PDA

مشاهده نسخه کامل : چگونه می توان فهمید لپ تاپ چند ساعت یا چند روز کارکرده است ؟

amir ghayour
30-01-13, 10:38
سلام
می خواستم بدونم چه راه هایی برای پی بردن به زمان کارکرد لپ تاپ وجود داره مخصوصا برای لپ تاپ های سونی لطفا توضیح بدید و اگر نرم افزاری برای این کار وجود داره حتما اسمش رو کامل درج کنید.
با تشکر

Pami
30-01-13, 11:00
تا جایی که من میدونم راه خاصی وجود نداره ، مگر اینکه برخی مدلها روی بایوس همچین قابلیتی رو پیش بینی کرده باشن که من ندیدم تا بحال
اما از روی مدل ، سال ساخت ، وضعیت ظاهری ، عمر باقیمانده باتری ، عمر دیسک درایو ، نوشته های روی کیبورد و یا حتی گرد و خاک داخل لپ تاپ میشه حدودی پی برد

amir ghayour
30-01-13, 11:19
نمیدونم ولی فکر کنم راهی باشه مثل کنترل مدت زمان روشن بودن پاور و هارد ولی چطوری نمیدونم.

mohamad70
30-01-13, 11:56
نمیدونم ولی فکر کنم راهی باشه مثل کنترل مدت زمان روشن بودن پاور و هارد ولی چطوری نمیدونم.

سلام

با نرم افزار Crystal Disk info می تونید مدت زمان کارکرد هارد Power on Hours رو پیدا کنید که به عبارت دیگه همون مدت زمان روشن بودن لپ تاپ هست :

( البته ممکنه 100% هم قابل اعتماد نباشه ( مثلا در صورت تغییر Firmware ) اما روی PC و لپ تاپ خودم که اعداد منطقی نشون داد )

Only the registered members can see the link

amir ghayour
30-01-13, 20:42
با تشکر از شما منم تقریبا از همین طریق با این تفاوت که با نرم افزار HD Tune Pro به این جواب سئوالم رسیدم فقط یادم رفت زودتر بگم چون سرم شلوغ بود ولی باید قبلش تو هر دوتا روش مطمعن باشیم که هارد تعویض نشده باشه و آپدیت فریم ور هم کار هر کسی نیست و میشه به نتیجه اطمینان داشت.

bemabespar
10-05-18, 19:55
ممنون
کارم راه افتاد