مذکور را انجام بدید و نتیجه را اعلام کنید.

مشخصات پاور خودتون را نیز اعلام کنید. حتما از کابل 5 شاخه برق ساتا استفاده کنید و نه از تبدیل های 4 شاخه!

یک سیم تخلیه ارت هم وصل کنید به سیستمتون که نویز روی ولتاژ و بدنه قطعات نباشه.

جایگاه هاردتون در کیس را هم بررسی کنید که کج نباشه و دچار لرزش نباشه.

با سپاس فراوان از شما استاد برزرگوار

من از کابل برق ساتای خود پاور استفاده میکنم بدون هیچ تبدیلی ... جای هارد هم محکم هست و 4 پیچ رو بستم
پاور هم 530 گرین هست
متاسفانه شاهد این هستم که با جابجایی اطلاعاتم rellocated های از 2626 به 2668 رسیده و این زیاد شدن اصلا خوب نیست
من اطلاعات رو تخلیه کردم و طبق برنامه ای که لطف کردید برای بنده قرار دادید جلو میرم و تا 2 روز آینده نتیجه رو اعلام میکنم

باز هم تشکر که به کاربرانی مثل من توجه و عنایت دارید

ardeshir74
30-12-13, 03:01
دوستان سلام
منم مثل این دوست عزیزمون همین مشکلو با هاردم دارم (همون ارور تو عکس اولیه)(500 GB Seagate)
خواستم اون برنامه که رجیستر شده بود رو دانلود کنم که فایل باک شده بود.
از دوستان کسی برنامه ای یا روشی برای حل این مشکل نداره؟

mohammad1985
30-12-13, 04:14
قبل از هر کاری بک آپ از اطلاعات مهم روی یه هارد یا وسیله ذخیره سازی دیگه فراموش نشه !

ardeshir74
30-12-13, 16:23
خوب محمد خان مرحله بعدی چیه؟

life24
31-12-13, 18:18
خوب محمد خان مرحله بعدی چیه؟
سلام
به نظر من وقت و هزینه خود را صرف اینگونه هارد ها نکنید. تجربه نشان داده است که بی فایده می باشد.