PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی و کمک

saeed1000
15-01-13, 00:06
سلام
یکی از دوستای من با لبتاپ لونوش مشکل داره
مشکلش اینه که وقتی که روشن میکنه بعضی وقت ها روشن نمیشه و تو صفح بایوس گیر میکنه
بعضی موارد ریستارت میشه ( خودبخود )
و بعضی وقتها بعد ریستارد بایستی چند بار ریستارت کنی تا ویندوزش بالا بیاد
بایوس رو هم اپدیت کرده بعد اپدیت هم همینطور بوده !!! ( قبل اپدیت بایوس هم مشکل بوده از همون موقع اکی )
مدل لبتاپ lenovo ideapad y560 با کانفیگ زیر
core i5 m460 -- 4g ram و ویندوز 7 64 بیتی
به نظر ایشون تقصر مال هارد و پاتیشن بندی اون هستش دو تا عکس میزارم یکی مال نرمافزار اکرونیس و یکی مال خود ویندوز 7 هستش اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

8045

8046

Moein
15-01-13, 09:38
سلام
یکی از دوستای من با لبتاپ لونوش مشکل داره
مشکلش اینه که وقتی که روشن میکنه بعضی وقت ها روشن نمیشه و تو صفح بایوس گیر میکنه
بعضی موارد ریستارت میشه ( خودبخود )
و بعضی وقتها بعد ریستارد بایستی چند بار ریستارت کنی تا ویندوزش بالا بیاد
بایوس رو هم اپدیت کرده بعد اپدیت هم همینطور بوده !!! ( قبل اپدیت بایوس هم مشکل بوده از همون موقع اکی )
مدل لبتاپ lenovo ideapad y560 با کانفیگ زیر
core i5 m460 -- 4g ram و ویندوز 7 64 بیتی
به نظر ایشون تقصر مال هارد و پاتیشن بندی اون هستش دو تا عکس میزارم یکی مال نرمافزار اکرونیس و یکی مال خود ویندوز 7 هستش اگه بتونین راهنمایی کنین ممنون میشم

8045

8046

با سلام

دوست عزیز وقتی که یک سیستم در هنگام بوت شدن بدون دخالت وارد بایوس میشه دلیل اون این هست که وسیله ای رو برای بوت شدن نمی شناسه !!

بهترین کار این هست که یک سی دی بوت ایبل تهیه کنید و در داخل دستگاه بگذارید و سیستم رو چندین بار خاموش و روشن کنید البته هر بار بگذارید که بوت بشه در صورتی که دیدید بوت شد بدون مشکل اون موقع مشکل یا از هارد می تونه باشه یا ازچیپ ساتای که به هارد متصل هست

در صورتی که دیدید که مشکل باز هم تکرار میشه روی DVD با فلش امتحان کنید شاید چیپ های ساتا برد لبتاپ دچار مشکل شدند

موفق باشید

saeed1000
15-01-13, 12:05
مطالبی که گفتین رو امتحان میکنم
ضمنا منظرو بنده این نبود که وارد ست آپ بایوس میشه منظورم این بود که صفحهای که قبل بوت ویندوز میاره ( مبروط به چک سخت افزار ها و لو گو لبتاپ ) تو اون صفحه گیر میکنه
حرف های شما هم منطقیه امتحان میکنم