PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک برای ساخت میز کامپیوتر سفارشی!

mrwalt
22-12-12, 17:10
سلام به همه

چند وقتی هست همش دارم طراحی یه میز کامپیوتر رو انجام میدم که هم کیس هست هم میز کامپیوتر یعنی قطعات کیس رو این میز کامپیوتر پیاده میشه...
این تاپیک رو باز کردم تا هر نوع سوالی داشتم اینجا بپرسم تا به مشکلی بر نخورم همه چی منظم انجام بشه

فعلا تا کسیو پیدا نکنم کمکم کنه تا کار رو شروع کنم کار ساختش شروع نمیشه،ولی با این تاپیک طرح کامل تر میشه همه چی حساب شده تر میشه
طرح میز این هست:

78947895789678977898

سایز بزرگ ترم خواستین بگین رندر بگیرم

این کار رو من با MDF کار کردم اما با ورق الومینیم درست بشه بهتره حالا اولین سوال
به نظرتون با همین MDF ساخته بشه مشکل حرارت پیدا میکنم؟

یه سوال دیگه
من خودم مشکل جسمی دارم نمیتونم دنبال کاراش بیفتم دنبال یکی هستم(تو تهران) که ذوغ و شوق داشته باشه از سخت افزارو این چیزا سر در بیاره کمکم کنه این طرح رو اجرا کنم خودم هم طراحی هاشو انجام میدم

اگه کسی باشه کمکم کنه منم یه هزینه ای به خاطر کمکش بهش میدم
حالا تاپیک باز شده دیگه هرکی هر نظری داره هرجور که میتونه کمک کنه

مشکل هزینه هم ندارم هر قطعه ای لازم باشه میگیرم

یه جور پروژه ای هست که اگه خوب انجام بشه میتونیم به اسم همین انجمن تو اینترنت بزاریم
اینم بگم طرح فعلا 100%کامل نیست اونقد باهاش ور میرم تا خوب در بیاد

:wink:حالا کی پایست بیاد این پروژه ملی رو انجام بدیم؟:wink:

Senna LEGEND
05-02-13, 22:37
عالیه چون خلاقیت داره
خلاقیت هم همیشه عالیه
من که واقعا میگم خیلی خوشم اومد چون همیشه طرفدار خلاقیتم
ولی چند تا نکته:
من اول مزایا و قابلیتهای خوب طرحت رو میگم و بعد معایب و پیشنهادها

مزایا و ویژگیهای خوب:
1. اینکه در خود میز قرار دادی کل فضای قزاز گیری قطعات رو که خوب خیلی جالبه
2. اینکه برای خنک کنندگی از فنهایی در دو طرف میز استفاده کردی که این هم خیلی جالب و مناسبه
3. اینکه فضای روی میز رو به شکلی شیشه ای طراحی کردی که این هم جالبه
میشه به قطعات کامپیوتر که درون میز قرار داره دید داشت
4. اینکه فضای فنهای دمنده هوا به درون این قسمت از اونجائیکه شامل سه فن 120 میل میشه
بسیار مناسبه برای نصب واترکولینگ با رادیاتور 360 میلی متر
ولی معایب:
اولین مسئله اینکه فکر میکنم طول میز زیاد باشه که خب این اصلا خوب نیست
البته هنوز مشخص نکردی که طول میز چقدره ولی این مقداری که تو طرح هست زیاده
به نظرم طول میز یشتر از اندازه میزهای موجود نباشه بهتره یا حتی کمتر باشه
دوم اینکه فکر میکنم فضای خیلی بزرگی برای قرار دادن کل قطعات کیس در نظر گرفتی که به نظر لازم نیست
بهتره یا به نظر میاد اگه نصف فضایی که برای قطعات در نظر گرفتی رو حذف کنی بهتر باشه
یعنی قطعات در نیمه سمت چپ یا سمت راست میز باشه بهتره
سوم اینکه در دو طرف میز فنهای ورود هوا رو قرار دادی که تو عکس همه فنها دمنده هوا به درون محیط میز هستند
بهتره (که حتما)باید یک سری از اونها در یک طرف (حالا چپ یا راست) مکنده هوای درون هوای این قسمت به بیرون باشند که تهویه انجام بشه
و اینکه باز زیاد بودن و بزرگ بودن فضای در نظر گرفته شده باعث میشه که هوای این قسمت دیرتر خارج بشه
بهتره فضا طوری باشه که هوا به سرعت وارد بشه و خنک کنندگی انجام بشه و دوباره سریع خارج بشه
و چهارم اینکه مادربردی که در مدل قرار دادی باید بچره و به سما پشت باشه که محل اتصالات به مادربرد هم پشت قرار بگیره

پیشنهاد:
میتونی از اونجائیکه فضای روی میز رو به شکل شیشه ای درآوردی که داخل محفظه در واقع کیس و قطعات دیده بشه،
از نورپردازی آبی استفاده کنی که جلوه بصری خوبی هم به قطعات بده
فکر میکنم که محل قرارگیری هر قطعه رو به شکلی تفکیک کنی خیلی بهتر بشه و جای هرقطعه مشخص باشه

در کل خیلی خوبه
چون خلاقیت داره
موفق باشی
ادامه اش بده به نظر من
من که باشم اینکارو میکنم
میدونی راستش یه جواریی ایده شد برای من که حداقل برای خودم در آینده همچین کاری کنم
از همین الان ایده دزدی شد :lol:

mfqoqnoos
27-07-13, 07:33
سلام به همه

چند وقتی هست همش دارم طراحی یه میز کامپیوتر رو انجام میدم که هم کیس هست هم میز کامپیوتر یعنی قطعات کیس رو این میز کامپیوتر پیاده میشه...
این تاپیک رو باز کردم تا هر نوع سوالی داشتم اینجا بپرسم تا به مشکلی بر نخورم همه چی منظم انجام بشه

فعلا تا کسیو پیدا نکنم کمکم کنه تا کار رو شروع کنم کار ساختش شروع نمیشه،ولی با این تاپیک طرح کامل تر میشه همه چی حساب شده تر میشه
طرح میز این هست:

78947895789678977898

سایز بزرگ ترم خواستین بگین رندر بگیرم

این کار رو من با MDF کار کردم اما با ورق الومینیم درست بشه بهتره حالا اولین سوال
به نظرتون با همین MDF ساخته بشه مشکل حرارت پیدا میکنم؟

یه سوال دیگه
من خودم مشکل جسمی دارم نمیتونم دنبال کاراش بیفتم دنبال یکی هستم(تو تهران) که ذوغ و شوق داشته باشه از سخت افزارو این چیزا سر در بیاره کمکم کنه این طرح رو اجرا کنم خودم هم طراحی هاشو انجام میدم

اگه کسی باشه کمکم کنه منم یه هزینه ای به خاطر کمکش بهش میدم
حالا تاپیک باز شده دیگه هرکی هر نظری داره هرجور که میتونه کمک کنه

مشکل هزینه هم ندارم هر قطعه ای لازم باشه میگیرم

یه جور پروژه ای هست که اگه خوب انجام بشه میتونیم به اسم همین انجمن تو اینترنت بزاریم
اینم بگم طرح فعلا 100%کامل نیست اونقد باهاش ور میرم تا خوب در بیاد

:wink:حالا کی پایست بیاد این پروژه ملی رو انجام بدیم؟:wink:

دوست عزیز یه نگاه به سایت زیر بنداز اونجا هم تقریبا یه همچین کاری کردن میتونه مفید باشه :
Only the registered members can see the link