PDA

مشاهده نسخه کامل : سایت ترجمه زبون خدمونی به انگلیسی

azarakhsh27too
28-02-13, 09:44
سلام میشود یک سایت خوبی را بنویسید برام .که اگر من به زبون خودمون یک چیزی را نوشتم .ان را به زبان انگلیسی برگرداند
مثلا مینویسم بی حیایی هم میتوتند اعتیاد اور باشد ولی به انگلیسی بی حیایی معنی ندارد یا ضرب المپلهایمان وهر چیز دیگر که معنی اش مشخص نیست. وابسته شوند را می نویسم شوند را معنی نمی دهد هر سایت دیکشنری که رفتم. یک جمله کامل مینویسم اخر جمله که شود باشند دارد را معنی نمی دهد
2اگر فلش مموری همیشه به دستگاه دیجیتال وصل باشد اشکالی ندارد چون دست می زنیم داغ شده

r3z4
01-03-13, 03:47
چنین چیزی وجود نداره
بعدش ، ضرب المثل برای همون ملیت هست اون مفهوم را به درستی منتقل نمی کنه
باید دنبال ضرب المثل های مشابه برای اون ملیت باشید
حالا هر زبونی که می خواد باشه

Over_Cracker
01-03-13, 16:54
درود.

بی حیا :Shameless

ضرب المثل های یک کشور؛برخاسته از فرهنگ اون کشور هستش و در انگلیسی هم ضرب المثل های زیادی وجود داره که مضمونش برابر با ضرب المثل های ما هستش.

بعد هم در یادگیری یک زبان،سعی کنید وارد دنیای اون زبان بشید و این زبان جدید را با زبان مادری خودتون به قیاس نگذارید.وقتی هم انگلیسی یاد می گیرید،دیگه دنبال معنی فارسی نباشید،بلکه واژه را به ذهن بسپارید و معادلش را در ذهن تصویر سازی کنید. و به طور خلاصه،سعی کنید حداقل استفاده را از معادل فارسی ببرید.

مثلا واژه Anxiety؛ چون شما انگلیسی زبان مادریتون نیست،برای اولین بار از معنی فارسی استفاده کنید که یعنی "اظطراب" ؛از این به بعد دیگه باید برای Anxiety،تصویر سازی ذهنی و تخیلی کنید،مثلا یک انسان را تصور کنید که رنگش پریده و نفس نفس میزنه یا اینکه طول اتاق را سریع رفت و برگشت میکنه! کتب داستان که بخونید،خیلی بهتر واژه ها را درک و تصویر سازی می کنید.بدون نیاز به معنی فارسی.

بعد هم،کتب زیادی هستش که اکثر ضرب المثل های انگلیسی را یکجا به رشته تحریر در آورده و مطالعه این کتب میتونید حداقل یک ضرب المثل انگلیسی معادل برای ضرب المثل فارسی بیارید.

از این لینک (Only the registered members can see the link) میتونید ضرب المثل های زیادی را بگیرید که مضمون مشابه با ضرب المثل های ما دارند.

ehsanmiri
09-03-13, 11:38
یه سایت میشناسم که شاید تا حدودی به درد بخوره
یه تست بکنی بد نیست
من خودم خیلی وقت پیش از این سایت استفاده میکردم الان زیاد یادم نمیاد امکاناتش چی بود و چجوری بوده
Only the registered members can see the link
این سایتشه
یکی از کاراش تبدیل فینگیلیش به فارسی هستش
شاید برعکسشم داشته باشه