PDA

مشاهده نسخه کامل : نقدی بر عدم پیشرفت نمایشگرهای لپ تاپ

Pami
19-12-12, 18:07
دوستان عزیز در مورد مقاله " نقدی بر عدم پیشرفت نمایشگرهای لپ تاپ (Only the registered members can see the link) " اگر نیاز به سوال یا بحث های مرتبط دارند مطرح کنند

با تشکر
Pami

Haswell
22-02-13, 10:41
سلام.خب شما خودت استادی و در چندین فروم معتبر هم مسئول بخش لپتاپ هستی.ضمن اینکه این سوال شما همیشه سوال توی ذهن خود منم بوده.
ولی در همین مک بوک پرو که از روزلوشن بسیار بالایی استفاده کرده، دچار این مشکل شده که بعضی برنامه ها در حالت تمام صفحه، بد نمایش داده میشن و باید منظر نسخه های سازگار با نمایشگر موند و یا سوخت و ساخت!
دلیلش هم واضحه: از رزولوشن Native نمایشگر پشتیبانی نمیکنند..
برای بازیها این اتفاق به شکل آزار دهنده تری بروز میکنه. یا میبینید بازی از چنین وضوحی پشتیبانی نمیکنه و یا به فرض محال در صورت پشتیبانی در صورت اجرا نیاز به سخت افزاری بسیار قویتر خواهید داشت!
بنظر من اینجاست که روشن میشه فعلاً مشکل اصلی از سازندگان سخت افزار نیست بلکه از برنامه نویسان و دولوپرها هست
برای یک نمونه:
همین حالا من مجموعه ی نرم افزاری علمی-آموزشی شرکت Dorling Kindersly حاوی پنج CD که توی ایران شرکت Laleh Multimedia حدود 7-8 سال قبل در اواخر دوران win 98 فارسی کرده رو دارم و برای بچه ها میذارم ببینند.
این مجموعه برای رزولوشن 640x480 طراحی شده! و اصلاً دکمه ی Maximize نمیتونه اون رو تمام صفحه کنه و با اون پنجره ی کوچک کار کردن واقعاً مشکله! بنابراین شما مجبورید برای تمام صفحه کردنش اقدام به پایین آوردن رزولوشن نمایشگرتون در حد 640x480 بکنید!
البته این یک مشکل شاید بیش از حد بزرگنمایی شده هست. ولی کم و بیش با نرم افزارهای رایج فعلی هم این مشکلات پیش میاد.

Pami
22-02-13, 11:33
سلام دوست عزیز
در مورد ساپورت دولوپر ها و برنامه نویس ها یه نکته ای هست باید بگم ، اینها فقط و فقط زمانی پیشرفت میکنن که سخت افزار همسو با اونا پیشرفت کنه
در واقع تا سخت افزار پیشرفتی نداشته باشه نرم افزار هم پیشرفت نمیکنه
اون مجموعه شما هم با سخت افزار اون زمان بهینه شده
حرف بنده این هست اگر قراره پیشرفتی تو توسعه برنامه ها اتفاق بیفته لازمه اون همگام کردن سخت افزار هست ، هنوز هم خیلی از لپ تاپ ها ppi پایینتری به نسبت دیگر ابزارها دارن

life24
22-02-13, 13:22
رزولوشن همیشگی 1366 در 768 پیکسل بهره می برند . با یک حساب ساده می توان مقدار PPI یا پیکسل در هر اینچ را برای این پانل ها بدست آورد : بله 100 PPI !!! و این یعنی عقب ماندگی زیاد این نمایشگرها در مقایسه با بقیه محصولات دیجیتالی .

سلام
این 100 رو چقدر بدست آورده اید؟
در مورد پیکسل و اینچ توضیحی می فرمائید؟ البته لطف کنید