PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با cpu جدید

mr.masoud
12-03-13, 22:02
سلام دوستان.من قبلا intel celeron 430 1.8 داشتم و امروز با intel celeron 2.8 تعویضش کردم. البته فن رو عوض نکردم,
اما عملکرد این سی پی یو داخل بازی ها خیلی ضعیف تر از اون سی پی یو قبلی هست.
چه کار میشه کرد؟
motherboard : intel socket 775
4 gb ram

mehrdad_ab
12-03-13, 22:23
سلام دوستان.من قبلا intel celeron 430 1.8 داشتم و امروز با intel celeron 2.8 تعویضش کردم. البته فن رو عوض نکردم,
اما عملکرد این سی پی یو داخل بازی ها خیلی ضعیف تر از اون سی پی یو قبلی هست.
چه کار میشه کرد؟
motherboard : intel socket 775
4 gb ram
سلام
با وجود فرکانس پایینتر ، بازهم 430 قویتر هست و شما تعویض بجایی انجام ندادین.

mr.masoud
12-03-13, 22:36
سلام
با وجود فرکانس پایینتر ، بازهم 430 قویتر هست و شما تعویض بجایی انجام ندادین.

ممنون از جوابتون.
میشه بگین از چه لحاظ ضعیف تره

Over_Cracker
23-03-13, 18:43
درود.

از این لحاظ ضعیف تر هستش که پردازنده کنونی شما که فرکانس 2.8GHz داره از معماری قدیمی Netburst استفاده میکنه و این باعث میشه که به ازای هر کلاک فرکانس،دستورات کمتری اجرا بشه.پردازنده قبلی شما اگرچه نام Celeron را به یدک میکشید اما یک پردازنده Core 2 Due هستش و از معماری Core بهره برده
به طوری که با همون فرکانس 1.8 گیگاهرتزیش،قدرتی برابر با پردازنده کنونی شما،با فرکانس 3.5 گیگاهرتز داره،یعنی اینکه شما اگر پردازنده 2.8 گیگاهرتزی خودتون را تا 3.5 گیگاهرتز اورکلاک کنید؛تازه به قدرت قبلی Celeron 430 می رسید.اون هم با توان مصرفی بیشتر و گرمای بیشتر و استهلاک بیشتر خود پردازنده و مادربرد و پاور سیستم! (از طرفی پردازنده 430،باس 800 مگاهرتزی نسبت به باس 533 مگاهرتزی پردازنده فعلیتون داره و کش L2 بیشتری هم داره)

نتیجه اینکه،قبل از هر کاری،تحقیق جامعی بکنید و هیچ وقت فرکانس یک پردازنده را تنها عامل قدرت اون پردازنده ملاک قرار ندید.مگر اینکه در یک معماری مشابه خواستید انتخاب کنید.