PDA

مشاهده نسخه کامل : [ بحث و تبادل نظر ] تست و بررسی ADATA SX900 128GB

mohamad70
05-01-13, 21:48
دوستان عزیز در این تاپیک هم می توانید کلیه نظرات ، انتقادات و بحث های خودتون در رابطه با بررسی ADATA SX900 128GB (Only the registered members can see the link)مطرح کنید.:1. (35):

aahassas
13-01-13, 10:35
قیمتش حدودا چنده؟
اگه این حافظه ssd رو که به sata III احتیاج داره رو یه مادربورد با رابط sata II وصل کنیم چقدر کارایی و سرعتش پایین میاد؟

mohamad70
13-01-13, 20:07
قیمتش حدودا چنده؟
اگه این حافظه ssd رو که به sata III احتیاج داره رو یه مادربورد با رابط sata II وصل کنیم چقدر کارایی و سرعتش پایین میاد؟

سلام

این بررسی حدود 2 3 ماه پیش نوشته شد و اون موقع یادمه حدود 450.000 تومن قیمت داشت.

الانا قیمت دقیقش رو اطلاع ندارم ولی باید بین 350.000 تا 400.000 قیمت داشته باشه.

اگر این مدل رو به رابط SATA II وصل کنید به صورت تئوری سرعت خواندن و نوشتن تون از حدود 300 مگابایت بر ثانیه بالاتر نخواهد رفت.

یادمه در تست عملی که گرفتم سرعت خواندن و نوشتن به حدود 270MB/s محدود شد.

davoodh
12-07-13, 20:17
من از این اس اس دی 2 تا دارم ........ روی لپتاپ پایه اینتل و پی سی پایه ای ام دی ......... روی هیچکدوم نتونستم به نصف سرعت های تست و بررسی شما برسم!!!!

تو توضیحات یه موردی به نام AHCI اومده بود که نمیدونم چیه ... احتمال داره کنترلر هارد رو تو بایوس انتخاب نکرده باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

nima_hl
12-07-13, 23:02
من از این اس اس دی 2 تا دارم ........ روی لپتاپ پایه اینتل و پی سی پایه ای ام دی ......... روی هیچکدوم نتونستم به نصف سرعت های تست و بررسی شما برسم!!!!

تو توضیحات یه موردی به نام AHCI اومده بود که نمیدونم چیه ... احتمال داره کنترلر هارد رو تو بایوس انتخاب نکرده باشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

لطفا مشخصات لپتاپ و مادربرد خود را بفرمائید

احتمالا پلتفرمهای شما دارای سوکت sata3 - 6gb نیستند

davoodh
13-07-13, 20:35
لطفا مشخصات لپتاپ و مادربرد خود را بفرمائید

احتمالا پلتفرمهای شما دارای سوکت sata3 - 6gb نیستند

ممنون از پاسختون

مادربرد پی سی .......... GIGABYTE 890GPA-UD3H

که جز اولین بردای صاحب ساتا 3 بود .....

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

================================================== =====================

لپ تاپ هم سونی وایو مدل VPCF13WFX

core I7 ... Q740
8G RAM
SSD trancend 720

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این شات ملاک هست ؟(قسمت فلش قرمز)

mohamad70
13-07-13, 22:00
سلام

با آخرین ورژن نرم افزار AS SSD و ATTO یک تست از SSD بگیرید ببینم چطور هست.

در ضمن دقت کنید که داخل بایوس هم کنترلر SATA رو بر روی حالت AHCI قرار داشته باشه.

مین بورد شما پورت ساتا 2 هم داره ، دقت کنید که SSD رو به پورت ساتا 3 وصل کرده باشید.

davoodh
13-07-13, 22:16

mohamad70
13-07-13, 22:23

توی تست AS SSD به قسمت pciide - BAD دقت کنید !

این یعنی کنترلر ساتای مین بورد شما روی حالت AHCI نیست.

البته اگه سیستم عامل رو روی حالت AHCI نصب نکرده باشید در صورت تغییر به این گزینه سیستم عامل بلو اسکرین میده.

