PDA

مشاهده نسخه کامل : رنگی شدن صفحه دسک تاپ

jjzzll
15-02-13, 05:16
سلام
یه مدتی که بعد از اینکه یه 4 یا 5 ساعت با لپ تاپ کار می کنم یه دفعه صفحه میپره و فقط یه صفحه رنگی نشون میده وتنها راه حل این مشکل خاموش کردن سیستم با دکمه پاور است. لطفا راهنمایی بفرمایید که علت این مشکل چیه و راه حل ش چیه؟
درضمن کارخاصی هم با لپ تاب انجام نمی دم در حد سرچ اینترنتی و مطالعه پی دی اف
با تشکر

nima_hl
15-02-13, 10:53
سلام
یه مدتی که بعد از اینکه یه 4 یا 5 ساعت با لپ تاپ کار می کنم یه دفعه صفحه میپره و فقط یه صفحه رنگی نشون میده وتنها راه حل این مشکل خاموش کردن سیستم با دکمه پاور است. لطفا راهنمایی بفرمایید که علت این مشکل چیه و راه حل ش چیه؟
درضمن کارخواصی هم با لپ تاب انجام نمی دم در حد سرچ اینترنتی و مطالعه پی دی اف
با تشکر

سلام

دمای بالای گرافیک کارت میتونه باعث بروز این مشکل بشه

لطفا مدل نوت بوکتون را بفرمائید

jjzzll
15-02-13, 21:26
سلام

دمای بالای گرافیک کارت میتونه باعث بروز این مشکل بشه

لطفا مدل نوت بوکتون را بفرمائید
ممنون از پاسختان
لپ تابم ایسوز مدل N43S و Core i7 و مدل کارت گرافیکم GEFORCE GT 540M می باشد.

nima_hl
15-02-13, 22:07
ممنون از پاسختان
لپ تابم ایسوز مدل N43S و Core i7 و مدل کارت گرافیکم GEFORCE GT 540M می باشد.

اگر مشکل از کارت گرافیک باشه احتمال قوی با اجرا کردن msi kombustor (که همراه افتر برنر میتونید از اینجا (Only the registered members can see the link)دانلودش کنید) به راحتی مشخص میشه

برنامه را دانلود و اجرا بفرمائید همزمان با افتر برنر مواظب دمای گرافیک کارت باشید

نتیجه تست را بفرمائید تا ادامه دهیم

jjzzll
15-02-13, 22:59
اگر مشکل از کارت گرافیک باشه احتمال قوی با اجرا کردن msi kombustor (که همراه افتر برنر میتونید از اینجا (Only the registered members can see the link)دانلودش کنید) به راحتی مشخص میشه

برنامه را دانلود و اجرا بفرمائید همزمان با افتر برنر مواظب دمای گرافیک کارت باشید

نتیجه تست را بفرمائید تا ادامه دهیم

دمای اولیه 43 بود و با ران کردن استرس تفاوت خاصی نکرد

nima_hl
15-02-13, 23:21
دمای اولیه 43 بود و با ران کردن استرس تفاوت خاصی نکرد

کارت گرافیک را در ستاپ مجددا روشن فرمودید ؟

jjzzll
15-02-13, 23:42
کارت گرافیک را در ستاپ مجددا روشن فرمودید ؟
گرافیگ در حالت enable است. با اجرای kombuster قسمت 3d tests پنجرا ای باز می شود و یک تصوری متحرک را نمایش میدهد. اما در دمای گرافیک تغییری ایجاد نمی شود.
به نظر شما این مشکل باز هم مربوط به کارت گرافیک است، یا احتمال دارد مشکل سخت افزاری باشد؟

ess_1362
16-02-13, 07:49
بد نیست دمای پردازنده را هم بررسی کنید!!
hw monitor را باز کنید و بعدش prime95(از اینترنت بگیرید) و اجرا کنید
در طول تست دمای هسته های پردازنده را بررسی کنید ببینید به چند میرسند

jjzzll
16-02-13, 14:00
[QUOTE=ess_1362;250293]بد نیست دمای پردازنده را هم بررسی کنید!!
در طول تست دمای هسته های پردازنده را بررسی کنید ببینید به چند میرسند[/QUOTE سلام
ممنون حتما اینکار را انجام میدم و نتیجه رو به شما خبر می دهم
جالب امروز که لپ تاب رو روشن کردم دقیقا همان ابتدا قبل از بالا اومدن ویندوز صفحه رنگی شد!!!؟ و مجبور شدم با دکمه پاور سیستمو خاموش کنم
لطفا راهنمایی کنید.

nima_hl
16-02-13, 22:05
[QUOTE=ess_1362;250293]بد نیست دمای پردازنده را هم بررسی کنید!!
در طول تست دمای هسته های پردازنده را بررسی کنید ببینید به چند میرسند[/QUOTE سلام
ممنون حتما اینکار را انجام میدم و نتیجه رو به شما خبر می دهم
جالب امروز که لپ تاب رو روشن کردم دقیقا همان ابتدا قبل از بالا اومدن ویندوز صفحه رنگی شد!!!؟ و مجبور شدم با دکمه پاور سیستمو خاموش کنم
لطفا راهنمایی کنید.

متاسفانه اگر نوت بوکتون گارانتی هم داشته باشه چون این ایراد همیشگی نیست ایراد مشخص نشده و مجددا دستگاه را بدون رفع عیب به شما باز میگردانند

شما باید با نرم افزارهای تست مثل کمبوستر و occtpt ایراد سیستم را پیدا کنید تا بعد در مورد رفع عیب با هم همفکری کنیم