PDA

مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی کنید : هارد لپ تابم بد سکتور داره

ali.mosavi
03-03-13, 11:15
سلام دوستان
من لب تابم خیلی پایداری ویندوزش اومده پایین ، یه دفه وسط کار صفحه آبی میاد ، بعدم بعضی اوقات که ریست میشه هاردو نمیشناسه ، باید سیستمو خاموش کنم و دوباره روشن کنم که بالا بیاد.
با HDD regenerator تست کردم حدود 91 بد سکتور داشت ، گذاشتم تعمیر شد ولی بعد از چند روز دوباره همین مشکلو باز داشتم ، دوباره تست کردم بد سکتوراش شده بود 205 تا
ضمن اینکه HDD Regenerator چند بار علامت "D" هم گذاشت که نوشته بود Delay Sector که من نمیدونم چیه.
من با برنامه HDD tone pro هم تست کردم که گزارش زیر رو داد ، دوستان یه نگاه بکنن .
لب تاب من حدود یه ماه دیگه گارانتی داره حالا با توجه به این اوضاع بفرستمش گارانتی یا فرمت سطح پایین بزنمش؟
بعد به نظرتون گارانتی تعویض میکنه یا تعمیر؟؟
و اینکه هارد 750 چند ساعت طول میکشه حدوداً که فرمت سطح پایین بشه؟؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nima_hl
03-03-13, 11:58
سلام دوستان
من لب تابم خیلی پایداری ویندوزش اومده پایین ، یه دفه وسط کار صفحه آبی میاد ، بعدم بعضی اوقات که ریست میشه هاردو نمیشناسه ، باید سیستمو خاموش کنم و دوباره روشن کنم که بالا بیاد.
با HDD regenerator تست کردم حدود 91 بد سکتور داشت ، گذاشتم تعمیر شد ولی بعد از چند روز دوباره همین مشکلو باز داشتم ، دوباره تست کردم بد سکتوراش شده بود 205 تا
ضمن اینکه HDD Regenerator چند بار علامت "D" هم گذاشت که نوشته بود Delay Sector که من نمیدونم چیه.
من با برنامه HDD tone pro هم تست کردم که گزارش زیر رو داد ، دوستان یه نگاه بکنن .
لب تاب من حدود یه ماه دیگه گارانتی داره حالا با توجه به این اوضاع بفرستمش گارانتی یا فرمت سطح پایین بزنمش؟
بعد به نظرتون گارانتی تعویض میکنه یا تعمیر؟؟
و اینکه هارد 750 چند ساعت طول میکشه حدوداً که فرمت سطح پایین بشه؟؟

سلام

عزیز هاردی که بد سکتور گرفت عین نونی میمونه که کپک زده باید مستقیم انداختش دور

حالا تمام تلاشت را بکن که گارانتی این کار را بکنه ولی تا اونجائی که میدونم باتری و هارد جزو هیچ گارانتی محسوب نمیشه ( حتی اگر از اول مشکل داشته باشه )

زمان و انرژی خودت را هم بیخود سر فرمت سطح پائین و تعمیر نکن چون حتی یک ثانیه زمانت را هم ریختی دور

تنها راهی که اگر ناچار بودی از هارد استفاده کنی میتونه برای مدتی جوابگو باشه اینه که اگر بد سکتورها در یک مکان بخصوص جمع شده باشه اون قسمت را به صورت یک قسمت بدون استفاده در بیاری و حتی پارتیشن و فرمتش هم نکنی

ali.mosavi
03-03-13, 12:53
در مورد باتری، تو برگه گارانتی ذکر شده که شش ماه گرانتی داره ، ولی در مورد هارد چیزی ننوشته ، حتی تو سایت خود سازگار هم چیزی قید نشده بود .
حالا من میبرم خدا کنه که تعویضش کنن .

اگر بد سکتورها در یک مکان بخصوص جمع شده باشه اون قسمت را به صورت یک قسمت بدون استفاده در بیاری و حتی پارتیشن و فرمتش هم نکنی
حدوداً تو 150 گیگ اول بد سکتور داره ، یعنی کلا این قسمتو از پارتیشنا حذف کنم؟
حالا میبرم واسه گارانتی خدا کنه تعویضش کنن :( ، تعویض نشد باید قید اون 150 تا رو بزنم پس :whistle:

Pami
03-03-13, 14:42
فکر نکنم گارانتی براتون کاری انجام بده ، چون به راحتی با یه دلیل میتونن زیرش بزنن مثلا اینکه لپ تاپ در حین کارکرد بوده و بهش ضربه وارد کردید و اتفاقا درست هم هست و مقصر خودتون هستید !
راهش هم اینه که nima عزیز گفت ، باید اون محدوده جدا بشه ، میتونی سکتورهایی که خراب هستن رو شماره اش رو پیدا کنی ، با برنامه آکرونیس پارتیشن بندی جدید رو از روی سکتورها انجام بدی و جداشون کنی

ali.mosavi
03-03-13, 15:35
حالا من اول میرم نمایندگی که البته چش خودمم آب نمی خوره قبول کنن ، ولی کاچی بهتر از هیچی !! یه تیری تو تاریکی میزنم دیگه .
اگه نشد کلا قید اون قسمتو میزنم ، ممنون از دوستان که وقت گذاشتین و جواب دادین :):give_rose:

asgharrezaiy
03-03-13, 17:01
بهترین راه حل check disk ویندوز میباشد که این کار را به راحتی انجام میدهد
البته از بخش تعمیر رجیستری هم میتوانید کمک بگیرید
:great:

ali.mosavi
03-03-13, 19:34
بهترین راه حل check disk ویندوز میباشد که این کار را به راحتی انجام میدهد
البته از بخش تعمیر رجیستری هم میتوانید کمک بگیرید
:great:
میدونم بابت مزاح گفتی :lol: