PDA

مشاهده نسخه کامل : تاثیر اورکلاک پردازنده در بازی

shiraz 1400
21-01-13, 14:04
سلام خدمت اساتید این پردازنده من هست
amd phenom 2 955
اگر این پردازنده رو از فرکانس 3.2 اورش کنم وبه 3.8 برسونم تاثیری در بازی داره واگر بله محسوس هست ؟
در فضای ویندوز وبرنامه های گرافیکی چی؟

mohamad70
21-01-13, 15:48
سلام خدمت اساتید این پردازنده من هست
amd phenom 2 955
اگر این پردازنده رو از فرکانس 3.2 اورش کنم وبه 3.8 برسونم تاثیری در بازی داره واگر بله محسوس هست ؟

سلام

اورکلاک پردازنده فقط زمانی در گیم ها تاثیر محسوس میذاره که ایجاد گلوگاه کرده باشه که این اتفاق معمولا در دو حالت میوفته :

1 - وقتی از رزولوشن های خیلی پایین مثل 1024x768 استفاده کنید.

2 - گیم مورد نظر CPU Bound باشه ، یعنی از دیدگاه پردازشی ، بار زیادی بر دوش CPU قرار بگیره . از این قبیل گیم ها میشه به عناوینی مثل War Craft ، Batman Arkham City و .... اشاره کرد.

البته با معرفی DirectX 11 و رایج شدن رزولوشن های بالاتری مثل 1920x1200 از تعداد گیم های CPU Bound کاسته شده.

البته خودتون هم می تونید به کمک برنامه Fraps ، قبل و بعد از اورکلاک یک تست چند دقیقه ای از محیط گیم بگیرید و ببنید FPS به طور متوسط چقدر افزایش پیدا کرده.

در فضای ویندوز که فکر نمی کنم تاثیر خاصی بذاره ( البته اگه منظورتون سرعت بالا اومدن سیستم عامل و یا باز شدن برنامه ها و پنجره ها باشه )

در برنامه های گرافیکی هم اگر می خواهید رندر بگیرید حداکثر 15 درصد و اگه کار طراحی منظورتونه بی تاثیر هست ( چون در نرم افزارهای جدید این پردازش ها بیشتر به عهده کارت گرافیکی گذاشته شده )

Aliover
02-02-13, 23:48
سلام بر همه.
من خودم یه بار با AMD Phenom II x3 3.2 Ghz تست کردم مینیموم فرمم 26 ماکسش 35 بود توی بازی جدید هیتمن.
با اورکلاک به 4.3 گیگاهرتز تاثیر خوبی دیدم.
مینیموم فرم شد 35 ماکسیموم شد 57!!
اورکلاک CPU بیشتر تو بازی های به کار میره که محیط گسترده ای دارن مثل بازی های Open Word از جمله GTA IV یا همین بتم آرخام سیتی یا فارکرای 3 یا کرایسیس 2 و 1.
:wink: