PDA

مشاهده نسخه کامل : اندازه واتربلوک ؟؟

Mehran coyote
25-01-13, 20:46
سلام
بچه ها یه چند وقتیه میخوام واتر کولر بسازم کلی تحقیق کردم دربارش و تقریبا همه ی مواردی رو که باید بهش توجه کنم رو یاد گرفتم و بهترین وسایل برای ساخت واترکولر هم مطلع شدم
فقط چند تا سوال
مشخصات سیستم من اینه
i72600k
asus z77-V
case X7
و.....
1.الان من از کولر zalman cnps10X استفاده میکنم ایا یه واتر کولر خونگی تروتمیز میتونه بهتر عمل کنه؟
2. بهترین مایع درون مخزن چیه؟

همونطور که میدونید سوکت من 1155 هست
3.من برای این سوکت و این cpu بهترین سایز بلوکی که میتونم در نظر بگیرم چند در چند هست؟؟
طرح معماری داخل بلوک رو کاری ندارم فقط یه سایز به من بدین

اگر سایزو بدین شورع میکنم به ساختنش مراحل رو عکس میگیرم و بعد که ساختم میزارم تا بچه های دیگه هم استفاده کنن

خیلی ممنون

Mehran coyote
26-01-13, 12:09
از دوستان کسی نیست جواب ما رو بده؟

Mehran coyote
28-01-13, 19:52
8078

ممنون که کمک کردین :whistle:

طرحش بلوک آمادس و خودش هم همین هقته میره زیره فرز
دنبال باقی کاراشم اگر کسی دیگه تو تاپیک نیومد مراحل کارو نمیزارم

یا علی

Over_Cracker
29-01-13, 00:40
درود.

بهترین مایع برای واتر کولینگ،آب مقطر هستش.

قطعا اگر طرحتون خوب باشه،بهتر از هر AIR کولینگی هستش و یا در سطح بهترین AIR کولینگ.

در مورد سایز و طرحشم بایستی بچه های اورکلاک راهنماییتون کنند.

معین(G81) ،نیما(Extreme)،آرمان(Devil)...

Mehran coyote
29-01-13, 08:02
درود.

بهترین مایع برای واتر کولینگ،آب مقطر هستش.

قطعا اگر طرحتون خوب باشه،بهتر از هر AIR کولینگی هستش و یا در سطح بهترین AIR کولینگ.

در مورد سایز و طرحشم بایستی بچه های اورکلاک راهنماییتون کنند.

معین(G81) ،نیما(Extreme)،آرمان(Devil)...

من با کولر zalman cnps10X تا 4.7 آور کردم و نهایت دما تو 10 دقیقه تست 80 میشه
میخوام با واتر کولر حداقل تا 5.2 را برم اگه خدا بخواد :wink:
از کسایی که معرفی کردی ممنونم، دعوتشون میکنم تا شاید افتخار بدن :give_rose:
این بلوکی که عکسشو گذاشتم سایزش 6*6*3 سانت هست و پایه های داخل بلوک هم 25 میله

آب مقطر رو داروخونه ها دارن یا باید از لوازم پزشکیا بگیرم؟

Moein
29-01-13, 10:24
من با کولر zalman cnps10X تا 4.7 آور کردم و نهایت دما تو 10 دقیقه تست 80 میشه
میخوام با واتر کولر حداقل تا 5.2 را برم اگه خدا بخواد :wink:
از کسایی که معرفی کردی ممنونم، دعوتشون میکنم تا شاید افتخار بدن :give_rose:
این بلوکی که عکسشو گذاشتم سایزش 6*6*3 سانت هست و پایه های داخل بلوک هم 25 میله

دوست عزیز میزان اورکلاک کردن سی پی یو شما بسته به میزان خوب بودن سی پی یو شما داره و هیچ نیازی به ساخت واتر کولینگ های دستی وجود نداره (البته نظر شخصی من هست )

بهترین کار برای اینکه شما بتونید یک سیستم پایدار داشته باشید استفاده از یک سی پی یو کولر خوب هست که الان دو برند وجود دارند در داخل کشور

Thermal Right
Nuctua

این دو برند داری مدل های خوبی هستند که NHD-14 و از silver arrow رو بتون پیشنهاد می کنم

اما اصل موضوع میزان ولتاژ و تنظیماتی هست که با سیستم تست می کنید اون ها رو اگر قرار بدید می تونیم بهتر نظر بدیم

در پایان هم جا داره ذکر کنم دو کولری که به شما معرفی شد به همراه سه فن از تمامی واتر کولینگ های موجود در بازار قوی تر هست و توانایی و کارایی بالاتری دارند اما در صورتی که می خواهید باز واتر کولینگ تهیه کنید می تونید از شرکت عقیق رایانه وسائل اون رو به صورت جدا تهیه کرده حتی فکر کنم مایه Coolant رو هم موجود داشته باشند

Only the registered members can see the link

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید

M.H.Shabani
29-01-13, 22:21
سلام
در مورد کارایی بگم که خیلی بستگی به طرح بلاک تون داره یعنی هرچی سطح تماس اب با فلز توی بلاکتون بالاتر باشه کارایی میره بالاتر من خودم واترکولینگ با یه بلاک خفن و البته دست ساز رو به هر ایر کولینگی ترجیح میدم
در مورد اندازه معمولا 5 سانت در 5 سانت میگیرن ولی شما میتونین مین تون رو اندازه بگیرین و بلاک بزرگتری طراحی کنین برای مایع هم معمولا اب مقطر میریزن با 20 درصد ضدیخ ولی اگه بتونین کولانت بخرین خیلی بهتره
اگه طرحتون رو بزارین میتونیم روش صحبت کنیم ولی اگه بتونین سطح تماس رو ببرین بالای 100 سانتی متر مربع عالیه من یه طرح داره که سطح تماسش نزدیک 200 سانتی متر مربعه و ساختش هم فوق العاده راحته
ممنون

Over_Cracker
29-01-13, 22:35

باتری ساز ها دارند و فروشگاه های مواد شیمیایی

Mehran coyote
29-01-13, 23:35
دوست عزیز میزان اورکلاک کردن سی پی یو شما بسته به میزان خوب بودن سی پی یو شما داره و هیچ نیازی به ساخت واتر کولینگ های دستی وجود نداره (البته نظر شخصی من هست )

بهترین کار برای اینکه شما بتونید یک سیستم پایدار داشته باشید استفاده از یک سی پی یو کولر خوب هست که الان دو برند وجود دارند در داخل کشور

Thermal Right
Nuctua

این دو برند داری مدل های خوبی هستند که NHD-14 و از silver arrow رو بتون پیشنهاد می کنم

اما اصل موضوع میزان ولتاژ و تنظیماتی هست که با سیستم تست می کنید اون ها رو اگر قرار بدید می تونیم بهتر نظر بدیم

در پایان هم جا داره ذکر کنم دو کولری که به شما معرفی شد به همراه سه فن از تمامی واتر کولینگ های موجود در بازار قوی تر هست و توانایی و کارایی بالاتری دارند اما در صورتی که می خواهید باز واتر کولینگ تهیه کنید می تونید از شرکت عقیق رایانه وسائل اون رو به صورت جدا تهیه کرده حتی فکر کنم مایه Coolant رو هم موجود داشته باشند

Only the registered members can see the link cooling.html

سوالی بود در خدمتم

موفق باشید
ممنون که اومدین
من دو کولری رو که معرفی کردی تو سایتهای خارجی دیدم و تفاوت دمایی که با کولر من داره در حد 3 4 درجه هست و توی تست های مختلف کولر من 3 ومین یا 4 مین ایر کولر دنیاست
ولتاز سی پی یو روی 1.4 هست که کلاک cpu روی 103 و ضریب کلاک cpu روی 47 تنظیم شده سیستم پایداره درحدی که حدود 3 ساعت زیره رندر بوده و هیچ مشکلی پیش نیومده
با شرکت عقیق در تماس هستم فلن انباراشون خالیه قرار شده خبرم کنه ولی فک کنم قیمتاشون خیلی بالا باشه چون از شرکت xspc وارد میکنن
طرح رو هم گذاشتم پست 3 تو خوده سایت آپ کردم

سلام
در مورد کارایی بگم که خیلی بستگی به طرح بلاک تون داره یعنی هرچی سطح تماس اب با فلز توی بلاکتون بالاتر باشه کارایی میره بالاتر من خودم واترکولینگ با یه بلاک خفن و البته دست ساز رو به هر ایر کولینگی ترجیح میدم
در مورد اندازه معمولا 5 سانت در 5 سانت میگیرن ولی شما میتونین مین تون رو اندازه بگیرین و بلاک بزرگتری طراحی کنین برای مایع هم معمولا اب مقطر میریزن با 20 درصد ضدیخ ولی اگه بتونین کولانت بخرین خیلی بهتره
اگه طرحتون رو بزارین میتونیم روش صحبت کنیم ولی اگه بتونین سطح تماس رو ببرین بالای 100 سانتی متر مربع عالیه من یه طرح داره که سطح تماسش نزدیک 200 سانتی متر مربعه و ساختش هم فوق العاده راحته
ممنون
طرح رو هم گذاشتم پست 3 تو خوده سایت آپ کردم
63*63*30 میلی متر هست
به نظر خودمم واتر کولر برتریش رو توی فشار نشون میده
برای مایع هم یه نوع روغن هست که تو صنعت استفاده میشه غلظتش تقریبا مث آبه اسمشو میپرسم یه تحقیقی میکنم ببینم جذب گرماییش چه طوریه اگه خوب بود بجا آب مقطر استفاده کنم :yes:
میشه شما هم طرحتونو بزارین ببینم چه طوریه؟
ممنون :give_rose:

باتری ساز ها دارند و فروشگاه های مواد شیمیایی
:give_rose:

M.H.Shabani
31-01-13, 18:43
سلام
ببخشید دیر میام پیش دانشگاهیه دیگه
داداش این لینکی که دادی باز نمیشه
من طرح خودمو میگم شما اگه خوشتون اومد بسازینش ببینیم چطوریه

ببینید میایم یه تکه مس به اندازه 60*60*20 برمیداریم به جای اینکه توش رو دربیاریم یکی از وجه های 20*60 رو یعنی کناره اش رو میگیریم و با دریل سوراخ هایی موازی میزنیم تا وجه 20*60 مقابل طبق محاسبات من بهترین اندازه برای سوراخ ها قطر 4 میلی متره که میتونیم حدود 30 تا سوراخ رو کنار هم بزنیم بعد با قلاویز توی سوراخ ها رزوه درمیاریم تا سطح تماس بیشتر بشه تو مرحله بعد دوتا ورق مسی نازک با همون اندازه 20*60 میاریم روی همون دو وجه که سوراخ کردیم جوش میدیم و سر و ته سوراخ ها رو میپوشونیم بعد بلاک میچرخونیم روی یه وجه دیگه که مجاور وجه های سوراخ شده است دوتا سوراخ بزرگ به قطر مثلا 16 میلی متر میزنیم اما این بار نباید به وجه مقابل برسه در حقیقت باید کمتر از 60 میل بریم تو قراره از این سوراخ اب وارد بشه و بره تو اون سوراخ های 4 میل و بره سمت مقابل بلاک یه سوراخ بزرگ دیگه هم اونجا میزنیم تا اب ازش خارج بشه اینطوری سطح روی بلاک هم خالی میمونه تا اگه خواستین یه ایرکولر بندازین روش خوب توضیح دادم؟

حالا نظرتون چیه؟

در مورد مایع خودتون میدونید که اب به خاطر ظرفیت گرمایی بالاش استفاده میشه یعنی با تغییر دمای کم گرمای زیادی میگیره حالا این روغنی که میگید نمیدونم چیه ولی بعید ظرفیت گرماییش بالاتر از اب باشه

راستی بقیه قطعات کولینگ تون چیه؟
ممنون

Mehran coyote
01-02-13, 09:51
دستت درد نکنه یه نگاه به بلوک من بنداز فک کنم خنک کنندگی و گردش آب بهتری داشته باشه
تو خوده سایت اون عکسو آپ کرده بودم ولش کن یه جا دیگه آپ کردم این بلوک منه
Only the registered members can see the link

اینم روغنی که شاید بخوام ازش استفاده کنم باید زنگ بزنم با شرکتش حرف بزنم اگه نسبت به آب برتری داشت

Only the registered members can see the linkبهزيست-6023
برای رادیاتور از مدل EX240 DUal fan Radiator میخوام بخرم اگه گیر نیومد رادیاتور بخاری پیکان :lol:
پمپ هم X20 750 Dual 5.25" Bay Reservoir Pump میخرم منتظرم عقیق رایانه قیمت بهم بده چون فلن نداشتن اگر اینم نشد باید یه مخزن خوب درست کنم با یه پمپ آکواریوم 1000لیتر

ممنون

M.H.Shabani
01-02-13, 12:08
سلام

بلاک شما رو دیدم طرح خوبیه با توجه به اینکه ارتفاع بلاک رو 30 میل گرفتین سطح تماس تون بالا رفته ولی مشکل اصلیش اینه که چطوری میخواین بسازینش
در مورد سطح تماس اون ستون مانند های وسط بلاکتون هر کدوم 300 میلی متر مربع سطح دارن که مجموعا میشه 18000 به علاوه سطح های کناری و کف و سقف میشه حدود 30000 میلی متر مربع یعنی 300 سانتی متر مربع که خیلی خوبه اما توی طرح من هرکدوم از سوراخ ها 1500 میلی متر مربع سطح دارن که اگه ارتفاع بلاک رو 33 میل بگیریم میتونیم حدود 70 تا سوراخ بزنیم که میرسیم به عدد باورنکردنی 105000 یعنی 1050 سانتی متر مربع ( دفعه قبل اشتباه حساب کرده بودم ) حالا میل خودتونه ولی سوالم اینه که چطوری این بلاکتون رو میسازین؟

من یه پمپ اکواریوم 1700 لیتر خریده ام البته چون میخوام بقیه قطعات رو هم خنک کنم با اب یه تبدیل تی میزنم یعنی 850 لیتر بر ساعت میره تو بلاک
این روغنه که گفتین رو دیدم این برای گرفتن گرمای تولید شده به خاطر اصطکاک هنکام و تراش و ... استفاده میشه که این گرما جلوی گرمای سی پی یو هیچه حالا دیگه خود دانی

ممنون

Mehran coyote
01-02-13, 12:51
سوالم اینه که چطوری این بلاکتون رو میسازین؟
این بلاکو با فرز cnc در میارم

طرح شما هم عالیه ولی فک کنم طرح شما یه مشکل کوچیک داشته باشه
توی بلاک اگه ستون هایی داشته باشیم برای تبادل حرارت خیلی بهتر هست
طرح شما سطح زیادی برای گردش آب داره ولی سوال من اینه که از شما چطوری میخواد گرما رو سریع به آب بده؟

مایع داخل بلوک هم اگر دیدم آب مقطر و ضد یخ بهتر همین رو استفاده میکنم ولی شاید تستش کنم

M.H.Shabani
01-02-13, 16:22
سلام

ایول سی ان سی رو عشقه

این طرحی که گفتم از طرح های رایج خیلی متفاوته و منم تا حالا نساختمش ولی خب به نظرم ارزش امتحان رو داره
راستش منظورتون رو از سریع نفهمیدم یعنی چی سریع؟
اون رزوه هایی که گفتم جز بالا بردن سطح تماس یه کاربرد دیگه هم داره اونم درگیری بیشتر اب با فلزه البته باید از رزوه درشت استفاده بشه

یه سوال فقط برا سی پی یو دارین میسازین؟ برای قطعات دیگه چی؟

Mehran coyote
01-02-13, 19:19
طرحت خیلی خوبه اونموقه هم گفتم باید پیادش کنم رو کاغذ بیشتر روش وقت بزارم

اره فلن فقط واسه cpu درست میکنم اگه خواستم بعدا میتونم یه بلاک هم واسه گرافیک بزارم
حسابشو کردم که مخزن و پمپ رو جوری انتخاب کنم که واسه ارتقا هم کشش داشته باشه
مرسی :give_rose: