PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک مشکل با 7950 برگشتن ولتاژ به کمتر از دیفالت

kdo
27-12-12, 10:21
سلام دوستان یک مشکل جدیدی پیدا کردم ممنون میمشم راهنمایی بفرمایید اعصابم رو خورد کرده همه جی رو هم امتحان کردممشکل اینه که با نرم افزار trixx در هنگام اورکلاک گرافیک بدون اینکه نیاز به ولتاژ باشه اور میکنم(تا اونجایی که ولتاژ نخواد)ولی وقتی وارد 3dmark11 میشم قبل از اینکه وارد تست بشه(در حال لود اولین تست هست) گیر میکنه و از نرم افزار خارج میشه و ولتاژ کارت هم از دیفالتش کم تر میشه( بعد از اینکه از تست خارج میشه کامل. روی trixx کلیک میکنم تازه نشون میده) مثلا 1.8 هست میشه 1.3 برنامه 3dmark11 هم مشکلی نداره-نرم افزار TRIXX اخرین ورژن سایت سافایر هست-در تنظیماتش 3گزینه اول و اخری فعال هستند-ویندوز رو عوض هم کردم-ورژن کاتالیست رو تغییر دادم به 12.10 و اونی که توی خود CD هست ولی نشد به نظرتون باید چیکار کنم؟مدل کارت هم این هست:SAPPHIRE 7950:
Only the registered members can see the link
ممنون
البته دوستان وقتی از تست خارج میشه کاتالیست این ارور رو میده با تغییر ورژن کاتالیست و نصب دوبارشم درست نشد

nima_hl
27-12-12, 11:16
سلام

افزایش فرکانس در برنامه تریکس یا ab به این معنی نیست که شما میوانید از آن فرکانس برای کارهای روزمره و بازی استفاده بفرمائید

شما یک برنامه تست اکتیو متل msi kombuster را در فرکانس دیفالت اجرا کنید و با استپهای کوچک ( مثلا 10 هرتز 10 هرتز ) فرکانس را بالا ببرید زمانی که به مشکل برخورد کردید یک یا دو استپ قبل ماکزیمم فرکانسی است که با ولتاژ دیفالت میتوانید آورکلاک بفرمائید

برای مثال شما فرکانس را از 810 به 820 میبرید و مشکلی ندارید بعد آن را روی 830 میبرید و ادامه میدهید تا بر روی 880 به مشکل برخورد میکنید در این حالت ماکزیمم آورکلاک شما حدود 860 مگاهرتز خواهد بود

توجه بفرمائید که بدون اجرای برنامه تست شما ممکنه فرکانس را تا 950 هم بالا ببرید که با کوچکترین فشار کارت ارور خواهد داد

در ضمن مواقعی که گرافیک کارت بیکار باشد ولتاژ هسته ها پائین می آید که کاملا طبیعی است

kdo
27-12-12, 11:37
ممنون ولی مشکل من این نیست وقتی وارد تست میشم ولتاژ خود به خود افت پیدا میکنه دیفالت کارت من 1.87 هست ولی وقتی وارد تست میشم اتومات ولتاژ به 1.30 تغییر پیدا میکنه(در واقع وقتی کارت میره زیر لود)و از تست خارج میشه (جالبه که با اینکه ولتاژ کمتر از حتی دیفالتش شده ولی بعد از اینکه صفحه سیاه میشه و از تست خارج میشه باز تصویر میده)حتی فرکانس رو 10 تا هم ببرم بالا باز هم همین اتفاق میافتد حتی افزایش ولتاژ رو هم تست کردم ولی نشد باز هم بر میگرده به همون 1.30

mohamad70
27-12-12, 12:26
ممنون ولی مشکل من این نیست وقتی وارد تست میشم ولتاژ خود به خود افت پیدا میکنه دیفالت کارت من 1.87 هست ولی وقتی وارد تست میشم اتومات ولتاژ به 1.30 تغییر پیدا میکنه(در واقع وقتی کارت میره زیر لود)و از تست خارج میشه (جالبه که با اینکه ولتاژ کمتر از حتی دیفالتش شده ولی بعد از اینکه صفحه سیاه میشه و از تست خارج میشه باز تصویر میده)حتی فرکانس رو 10 تا هم ببرم بالا باز هم همین اتفاق میافتد حتی افزایش ولتاژ رو هم تست کردم ولی نشد باز هم بر میگرده به همون 1.30

عزیز ولتاژ دیفالت هسته کارت شما یه چیزی تو مایه های 1 ولت هست نه 1.87 !! ( 1.87 برای زیر نیترژون مایع هم زیاده )

7931

به نظرم اگه قرار هست توی محدوده کمی اورکلاک کنید از همون OverDrive درایور کارت گرافیکتون استفاده کنید و همونطور که نیما فرمودند هر بار یک مقدار کم فرکانس هسته و بعد فرکانس رم رو افزایش بدید و بعد تست پایداری بگیرید.

علاوه بر این در قسمت Power Control Settings مقدار رو به 20% افزایش بدید که باعث میشه TDP مجاز کارت شما 20% افزایش پیدا کنه و فضای بیشتری برای اورکلاک داشته باشید ، در غیر اینصورت در صورتی که TDP کارتتون از مقدار حداکثر تعریف شده افزایش پیدا کنه ولتاژ و سرعت کلاک هسته به صورت خودکار کم میشه تا TDP در محدوده در نظر گرفته شده باقی بمونه.

7930

kdo
27-12-12, 12:34
ممنون درسته اشتباه کردم 1.087 هست نه 1.87 دی:
پس از 1.087 میره روی 1.03 اشتباه منو ببخشید
با این هم تست کردم نشد بازم ولتاژ کاهش پیدا میکنه و حتی وارد تست هم نمیشه با afterburner-asus gpu tweal-trixx-catalyst تست کردم ولی نشده مشکل به نظرتون از کاتالیست نیست؟اون پیام برای چی هست؟
نمیخوام برای استفاده روزانه اور کنم برای فرکانس بالا میخوام برم من تاحالا هرچی کارت داشتم تا حداکثرش اور کردم(البته روی ایر و با کولر خوب)ولی تاحالا به این مشکل بر نخورده بودم
این هم یکبار تست رو کامل پاس کرد ولی فقط یکبار ولتاژ افت پیدا نکرد

mohamad70
27-12-12, 12:46
شما حین اورکلاک اون قسمت Power Control Settings رو به 20% افزایش دادید ؟؟

در حالتی که فرکانس های هسته و رم رو به حالت پیش فرض بر می گردونید تست های 3D Mark رو بدون خطا پاس می کنه ؟!

kdo
27-12-12, 12:52
شما حین اورکلاک اون قسمت Power Control Settings رو به 20% افزایش دادید ؟؟

در حالتی که فرکانس های هسته و رم رو به حالت پیش فرض بر می گردونید تست های 3D Mark رو بدون خطا پاس می کنه ؟!
بله پس از اینکه ولتاژ افت میکرد اون رو هم تست کردم ولی نشد و همونطور که مشاهده میکنید در این نتیجه زیاد نکرده بودمش
بله کامل پاس میکنه

kdo
27-12-12, 16:36
دوستان ا
حتمالش هست از پاورم باشه؟چون فکر میکنم مشکل داره ویز ویز میکنه و این هم خروجی 12 ولتشه که خیلی عجیبه!!
و امکان داره مشکل از بایوس کارت باشه؟
کاتالیست از چه ورژن به بعد از سری 7000 پشتیبانی میکنه؟
ممنون

nima_hl
28-12-12, 11:51
عزیز شما فرکانس را از 810 بردید روی 1100 خوب معلومه بدون ولتاژ سیستم استیبل نباشه

من فکر میکنم ماکزیمم فرکانسی که شما برای این گرافیک روی ایر با ولتاژ دیفالت بتونید استیبل کنید حوالی 900 باشه

فرکانس را پائین بیارید و مجددا تست کنید

آیا شما روی فرکانس دیفالت ( 810 ) هم مشکل دارید ؟

kdo
28-12-12, 17:18
سلام ممنون برای 1050 به بالا نیاز به ولتاژ هست مشکل با فلش بایوس کارت حل شد نمیدونم چی بود ولی درست شد
ممنون از راهنمایی

pc_hex
08-04-13, 01:34
عزیز شما فرکانس را از 810 بردید روی 1100 خوب معلومه بدون ولتاژ سیستم استیبل نباشه

من فکر میکنم ماکزیمم فرکانسی که شما برای این گرافیک روی ایر با ولتاژ دیفالت بتونید استیبل کنید حوالی 900 باشه

فرکانس را پائین بیارید و مجددا تست کنید

آیا شما روی فرکانس دیفالت ( 810 ) هم مشکل دارید ؟

سلام بر دوست قدیمی .
آقا نیما یک سوال برای من پیش میاد .
7870 رو چطور میشه بهش ولتاژ داد!!! AB آنلاک ولتاژ فعال هست اما تا یک حدی بیشتر هم نمیشه داد. مثلا دیفالتش هست 1.200 و حداکثر 1299 ....
کارت msi 7870 TF3 oc Ediotion
برای ولتاژ دادن از طریق ویرایش بایوس ، هم نتونستم با RBE فایل بایوس رو باز کنم ، چند بار 6870 رو ادیت بایوس کردم اما سری 6 بالاتر نشد !
رکوردهای این کارت رو هم ببینیم شاید فرکانس مموری بیشتر از 1700 زده باشن . ولی ما که بیشتر از 1300 نتونستیم تست پاس کنیم . :give_rose:

nima_hl
08-04-13, 01:49
سلام بر دوست قدیمی .
آقا نیما یک سوال برای من پیش میاد .
7870 رو چطور میشه بهش ولتاژ داد!!! AB آنلاک ولتاژ فعال هست اما تا یک حدی بیشتر هم نمیشه داد. مثلا دیفالتش هست 1.200 و حداکثر 1299 ....
کارت msi 7870 TF3 oc Ediotion
برای ولتاژ دادن از طریق ویرایش بایوس ، هم نتونستم با RBE فایل بایوس رو باز کنم ، چند بار 6870 رو ادیت بایوس کردم اما سری 6 بالاتر نشد !
رکوردهای این کارت رو هم ببینیم شاید فرکانس مموری بیشتر از 1700 زده باشن . ولی ما که بیشتر از 1300 نتونستیم تست پاس کنیم . :give_rose:

سلام بر دوست قدیمی

معمولا کنترلرهای ولتاژ کارتهای گرافیک معمولا تا حد محدودی افزایش ولتاژ را انجام میدهند و بالاتر از آن در توان آن بخش نیست

برای دست یافتن به ولتاژهای بالاتر باید کارت را مود کنید

به عبارتی ورودی ولتاژ آن بخش را جدا کرده و خودتون با سیم کشی و پتانسیومتر به صورت دستی عمل ولتاژ دهی را انجام دهید

این کار نیاز به تجربه و اطلاعات کافی دارد و ریسک انجام آن بسیار بالاست

با توجه به قیمتها فعلی بنده اصلا این کار را توصیه نمیکنم

pc_hex
08-04-13, 11:12
ممنون
البته دوستان وقتی از تست خارج میشه کاتالیست این ارور رو میده با تغییر ورژن کاتالیست و نصب دوبارشم درست نشد

سلام کامیار جان .
وقتی ولتاژ کم میاد معمولا این خطا رو نشون میده . چند وقت قبل که 9600 رو ولت مد کرده بودم ، بعضا در فرکانسهای بالاتر بدلیل پایین بودن ولتاژ هسته این اخطار رو میداد .
بنظرمن بایوس کارتتون رو دوباره پروگرام کنید .