PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید رم

shiraz 1400
15-01-13, 18:00
سلام دوستان مادربرد من اینه
msi 870 g45
الان یه رم 2 gb 1333 از برند super talent با هیت سینک مشکی دارم میخوام ارتقا بدم به 4 gb اما نمیدونم چیکار کنم اینو بفروشم یه رو 4 بگیرم ؟
البته من مشکل بودجه دارم بازی هم انجام میدم گاهی اوقات هم با نرم افزارها کار میکنم میخوام بدونم اگر یه رم دیگه با فرکانس 1333 از یه برند دیگه بزارم کنارش داخل نرافزارها وبازی مشکلی پیش نمیاد؟
چون من نمونه این رم رو دیگه پیدا نمیکنم

The-Joker
15-01-13, 21:47
سلام دوست عزیز .
همونطور که خودتون می دونید اگر دو تا رم دو گیگ کنار هم به صورت Dual Channel بذاربد ، باس های هر دو رم با هم ترکیب میشن و سرعت سیستم بالاتر می ره .
اما در مورد مچ شدن رم ها با هم باید خدمتتون عرض کنم که تنها باس 1333 هر دو رم کافی نیست و باید ولتاژ های هردو رم و حتی تایمینگ های هر دو رم هم با هم برابر باشه ، اگر این گونه باشه دیگه مشکلی نیست ، فقط یه مشکلی ممکنه که بوجود بیاد که من خودم همین بلا سرم اومد اینه که رم ها از لحاظ یه رو چیپ بودن و دو رو چیپ بودن هم باید عین هم باشن ، یعنی هر دو رم یا یه رو چیپ باشن یا دو رو چیپ ، و گرنه ممکنه که در هنگام بازی و یا وقتی که زیر لود می ره باعث بروز BSOD میشه .
اگر بتونید نکاه کنید که رم کنونی رو سیستمتون یه رو چیپ هستش یا دو رو چیپ و رم بعدی رو هم متناسب با اون بگیرید ، خودتون بعدآ راحت میشید