PDA

مشاهده نسخه کامل : خريدن مك بوك كاركرده رو توصيه مي كنيد ؟

Role
07-04-13, 19:08
سلام

سال نو همگی مبارک

ابتدا از استفاده خودم از سیستم کامپیوتری بگم که کمی هم خجالت می کشم چون مثل شما ها کار مفیدی با سیستم انجام نمیدم!

من با سیستم می رم توی اینترنت و گهگاه با فتوشاپ کارهای سبک انجام میدم و فیلم Full HD می بینم !

با اینکه می دونم هر سیستمی نیازم رو رفع می کنه ولی به سیستم عامل مک علاقمند شدم و می خوام مک بخرم

از یکطرف می خوام مک بوک با صفحه نمایش رتینا رو بخرم ولی با خودم می گم

محصولات اپل 10 سال عمر می کنند و تو این مدت محصولات جدید میان بهتره یک کارکرده رو بخری که 4-3 سال دیگه کار کنه تا وقتی که مک بوک با صفحه رتینا قیمت منطقی تر پیدا کرد نوش رو بخرم

( نمی دونم این طرز فکر رو قبول دارید یا نه ؟ )

اومدم اینجا با حضرات مشورت کنم که

اول : با توجه به این کارکردی که از لپ تاپ می کشم کدوم مک بوک پرو یا مک بوک ایر برام مناسبه ؟

فقط کافیه سیستم با نصب برنامه های پلیر و مرورگر اینترنتی و هارد های اکسترنالی که به مک بوک وصل می کنم سرعتش کند نشه

و چون همزمان خیلی صفحه اینترنتی باز می کنم ، سرعت سیستم کند نشه

دوم : آیا خرید یک مک بوک دست دوم رو توصیه می کنید ؟

مثلاً 4-3 سال بی عیب میره ؟

کمال تشکر رو از وقتی که برای راهنمایی من می گذارید دارم

nima_hl
07-04-13, 19:48
سلام

سال نو همگی مبارک

ابتدا از استفاده خودم از سیستم کامپیوتری بگم که کمی هم خجالت می کشم چون مثل شما ها کار مفیدی با سیستم انجام نمیدم!

من با سیستم می رم توی اینترنت و گهگاه با فتوشاپ کارهای سبک انجام میدم و فیلم Full HD می بینم !

با اینکه می دونم هر سیستمی نیازم رو رفع می کنه ولی به سیستم عامل مک علاقمند شدم و می خوام مک بخرم

از یکطرف می خوام مک بوک با صفحه نمایش رتینا رو بخرم ولی با خودم می گم

محصولات اپل 10 سال عمر می کنند و تو این مدت محصولات جدید میان بهتره یک کارکرده رو بخری که 4-3 سال دیگه کار کنه تا وقتی که مک بوک با صفحه رتینا قیمت منطقی تر پیدا کرد نوش رو بخرم

( نمی دونم این طرز فکر رو قبول دارید یا نه ؟ )

اومدم اینجا با حضرات مشورت کنم که

اول : با توجه به این کارکردی که از لپ تاپ می کشم کدوم مک بوک پرو یا مک بوک ایر برام مناسبه ؟

فقط کافیه سیستم با نصب برنامه های پلیر و مرورگر اینترنتی و هارد های اکسترنالی که به مک بوک وصل می کنم سرعتش کند نشه

و چون همزمان خیلی صفحه اینترنتی باز می کنم ، سرعت سیستم کند نشه

دوم : آیا خرید یک مک بوک دست دوم رو توصیه می کنید ؟

مثلاً 4-3 سال بی عیب میره ؟

کمال تشکر رو از وقتی که برای راهنمایی من می گذارید دارم

سلام

در سیستمهای مک به دلیل استفاده از سیستم عامل بهینه شده برای سخت افزار معمولا مشکل کم شدن سرعت و .... به ندرت ایجاد میشود

البته اگر شما یک pc یا نوت بوک معمولی و بروز هم تهیه کنید و از آنتی ویروس آپدیت استفاده کرده و نرم افزارهای متفرقه نصب نفرمائید برای کارهای روزمره باز مشکلی نخواهید داشت

به هر ترتیب سیستم دست دوم بنا به استفاده صاحب قبلی خود میتونه دارای مشکلاتی باشه و اینکه یک دستگاه مک باشه باعث خراب نشدن دستگاه بعد از 3-4 سال نمیشه

مک بوک پروهای رتینا هم که قیمتی بالای 7-8 میلیون داره که بنظرم برای کارها روزمره هزینه سنگینیه

اگر میزان بودجه خود را بفرمائی بهتر میتونیم صحبت کنیم

Role
08-04-13, 19:03
عزیزان ممنون خیلی با معرفتید که می شینید کل پست های طولانی و سردرد آور من رو می خونید ( یه دنیا معذرت )

در بیان سلیقه خودم عرض کنم

من ظاهر لپ تاپ برام مهم نیست که MacBook Air رو بخاطر ظاهرش ترجیح بدم ، در واقع مهمترین چیز کارایی سیستم هست که خیلی برام مهمتر از ظاهره

به قول فرنگی ها Performance برام مهمتر از Appearance هست

اگه مک بوکم 3 کیلوگرم و ضخامتش هم 5 سانتیمتر باشه واسه من مهمترین چیز اینه که رم و پردازنده اش قوی باشه تا

سرعت سیستم بالا باشه و اذیت نشم

اما در مورد هزینه

من تقریباً 7-6 میلیون تومن می تونم هزینه کنم ولی بین درست یا غلط بودن دو دیدگاه موندم

1- یک دیدگاه اینه که یک مک بوک نو با کانفیگ پایین بخرم : 1200 دلار و 3 سال بعد 700 دلار بفروشم و در آن سال (در سال 2016 به شرط حیات ! ) 1000 دلار دیگه بزارم روش و یه مک بوک 1700 دلاری به روز و با کانفیگ بالا بخرم

آیا این روش بهتره ؟ یا

2- الان یه مک بوک نو با کانفیگ بالا با قیمت 1700 دلار بخرم و فکر می کنم تا 5 سال دیگه از خیلی از مک بوک های کانفیگ معمولی آینده بهتر خواهد ماند، (درسته ؟ ) و 5 سال دیگه 700 دلار بفروشم و (در سال 2018 بازم به شرط حیات ) 1000 دلار بزارم روش و یه مک بوک 1700 دلاری به روز و با کانفیگ بالا بگیرم

برای اینکه همیشه سیستم به روز داشته باشید و کمتر هزینه کنید کدوم روش در مورد نوت بوک های اپل بهتره ؟

خیلی پووووزش می خوام سرو چشماتون رو به درد آوردم

nima_hl
09-04-13, 00:29
عزیزان ممنون خیلی با معرفتید که می شینید کل پست های طولانی و سردرد آور من رو می خونید ( یه دنیا معذرت )

در بیان سلیقه خودم عرض کنم

من ظاهر لپ تاپ برام مهم نیست که MacBook Air رو بخاطر ظاهرش ترجیح بدم ، در واقع مهمترین چیز کارایی سیستم هست که خیلی برام مهمتر از ظاهره

به قول فرنگی ها Performance برام مهمتر از Appearance هست

اگه مک بوکم 3 کیلوگرم و ضخامتش هم 5 سانتیمتر باشه واسه من مهمترین چیز اینه که رم و پردازنده اش قوی باشه تا

سرعت سیستم بالا باشه و اذیت نشم

اما در مورد هزینه

من تقریباً 7-6 میلیون تومن می تونم هزینه کنم ولی بین درست یا غلط بودن دو دیدگاه موندم

1- یک دیدگاه اینه که یک مک بوک نو با کانفیگ پایین بخرم : 1200 دلار و 3 سال بعد 700 دلار بفروشم و در آن سال (در سال 2016 به شرط حیات ! ) 1000 دلار دیگه بزارم روش و یه مک بوک 1700 دلاری به روز و با کانفیگ بالا بخرم

آیا این روش بهتره ؟ یا

2- الان یه مک بوک نو با کانفیگ بالا با قیمت 1700 دلار بخرم و فکر می کنم تا 5 سال دیگه از خیلی از مک بوک های کانفیگ معمولی آینده بهتر خواهد ماند، (درسته ؟ ) و 5 سال دیگه 700 دلار بفروشم و (در سال 2018 بازم به شرط حیات ) 1000 دلار بزارم روش و یه مک بوک 1700 دلاری به روز و با کانفیگ بالا بگیرم

برای اینکه همیشه سیستم به روز داشته باشید و کمتر هزینه کنید کدوم روش در مورد نوت بوک های اپل بهتره ؟

خیلی پووووزش می خوام سرو چشماتون رو به درد آوردم

خواهش میکنم :give_rose:

ببین عزیز برای دیدن فیلم fullhd هیچ چیز مونیتور یا تلوزیون بزرگ نمیشه

کلا فلسفه نوت بوک با فیلم دیدن و رندر کردن زیاد همخوانی نداره

اگر از من میشنوید یدونه مونیتور یا تلوزیون خوب بگیرید برای فیلم دیدن و یک نوت بوک معمولی برای کارهای روز مره

به عبارتی اگر من بخوام با این حدود بودجه خرید کنم یدونه پلاسمای 51 اینچی میخرم به قیمت حدود 2.6 و یدونه نوت بوک با کانفیک پائین ( اگر دست دوم تمیز هم پیدا شد که چه بهتر )

Role
10-04-13, 14:26
سلام

مزیت پرسیدن در چنین مکانهایی اینه که نقد هایی گفته میشه که دیدگاه انسان رو به چالش می کشه
و تصمیم صحیح تر رو می گیره

مثلاً پیشنهاد شد که یه سیستم معمولی و 13 اینچی بگیرم و یک مونیتور بزرگ (حتی تلویزیون برای دیدن فیلمها)

که به نظرم واسه من مناسب تره بر این اساس من بین انتخابی که دارم

MacBook Pro : MD102LL

13-inch
2.9GHz dual-core Intel Core i7
Turbo Boost up to 3.6GHz
8GB 1600MHz memory
750GB 5400-rpm hard drive

یا

MacBook Pro : MD212LL

13-inch with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage

هر دو گرافیک Intel HD Graphics 4000 و قیمت یکسان $1,499 دارند

ولی

آیا سرعتش کارکردن با MD102 که پردازنده 2.9GHz و خیلی بهتر i7 داره ولی حافظش هارد دیسک هست بیشتر از MD212 رتینا 2.5GHz با حافظه flash storage می تونه باشه ؟

دلیلی که از خرید رتینا کمی منصرف شدم شنیدن این نظر بود :

سعی کنین رتینا ۱۳ اینچ نگیرین، چون به دلیل رزولوشن بسیار بالا و نداشتن کارت گرافیک جدا، اینجوری که تو یکی از بررسیها میخوندم، با باز کردن تب های زیاد در بروزر و باز بودن همزمان چند برنامه، سیستم یکم کند میشه، چون cpu با یه کارت گرافیک معمولی باید این برنامه هارو با این رزولوشن push کنه، یعنی به cpu یکم فشار میاد و باعث میشه یکم کند بشه

درسته ؟