اینترنتم دچار مشکل شده نمی تونم لینکشو پیدا کنم ، برید تو گوگل طریقه فعال کردن حالت AHCI از طریق رجیستری رو سرچ کنید ، لینک هایی پیدا می کنید که دستورالعملشو بهتون میده

ess_1362
14-07-13, 08:21
یک فایل نوت پد باز کنید و عبارت زیر را درونش کپی کنید ، سیو کنید و با فرمت reg file و ببندینش

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\msahci] "Start"=dword:00000000
(قبلش درایور ahci باید نصب شده باشه)
فایل را اجرا و install کنید
سیستم را ریبوت کنید و از درون بایاس گزینه ahci را فعال کنید

نکته مهم : این مورد فقط در ویندوز 7 جواب میده و در xp کار نمی کنه و در ویستا هم تست نشده

davoodh
14-07-13, 17:18
دوستانی که کمک کردن ممنون از لطفتون ......... فقط من سردرنمیارم از این تغییرات برم روشون کار کنم ببینم چی میشه! ...فقط اگه تغییرات تو بایوس انجام بدم در رابطه با AHCI..... اطلاعات هاردم نمیپره؟؟ یا اینکه هارد فرمت

بخواد؟؟؟ یا مجبور شم ویندوز دوباره بریزم ....؟؟؟؟؟

مورد بعدی دوستان یه عنایت هم به لپتاپم داشته باشید که از بد حادثه همین SSD روشه و بدتر اینکه با توجه به شات زیر از AHCI هم استفاده میکنه ظاهرا !!!!!

8885

8886

davoodh
14-07-13, 20:17
تو رجیستری مدخلی به نام msahci موجود نیست!! ......ویندوزم 8 هست!!

davoodh
14-07-13, 22:51
خب .... با راهنمایی رفقا تونستم با تنظیمات AHCI در بایوس سرعت رو بهبود بدم :yes:

تغییر تنظیمات فقط تو بایوس انجام دادم و تو رجستری ویندوز 8 تغییراتی ندادم ......... لازم نداشت ..........

حالا مشکلی که هست اینکه ..... سرعت بوت شدن از حدود 5 ثانیه رسیده به 200 ثانیه .... نمیدونم باز تنظیمات دیگه ای هست که باید انجام بدم یا نه .......!!!

و البته لپتاپ هنوز سرعتش ضعیفه !!

davoodh
18-07-13, 00:58
درود بر رفقامشکل پی سی من دیگه حل شد و با نصب کنترلر AHCI سرعت SSD بهتر شد .............ولی مشکل در لپتاپ به قوت خودش باقیه و کماکان سرعت کمه ..............

mohamad70
18-07-13, 11:23
درود بر رفقامشکل پی سی من دیگه حل شد و با نصب کنترلر AHCI سرعت SSD بهتر شد .............ولی مشکل در لپتاپ به قوت خودش باقیه و کماکان سرعت کمه ..............

لپ تاپ شما فکر نکنم پورت SATA III داشته باشه ، شما نرم افزار Everest رو نصب کنید و با اون چک کنید. ( اونی که در HD Tune ذکر میشه مربوط به SSD تون هست نه پورتی که بهش متصل شده )

همین مواردی که برای PC ذکر شد برای لپ تاپتون هم صادق هست.

davoodh
19-07-13, 12:40
ممنون از راهنماییتون ............ اورست رو نصب میکنم ببینم چی میشه ! ........... تو این فاصله من سامسونگ 840 پرو سفارش دادم .......... امیدوارم لپتاپم ساتا 3 داشته باشه!!!:1. (12):

davoodh
27-07-13, 19:05
رفقا من بعد از اینکه یه smsung 840 pro خریدم با نرم افزاری که همراهش بود متوجه شدم لپتاپم ساتا 3 ساپورت نیست!!!! به خود سونی هم ایمیل زدم گفتن ساتا 2 هست این لپتاپ ما!!!!!!پس پرونده مشکل من اینجا بسته میشه ........... برا استفاده حداکثر از اس اس دی هام دو عامل دخالت داشت 1---- کنترلر AHCI 2---- داشتن پورت ساتا 3 برا اس اس دی های ساتا 3 ساپورت ............حالا میخوام برا اس اس دی جدیدم لپتاپ جدید بخرمممنون از دوستانی که کمک کردن

ASOLO
27-06-14, 18:46
من این هارد رو خریدم
ولی کاش الکی پولمو صرفش نمیکردم :(
سرعت خواندن و نوشتنش زیاد با هارد معمولی لپ تاپم فرقی نداره

لپ تاپ HP ProBook 4540s

یکی میگه مشکل از چیپ مادر بورد لپ تاپت هست که بیش اندازه سرعت رو پشتیبانی نمیکنه :1. (27):