PDA

مشاهده نسخه کامل : دسته بندی cpu های ساخت اینتل و amd

Mim-sad
17-12-12, 11:26
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان
دنبال یه دسته بندی کامل از انواع cpu های ساخت اینتل و amd همراه با توضیحات هر دسته میگردم
میشه راهنماییم کنید

kara daee
17-12-12, 13:11
دنبال یه دسته بندی کامل از انواع cpu های ساخت اینتل و amd همراه با توضیحات هر دسته میگردم
میشه راهنماییم کنید

بفرما یه مطلب در مورد دسته بندی Amd

Only the registered members can see the link

Over_Cracker
17-12-12, 14:07
میشه راهنماییم کنید

درود.

در بخش پردازنده انجمن سرچ کنید،جامع ترین اطلاعاتش موجوده و بارها در تاپیک های مختلف در موردش صحبت شده.

Mim-sad
17-12-12, 15:23
درود.

در بخش پردازنده انجمن سرچ کنید،جامع ترین اطلاعاتش موجوده و بارها در تاپیک های مختلف در موردش صحبت شده.
با تشکر از جوابتون
ولی من دنبال خرید کامپیوتر نیستم که بخواهم یه مدل خاص رو سرچ کنم
من دارم در مورد قطعات سخت افزاری مختلف تحقیق میکنم و میخواهم یه دسته بندی کلی از مدل های مختلف سی پی یو به همراه توضیح مختصر داشته باشم

Over_Cracker
17-12-12, 16:38
با تشکر از جوابتون
ولی من دنبال خرید کامپیوتر نیستم که بخواهم یه مدل خاص رو سرچ کنم
من دارم در مورد قطعات سخت افزاری مختلف تحقیق میکنم و میخواهم یه دسته بندی کلی از مدل های مختلف سی پی یو به همراه توضیح مختصر داشته باشم

درود.

بهتره دقیق تر مشخص کنید که پردازنده های مربوط به چه نسل و یا چه سوکتی را در نظر دارید؟

تمامی دسته بندی هاش هم در تاپیک های مختلف توضیح داده شده به تفصیل.کافیه معماری های هر کدوم از نسل ها رو مطالعه کنید.

اینتل و AMD پردازنده های موبایل،دسکتاپ و سرور را تولید می کنند،اگر قرار باشه فقط واسه اینتل از پردازنده 8080 تا کنون را توضیح بدیم خودش یه مقاله 100 صفحه ای میخواد.

Mim-sad
17-12-12, 17:14
درود.

بهتره دقیق تر مشخص کنید که پردازنده های مربوط به چه نسل و یا چه سوکتی را در نظر دارید؟

تمامی دسته بندی هاش هم در تاپیک های مختلف توضیح داده شده به تفصیل.کافیه معماری های هر کدوم از نسل ها رو مطالعه کنید.

اینتل و AMD پردازنده های موبایل،دسکتاپ و سرور را تولید می کنند،اگر قرار باشه فقط واسه اینتل از پردازنده 8080 تا کنون را توضیح بدیم خودش یه مقاله 100 صفحه ای میخواد.
من بیشتر در مورد سی پی یو های موجود در بازار اطلاعات میخواهم
اصلا بزار دقیقا بهت بگم چی میخواهم
ببین من تو یه شرکتی کار میکنم و حالا مدیرم ازم خواسته که برم کانفیک کردن سیستم ها رو یاد بگیرم البته نه در حد حرفه ای در حد این که یه اطلاعات کلی راجع به انواع سخت افزار ها برند ها مدل هاشون و قیمت هاشون به دست بیارم و حالا از سی پی یو شروع کردم
من یه دسته بندی کلی از انواع سی پی یو های موجود در بازار ایران و سی پی یو هایی که قراره در آینده وارد بازار ایران بشوند میخواهم و این که برای هر نوع کاربردی کدام برند و کدام مدلش مناسب تره
ولی هر چی توی اینترنت میگردم تازه بیشتر گیج میشوم من هنوز متوجه نشدم کدام مدل ها قدیمی ترند کدام ها جدیدترند کدام ها از رده خارجند من هنوز نفهمیدم مثلا سلرون با پنتیوم چه فرقی داره یا Phenom با Athlon چه فرقی داره
لطفا کمکم کنید

kara daee
17-12-12, 18:37
من بیشتر در مورد سی پی یو های موجود در بازار اطلاعات میخواهم
اصلا بزار دقیقا بهت بگم چی میخواهم
ببین من تو یه شرکتی کار میکنم و حالا مدیرم ازم خواسته که برم کانفیک کردن سیستم ها رو یاد بگیرم البته نه در حد حرفه ای در حد این که یه اطلاعات کلی راجع به انواع سخت افزار ها برند ها مدل هاشون و قیمت هاشون به دست بیارم و حالا از سی پی یو شروع کردم
من یه دسته بندی کلی از انواع سی پی یو های موجود در بازار ایران و سی پی یو هایی که قراره در آینده وارد بازار ایران بشوند میخواهم و این که برای هر نوع کاربردی کدام برند و کدام مدلش مناسب تره
ولی هر چی توی اینترنت میگردم تازه بیشتر گیج میشوم من هنوز متوجه نشدم کدام مدل ها قدیمی ترند کدام ها جدیدترند کدام ها از رده خارجند من هنوز نفهمیدم مثلا سلرون با پنتیوم چه فرقی داره یا Phenom با Athlon چه فرقی داره
لطفا کمکم کنید

به نظر من علاوه بر مطالعه شما به سایت هایی که فروش انلاین دارن مراجعه کنید به قیمت قطعات نگاه کنید نحوه مچ شدنشان را بفهمید خیلی چیزا میفهمید

مثلا سایت لیون - البته خود من هم مبتدی هستم

Mim-sad
19-12-12, 12:15
به نظر من علاوه بر مطالعه شما به سایت هایی که فروش انلاین دارن مراجعه کنید به قیمت قطعات نگاه کنید نحوه مچ شدنشان را بفهمید خیلی چیزا میفهمید

مثلا سایت لیون - البته خود من هم مبتدی هستم
از راهنماییتون ممنون
میشه چند تا سایت دیگه هم معرفی کنید

alksdj
19-12-12, 14:06
عزیز اینم یک دسته بندی از سی پی یو های اینتل
ا (Only the registered members can see the link)ینم لیست سی پی یو های amd

kara daee
19-12-12, 14:32
از راهنماییتون ممنون
میشه چند تا سایت دیگه هم معرفی کنید

خواهش میکنم معمولا قیمت این سایت ها از بازار مقداری بالاست اما بروز هستند

لیون کامپیوتر
(Only the registered members can see the link)
رایانه صبا (Only the registered members can see the link)

کیمیا آنلاین

(Only the registered members can see the link)فروشگاه آنلاین پیشرو (Only the registered members can see the link)

(Only the registered members can see the link)فروشگاه اینترنتی تک مکث (Only the registered members can see the link)

دیجی آنلاین - لیست قیمت آنلاین هزاران فروشنده (Only the registered members can see the link)

تو این سایت هم میتونی مشخصات کامل و عکس کالا ها رو به طور کامل سرچ کنی

Newegg.com - Computer Parts, Laptops, Electronics, and More! (Only the registered members can see the link)

:give_rose:

(Only the registered members can see the link)خواهشا دوستان سایت های دیگری اضافه کنند من هم لازم دارم ممنون

(Only the registered members can see the link)