PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل خاموش شدن سیستمها بدون دلیل

dodvaod
05-03-13, 09:07
با سلام خدمت همه دوستان
من توی یه شبکه ادمین هستم مشکلی برای برخی از سیستمها پیش اومده به این صورت که دائم سیستمها خاموش و روشن می شن.
بعد از بررسی دقیق متوجه شدم از 40 تا سیستم فقط آنهایی که دارای مادربرد گیگا مدل G41MT-S2 هستند این مشکل را دارند.
لازم به ذکر است تمامی نرم افزار ها و سخت افزارهای دیگه این سیستمها چک شدند و وجه مشترک آنها فقط مادربرد می باشد.
بایوس را به روز رسانی کردم ولی مشکل حل نشد.دوستی هست بتونه راهنمایی کنه تا مشکلم رو حل کنم.
به خدمات کامپیوترها هم که بردمشون نتونستن کاری بکنن.بعد از بالا آمدن هم بوق سالم بودن بایوس رو میزنه!!!

mehrdad_ab
05-03-13, 23:01
با سلام خدمت همه دوستان
من توی یه شبکه ادمین هستم مشکلی برای برخی از سیستمها پیش اومده به این صورت که دائم سیستمها خاموش و روشن می شن.
بعد از بررسی دقیق متوجه شدم از 40 تا سیستم فقط آنهایی که دارای مادربرد گیگا مدل G41MT-S2 هستند این مشکل را دارند.
لازم به ذکر است تمامی نرم افزار ها و سخت افزارهای دیگه این سیستمها چک شدند و وجه مشترک آنها فقط مادربرد می باشد.
بایوس را به روز رسانی کردم ولی مشکل حل نشد.دوستی هست بتونه راهنمایی کنه تا مشکلم رو حل کنم.
به خدمات کامپیوترها هم که بردمشون نتونستن کاری بکنن.بعد از بالا آمدن هم بوق سالم بودن بایوس رو میزنه!!!

سلام
دوست عزیز بیشتر توضیح بدین لطفاً
مثلاً بعد از بالا آمدن سیستم عامل دوباره سیستم ریستارت و دوباره بالا میاد ؟
شاید کارت شبکه های این مادربردها ایراد دارن !
یکی از سیستم ها رو از کیس باز کرده-بدون نصب کارت شبکه و ترجیحاً با دیزیبل کردن آن از داخل بایوس- و اگر گرافیک آنبرد دارن با اآن و یک تیغه رم و یک پاور سالم و بدون هارد(بدون دخالت سیستم عامل راه اندازی کنید ) و تست بگیرید و مجدداً با اضافه کردن یک هارد سالم و نصب سیستم عامل بررسی بفرمائین.
وضعیت خمیر سیلیکون و دمای پردازنده و چیپست ها رو هم در نظر بگیرین

hojjital
24-05-17, 10:43
با سلام خدمت همه دوستان

سلام دقیقا من هم با این مادربرد همچین مشکلی دارم
انواع سی پی یو و رم و فن و پاور رو هم باهاش تست کردم متاسفانه حل نشده. دقیقا بایوس رو هم آپدیت کردم ولی باز حل نشد. حتی سیستم رو بیرون از کیس راه اندازی کردم . دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه یا مادربرد رو عوض کنیم؟

hojjital
24-05-17, 10:49
با سلام خدمت همه دوستان

این مطلب رو یکی از همکاران تعمیرکار تو وبلاگش گذاشته مشکل از مادربرده
در مادر برد گیگا مدل GA-G41MT-S2 REV1.3 مادر برد بعد از گذشت چند دقیقه خود بخود خاموش میشد.
دمای سی پی یو نرمال بود و همه قطعات چک شده بودند.با استفاده از هیتر در زمانیکه مادر برد روشن بود قطعات اطراف رم حرارت مختصری داده شد و مشاهده شد که زمان خاموش شدن تسریع گردید.با استفاده از بدنه هویه روشن رو چند ای سی حرارت وارد شد که مشخص شد ای سی LM324 حساسیت به دما دارد.با تعویض آن مادربرد تعمیر گردید.ای سی مذبور در کنج(نزدیک اسلت رم) قرار دارد.

AMD>INTEL
24-05-17, 11:53
تاپیک قدیمی را بالا نیارید .