PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی اضطراری در مورد اورکلاک

shiraz 1400
19-01-13, 19:13
سلام به اساتید
ازتون کمک میخوام اما ازتون خواهش میکنم با توجه مادربرد ورم منو راهنمایی کنید واضح تر بگم میخوام مادربرد رو خوب بشناسید
cpu:amd phenom x4 955
main:msi 870 g45
رم هم اینه
Only the registered members can see the link C34GB1600C9SC%20GEIL%20RAM&category_id=
حالا من قصد دارم از راه افزایش ضریب پردازنده (multiplier) پردازنده رو اورکلاکش کنم
کولر هم دارم که اینه
Only the registered members can see the link
حالا دوستان ازتون تقاضا دارم وخواهش میکنم با توجه کامل به این چیزایی کهدارم منو راهنمایی کنم مادربرد بدرد میخوره میتونم تا 4000 براحتی اورش کنم که پایدار بشه چون میخوام برای بازی وبرنامه ومصرف روزانه ازش استفاده کنم
طوری راهنمایی کنید که من بتونم به نحو احسن از سیستم لذت ببرم ویه چیز دیگه با توجه به مادربرد وپردازنده در مورد ولتاژ کاملا توضیح بدید
یه تاپیک گذاشتم ولی چیزی که میخواستم نفهمیدم

shiraz 1400
19-01-13, 20:43
راستی یادم رفت بگم پاورم اینه
green 430
نمیدونم توانش خوبه یانه ولی قبلا تا 3.8 اور کردم با کارت گرافیک gtx 460

Moein
19-01-13, 21:27
دوست عزیز برای اینکه لذت بشتری ببرید تنها شما چند تا گزینه خیلی ساده رو در پیش دارید

1- ابتدا ولتاژ CPU رو افزایش داده تا جایی که یاد دارم در بهترین شرایط 1.35 هست که شما می تونید 1.45 اون رو قرار بدید

ضریب رو به نسبتی که قبلا افزایش می دادید افزایش بدید

و بقیه رو با FSB پیش برید و اون رو از 200 به حدی بالا ببرید که فرکانس دیفالتی که می خواهید بگیرید رو داشته باشید

برای اینکه به ولتاژ کمتری برسید تنها کافی هست که ولتاژ رو تحت Level های مختلف به ارامی کم کنید تا جای که به پایدار ترین فرکانس برسید

در صورتی که 5% ولتاژ های رم و پل شمالی رو افزایش بدید باعث پایدار تر شدن سیستمتون خواهد شد

تمامی گفته های فوق نسبی بوده و بهترین راه به دست اوردن استیبل ترین حالت ها این هست که شما سیستم رو تست کنید

در صورت نیاز برای راهنمایی بیشتر عکسی از بایوس قرار بدید تا در مورد گزینه ها یک به یک توضیح داده بشه و اطلاعات دقیق تری در موردشون در اختیارتون قرار بگیره

موفق باشید

shiraz 1400
19-01-13, 22:15
ممنونم
منظورتون از عکس بایوس چیه؟ بیشتر توضیح بدید
من قبلا که سیستمو اور کردم اونو رسوندم به 3.8 تست پایداری که گرفتم حرارت زیاد شد اما همونطور که گفتم الان کولر دارم که عکسشو گذاشتم
از راه افزایش ضریب اورش کردم فقط ضریبشو از 16 اوردم اوردم 19
اما الان که به صفحه بایوس رفتم ولتاژها رو نمیشد تغییر داد نوشته بود پیشنهاد نمیشه هر چهار تا ولتاژ قفل بود
دوست عزیز من اماده هستم تا هر اطلاعات یا عکسی رو بهتون بدم تا بریم جلوتر و بهترین نتیجه رو بگیریم
اگر هم جیمیل یا ایمیل دارید بگید تا بصورت چت بیشتر توضیح بدم
بنظر شما fsb رو تغییر ندم واز همون راه افزایش ضریب برم بهتر نیست؟
وچجوری میشه سیستم رو تست کرد؟ بیشتر توضیح بدید

pulad
20-01-13, 13:38
تو بایوس یه قسمت داره اسمش یادم نیست با اون میشه تنظیمات رو دستی انحام داد (یکم سیخ بریز پیداش میکنی)
باید اونو فعال کنی
با نرم افزار occt تست بگیر

Moein
20-01-13, 14:04
ممنونم
منظورتون از عکس بایوس چیه؟ بیشتر توضیح بدید
من قبلا که سیستمو اور کردم اونو رسوندم به 3.8 تست پایداری که گرفتم حرارت زیاد شد اما همونطور که گفتم الان کولر دارم که عکسشو گذاشتم
از راه افزایش ضریب اورش کردم فقط ضریبشو از 16 اوردم اوردم 19
اما الان که به صفحه بایوس رفتم ولتاژها رو نمیشد تغییر داد نوشته بود پیشنهاد نمیشه هر چهار تا ولتاژ قفل بود
دوست عزیز من اماده هستم تا هر اطلاعات یا عکسی رو بهتون بدم تا بریم جلوتر و بهترین نتیجه رو بگیریم
اگر هم جیمیل یا ایمیل دارید بگید تا بصورت چت بیشتر توضیح بدم
بنظر شما fsb رو تغییر ندم واز همون راه افزایش ضریب برم بهتر نیست؟
وچجوری میشه سیستم رو تست کرد؟ بیشتر توضیح بدید

منظور این هست که از طریق یک دوربین از صفحه مانیتور عکس قرار بدید در تنظیمات بایوس تا شما را راهنمایی کنم

شما می بایستی Manual OC mode رو فعال کنید عکس قرار بدید تا راحت تر شما رو راهنمایی کنم

Aliover
02-02-13, 23:57
دوست عزیر با این هت سینگ با ولتاژ 1.47 تا 1.525 راحت می تونی تا 4200 اورش کنی که تهشه.البته به صورت پایدار.
بدون پایدار می تونی برا چند لحظه تا 4700 هم بری که البته با ولتاژ 1.7 که اصلا پیشنهاد نمی شه!!!!!! احتمال سوختن CPU به علت افزایش دما وجود داره.
توصیه می شه برای پایداری تهویه سیستمتون باید خوب باشه چون تو فرکانس بالای 4000 گرمای زیادی تولید می شه که باید به وسیله فن به خارج از کیس انتقال پیدا کنه.
و همچنین سرعت فن CPU خودتون رو در حالت پردازش های سنگینی مثل گیم تبدیل به حالت 100 درصد ببرید.:wink:
لازم به ذکرم که خود من همین الان تو فرکانس 4200 100 درصد پایدارم.
برای اطلاعات بیشتر به بخش اورکلاک CPU مراجعه کنید.:wink: