PDA

مشاهده نسخه کامل : تست هوش نابغه ها بیان جواب بدن

zx123zx
02-03-13, 14:00
فرض کنید شما راننده ی یک اتوبوس هستید از مشهد به تهران 40 نفر هم مسافر دارید در میان راه 5 نفر سوار میشن و جلوتر 12نفر پیاده میشن و جلوتر7نفر دیگه پیاده میشن وجلوتر 10نفر دیگه سوار میشن وجلوتر 2نفر دیگه سوار میشن حالا بگید سن راننده ی اتوبوس چقدر است ؟
هرکی جوابش درست باشه بهش می گم هر روز چک می کنم.

تاج
02-03-13, 14:39
فرض کنید شما راننده ی یک اتوبوس هستید از مشهد به تهران 40 نفر هم مسافر دارید در میان راه 5 نفر سوار میشن و جلوتر 12نفر پیاده میشن و جلوتر7نفر دیگه پیاده میشن وجلوتر 10نفر دیگه سوار میشن وجلوتر 2نفر دیگه سوار میشن حالا بگید سن راننده ی اتوبوس چقدر است ؟
:gasp:
نابغه!!!
آخه اینم سوال خیلی سختیه که این عنوان براش نوشتی
منم که قراره راننده باشم(متولد1365)پس میشه سن خودم،یاهرکی که داره این مطلب میخونه ---- افتاد.:1. (35):

zx123zx
02-03-13, 14:46
جوابت درست بود آفرین هزار آفرین افتاد

Over_Cracker
02-03-13, 21:17
درود.

نوع چنین سوال هایی تکراری هستش.واسه من که عاشق چنین تست هایی هستم،پر واضح بود که نقطه تمرکز روی اعداد و ارقام نباشه...

نوع پیش رفته ی این تست را من در یک برنامه تلویزیونی دیدم که حدود 20 نفر نیشسته بودند و بهشون گفته شد که به صفحه TV نگاه کنید و تعداد بازیکنان بسکتبال لباس زرد رنگ (تیم مقابل،لباس مشکی بود) را بشمارید و بعد از 1 دقیقه جواب بدید،در حین نمایش یک شامپانزه از جلو دوربین رد شد و در پایان تست همه یک سری اعداد درست و غلط را گفتند اما هیچ کس متوجه عبور شامپانزه نشد!

سوالی که دوستمون هم گذاشتند را باید بتونید با یک بار خوندن صورت تست جواب بدید،حالا اگر با بیش از یک بار خوندن صورت تست،جواب دادید،خودتون را گول زدید:lol:

mohammad1985
03-03-13, 00:58
35 نفر می باشد

Over_Cracker
03-03-13, 01:06
35 نفر می باشد

عزیز،سن راننده ی اتوبوس را خواسته از شما!:give_rose:

در ضمن اگر تعداد مسافرین را هم میخواست از شما،پاسختون اشتباه بود.توجه کنید،تعدادی که سوار میشن را با قرمز(مثبت) و تعدادی که پیاده میشن را با مشکی(منفی مشخص) میکنم و نسبت به کل مسافرین اعمال میکنم.(اگر مثبت بود جمع و اگر منفی بود کم میکنم.)

40 نفر تعداد مسافرین( دقت کنید 1 نفر هم راننده اتوبوس هست که کل نفرات داخل اتوبوس میشه 41 نفر)

به ترتیب اتفاقات زیر می افته:

5

12

7

10

2

می شود 5+10+2 = 17 نفر اضافه شدند.

12+7=19 نفر کم میشن.

19-17=2 نفر کم شدند در مجموع

نتیجه اینکه تعداد مسافرین = 38 نفر.

نتیجه دوم اینکه تعداد کل نفرات=39 نفر (مسافران + راننده اتوبوس)

اما این جمع و تقسیم ها هیچ ربطی به خواسته ی تست نداره و فقط حربه ای هستش برای اینکه ذهن مخاطب را از نقطه اصلی گمراه کنه!

mohammad1985
03-03-13, 11:57
ینی شما داری هوش من رو زیر سوال میبری ؟

Over_Cracker
03-03-13, 13:21
ینی شما داری هوش من رو زیر سوال میبری ؟

خیر:give_rose: