PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال در مورد گرافیک 6870

Rezasam1
09-02-13, 18:41
سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم بدونم تحمل دمای گرافیک 6870 چقدر هست دمای کارت من در حالت شروع ویندوز و بیکاری 43 تا 47 درجه هست

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

وقتی میخوام تست گرافیکی کنم با OCCT یا نرم افزار MSI دما در کمتر از چند ثانیه به 90 درجه و بالاتر هم میرسه

مشکلی بوجود نمیاره ؟

ممنون

no5233
09-02-13, 19:48
دوست عزیز اون نرم افزاری که داری با هاش تست میگیری مشکل داره دمای 90 یعنی سوزش کارت
که دووم نمیاره
موفق باشید

The-Joker
09-02-13, 21:45
سلام آقا رضایه گل
عزیز دل یک جی پی یو قادره تا 110 درجه دما رو تحمل کنه ولی بیشتر از این دما خطرناکه
کارت هم تا زمانی که آرتیفکتی در تصویر ایجاد نشه و یا سیستم فریز نشه و یا bsod و ... مشکلی نداره ولی 90 درجه یه مقدار زیاده از حده :lol: .
بازم همونطور که خودتون استادین و می دونید که تهویه ی کیس تو دمای گرافیک مهمه ، من به شما پیشنهاد می کنم اگر کیستون تهویه نداره حتمآ تهویش رو درست کنید ، مورد بعدی هم ممکنه که خمیر سیلیکون کارت خشک شده و به جای رسانای گرما مثل عایق عمل می کنه .
مورد بعدی هم اینه که شما خودتون دور فن رو دستی تنظیم کنید مثلآ برای 24\7 رو مثلآ 50 درصد .
من تا حالا کارت 6870 ندیدم که دماش به اینقدر برسه مخصوصآ مال شما که کولرشم TwinFrozer II هستش

:11():

Rezasam1
09-02-13, 22:42
خیلی ممنون

سیستم هرزگاهی در هنگام اجرای بازی یعنی همین که لوگوی eagames میاد بلواسکرین میده من با occt پردازنده و رم رو هرکدام 1 ساعت تست کردم مشکلی نبود سیستم دیفالت هست اور نیست

ولی در قسمت gpu نرم افزار occt جرات ندارم از پای سیستم بلند شم کمتر از 20 ثانیه دما به بالای 80 میرسه که دیگه بیخیال میشم البته فقط در این طور برنامه ها این طوری میشه در بازی مثل generals zero hour دما تا 55

میره و در بازی dirt3 هم تا 80

از راهنماییتون ممنون یکی دوروز فن رو روی 50 درصد میگذارم تست میکنم

کیس رو باید عوض کنم یک فن 80 هوای کیس رو بیرون میده یک فن کوگار 120 هم رو در بقل کیس گذاشتم هوارو تو کیس میده

:give_rose:

vahid_ranjbar2007
10-02-13, 10:26
سلام دوست عزیز ممکنه که دور فن شما نه به صورت دستی نه به صورت انو ماتیک بالا نره چک کنید من 6850 دارم در آخرین درجه به 70 میرسه

Rezasam1
10-02-13, 14:12
ممنون دوست عزیز

چک کردم این مورد رو و خب عملکرد خیلی ضعبفی داره در حرارت 80 دور فن روی 33 میره فکر کنم وقتی دور فن به50 برسه که دمای کارت به 100 رسیده باشه و فاتحه کارت خونده شده باشه

ممکنه 20 مگاهرتز اورکلاک کارخانه ای باعث بالارفتن دمای کارت تا این حد بشه ؟ مدل کارت من oc هست و اورکلاک کارخانه ای داره