PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید فن گرافیک Radeon HD 4670

m_ehsan1
22-02-13, 23:52
با سلام و خسته نباشید...

گرافیک من Radeon HD 4670 هست.فنش سوخته.از کجا میتونم فن zalman مدل GV1000 یا VF1000 و یا فن اورجینال خودش رو پیدا کنم؟ مغازه یا شرکتی هست که فن این نوع گرافیک رو بفروشه؟

nima_hl
23-02-13, 09:29
با سلام و خسته نباشید...

گرافیک من Radeon HD 4670 هست.فنش سوخته.از کجا میتونم فن zalman مدل GV1000 یا VF1000 و یا فن اورجینال خودش رو پیدا کنم؟ مغازه یا شرکتی هست که فن این نوع گرافیک رو بفروشه؟

سلام احسان جان

یک لینک از کارت گرافیکتون لطف کنید

در کل با این وضعیت بلبشوی بازار و قیمتها بنظرم ارزش نداشته باشه فن حرفه ای یا نو بخرید ( گران در میاد )

فنش را ببینم احتمالا بتونم راهکار مناسب بهتون بدم

تاج
23-02-13, 12:23
پیشنهادم با توجه به تجربه ای که داشتم بهترین فنی که میتونید جاگزینش کنید فن CPU LGA Intel هست.
هم سنسور تعداد دور داره
با توجه به بزرگی پره های اون کم سرو صدار و دفع حرارتی خوبی داره
در دسترس بودن
البته اگه مشکل فضای بین اسلات رو نداشته باشید.

Over_Cracker
23-02-13, 23:48
پیشنهادم با توجه به تجربه ای که داشتم بهترین فنی که میتونید جاگزینش کنید فن CPU LGA Intel هست.
هم سنسور تعداد دور داره
با توجه به بزرگی پره های اون کم سرو صدار و دفع حرارتی خوبی داره
در دسترس بودن
البته اگه مشکل فضای بین اسلات رو نداشته باشید.

درود.

دقیقا تائید میشه.

اول فن سوخته را با سیم چین پایه هاشو جدا و بیرون بیارید و بعد فن سوکت LGA775 را از روی هیت سینک جدا کنید و اون وسط با استفاده از چسب دوقلو جا بزنید.

من یک نمونه ساختم محشر شده.اگر خواستید تصویر ازش میذارم.

m_ehsan1
24-02-13, 01:11
درود.

دقیقا تائید میشه.

اول فن سوخته را با سیم چین پایه هاشو جدا و بیرون بیارید و بعد فن سوکت LGA775 را از روی هیت سینک جدا کنید و اون وسط با استفاده از چسب دوقلو جا بزنید.

من یک نمونه ساختم محشر شده.اگر خواستید تصویر ازش میذارم.

over cracker عزیز سلام و خسته نباشید.
اگر زحمتی نیست تصویرش رو بگذار.
آخه مشکل استفاده از فن CPU LGA Intel اینه که سوکت برقش 4 پین هستش و روی مادربورد من هم فقط جای یک سوکت 4 پین برای فن cpu هست که فن cpu بهش وصله و روی کارت گرافیک هم جای سوکت فنش 2 پین هست.البته سوکت 3 پین هم روی مادربورد دارم که فعلا بلااستفاده هست.آیا فن cpu LGA سوکت 3 پین هم داریم؟

m_ehsan1
24-02-13, 01:38
سلام احسان جان

یک لینک از کارت گرافیکتون لطف کنید

در کل با این وضعیت بلبشوی بازار و قیمتها بنظرم ارزش نداشته باشه فن حرفه ای یا نو بخرید ( گران در میاد )

فنش را ببینم احتمالا بتونم راهکار مناسب بهتون بدم

8165

سلام و خسته نباشید.اینم عکس کارت گرافیک من.ati radeon hd4670

nima_hl
24-02-13, 08:40
8165

سلام و خسته نباشید.اینم عکس کارت گرافیک من.ati radeon hd4670

سلام و سلامت باشید

پیشنهاد دوستان گرامی فکر کنم کم هزینه ترین راهکار مناسب بود

پیشنهاد دوم خرید deepcool v200

Only the registered members can see the link

قیمتش حدود 30 تومنه ولی به 3 اسلت خالی کناری نیاز داره و اگر تا 2 اسلت کناری pci-e شما اسلت pci باشه گیر مکنه و قابل نصب نیست ( خواستید اینو بگیرید حتما قبلش مدل مادربردتون را بدین تا چک کنیم )

راهکار سوم خرید فن فابریک کارت گرافیکه که بین 20 تا 30 تومن بفروش میرسه ، اگر این مورد را خواستید بفرمائید تا پیگیری کنم

البته ممکنه دقیقا این فن موجود نباشه ولی فن 5750 یا 5770 به این مدل میخوره

تاج
24-02-13, 14:38
عزیر
روی مین برد حتما یه فیش برای فن اضافه هست با اسم Sys Fan که اگه بیشتر هم چه بهتر.
فیش فن که 4 سیم هست شما بخوایید وصل کنید یه زائده پلاستیکی داره رو ی فیشی که میخوای نصب کنی که سیستم فن روی سه سیم تغذیه میکنه از بابت حرارت و مشکل برقی هم مطمون باش مشکلی پیش نمیاد
برای تست حرارت هم میتونی از AfterBruner استفاده کنی

m_ehsan1
24-02-13, 15:47
سلام و سلامت باشید

پیشنهاد دوستان گرامی فکر کنم کم هزینه ترین راهکار مناسب بود

پیشنهاد دوم خرید deepcool v200

قیمتش حدود 30 تومنه ولی به 3 اسلت خالی کناری نیاز داره و اگر تا 2 اسلت کناری pci-e شما اسلت pci باشه گیر مکنه و قابل نصب نیست ( خواستید اینو بگیرید حتما قبلش مدل مادربردتون را بدین تا چک کنیم )

راهکار سوم خرید فن فابریک کارت گرافیکه که بین 20 تا 30 تومن بفروش میرسه ، اگر این مورد را خواستید بفرمائید تا پیگیری کنم

البته ممکنه دقیقا این فن موجود نباشه ولی فن 5750 یا 5770 به این مدل میخوره

سلام و ممنون از پاسختون.
فن V200 رو نمی تونم نصب کنم چون اسلات بعد از اون pci هست و گیر می کنه.ولی اگر ممکنه بی زحمت فن فابریک رو که گفتید برای 5750 یا 5770 هست رو پیگیری کنید که از کجا میتونم تهیه کنم و قیمتش چقدره؟ اگر زحمتی نیست عکس فن رو هم قرار بدید.مرسی و ممنون

m_ehsan1
24-02-13, 15:57
عزیر
روی مین برد حتما یه فیش برای فن اضافه هست با اسم Sys Fan که اگه بیشتر هم چه بهتر.
فیش فن که 4 سیم هست شما بخوایید وصل کنید یه زائده پلاستیکی داره رو ی فیشی که میخوای نصب کنی که سیستم فن روی سه سیم تغذیه میکنه از بابت حرارت و مشکل برقی هم مطمون باش مشکلی پیش نمیاد
برای تست حرارت هم میتونی از AfterBruner استفاده کنی

تاج عزیز، مرسی و ممنون از پاسخت.
ولی من درست منظورت رو متوجه نشدم.روی مادر بورد من ( Asus P5Q) فقط جای یک سوکت 4 پین هست که اونم برای فن cpu هستش.ولی سوکت 3 پین رو مادربورد دارم.منظور شما اینه که سوکت 4 پین فن cpu رو به سوکت 3 پین مادربورد بزنم؟ اگر همینطوره،اونوقت فن درست کار میکنه؟ اگر میخوره و درست کار میکنه پس چرا برای cpu سوکت 4 پین گذاشتند؟ یعنی 1 پین اضافه هست؟

ببخشید که سوالاتم کمی زیاد شد.

تاج
24-02-13, 19:25
شما وصلش کن فقط یه تست از دماش بگیر ببین چقدره؟
دماش مهمه!!!
مشکلی هم پیش نمیاد،تضمینش با من.:cool:

Over_Cracker
26-02-13, 00:12
over cracker عزیز سلام و خسته نباشید.
اگر زحمتی نیست تصویرش رو بگذار.
آخه مشکل استفاده از فن CPU LGA Intel اینه که سوکت برقش 4 پین هستش و روی مادربورد من هم فقط جای یک سوکت 4 پین برای فن cpu هست که فن cpu بهش وصله و روی کارت گرافیک هم جای سوکت فنش 2 پین هست.البته سوکت 3 پین هم روی مادربورد دارم که فعلا بلااستفاده هست.آیا فن cpu LGA سوکت 3 پین هم داریم؟

درود گرامی.

تصویر خدمت شما:

نمای رو:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

همانطور که مشاهده می کنید،فن 775 را در وسط قالب گذاشتم و با چسب دوقلو چسبوندم و کاملا پایدار و بدون کمترین سرو صدا هستش و جالبه که از فن اوریجینالش هم دمای GPU را پایین تر میاره. اون قالب کلی،روی هیت سینک کارت نصب میشه که از اولی که از کارخانه بیرون اومده همراش بوده،تنها کاری که من کردم؛فن قبلی را کندم و فن جدید جایگذاری کردم.

نمای پشتی:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

در رابطه با سوکت 3 پین،اصلا مشکلی وجود نداره. شما همین سیم چهار پین را به سوکت 3 پین وصل کنید به طوری که سیم های مشکی،زرد،سبز وصل باشه و سیم آبی رها باشه.(فقط دقت کنید که از طرفی وصل کنید که سیم مشکی وصل بشه) اگر برعکس وصل کنید،فیوز نزدیک سوکت روی مادربردتون میسوزه و دیگه نمیتونید ازش استفاده کنید.

راه دیگه اش اینه که شما سر سوکت 4 پین فن را خارج کنید و سیم زرد را به سیم زرد پاور و مشکی را به سیم مشکی را پاور وصل کنید.اگر خواستید فن با دور کمتری کار کنه،سیم زرد فن را به سیم قرمز پاور وصل کنید. البته میشه یک مدار PWM هم براش طراحی کرد که اتوماتیک بین برق 5 و 12 سویچ کنه که به صرفه نیست.

شاد باشید.