PDA

مشاهده نسخه کامل : در مورد اورکلاک intel e5300

company_hosting
01-12-12, 17:06
سلام دوستان.من تو زمینه ی اورکلاک تا حالا کار نکردم میخواستم الان سی پی یو رو اورکلاک کنم خواستم راهنمایی بگیرم.ممنون میشم اگه کمکم کنید.
7765
اینم مشخّصات سیستم بازم اگه اطّلاعات لازمه سوال کنید.

Aliover
01-12-12, 18:12
برای پاسخ سوالتان می توانید به این لینک (Only the registered members can see the link) بروید.:wink:

alksdj
01-12-12, 18:19
دوست عزیز میشه مدل دقیق مادربورد ، رم رو ذکر کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

nima_hl
01-12-12, 19:01
سلام دوستان.من تو زمینه ی اورکلاک تا حالا کار نکردم میخواستم الان سی پی یو رو اورکلاک کنم خواستم راهنمایی بگیرم.ممنون میشم اگه کمکم کنید.
7765
اینم مشخّصات سیستم بازم اگه اطّلاعات لازمه سوال کنید.

سلام و به فروم خودتون خوش اومدید :give_rose:

اولا از من میشنوید به حرف این دو نفر قبلی اصلا و ابدا گوش ندید :lol:

دوما اگر میخواهید وارد این تفریح بسیار شیرین، اعتیاد آور و گران قیمت بشین از کلیه تبهای cpu-z (Only the registered members can see the link) اسکرین شات تهیه کنید و در تاپیک قرار بدین تا دوستان راهنمائی کنند :1. (35):

پینوشت : مهدی و علی گرامی بالاغیرتا اون بلاهائی که سر سیستماتون میارین و من هی حرص میخورم به دوستمون آموزش ندید. ( گاماس گاماس) :give_rose:

lorn
01-12-12, 22:41

دوما اگر میخواهید وارد این تفریح بسیار شیرین، اعتیاد آور و گران قیمت بشین از کلیه تبهای cpu-z (Only the registered members can see the link) اسکرین شات تهیه کنید و در تاپیک قرار بدین تا دوستان راهنمائی کنند :1. (35):

پینوشت : مهدی و علی گرامی بالاغیرتا اون بلاهائی که سر سیستماتون میارین و من هی حرص میخورم به دوستمون آموزش ندید. ( گاماس گاماس) :give_rose:

کجای کاری اخوی
سردستشون اومده تازه :lol:
جدی عرض می کنم آقا نیما بهترین کسی هستن که می تونن در این زمینه هر کسی رو راهنمایی کنن جدا از شوخی من آدمی با اطلاعات ایشون رو جایی سراغ ندارم

When you've found the courage
:1~@$S:ask for help

Aliover
01-12-12, 22:44
با سلام خدمت دوستان.
اول از همه به حرف اون نفر قبلی گوش نکنین. همچین حال میده آدم میگه الانه سیستمم منفجر می شه .الان سیستمم نابود می شه.:lol:
البته آقا نیما مزاح می فرمایند بلا چیه فقط یه کمی بهشششششون یکوچولو فشار می یاریم.همین.
خب دوست عزیز بحث رو با نام خدا شروع می کنیم.
خب فرکانس FSB رو با خیل راحت بزار رو 300 بعد نزدیک .2 دهم ولت هم به CPU ولتاژ بده اونوقت می بینی که سیستمت مثل تراکتور برات کار می کنه! فقط یه وقت از دیدن اعدادی مثل فرکانس 4000 برای CPU سکته نکنی.!!:lol::1. (38):
عذر می خوام شوخی کردم.
خب اول باید ببینیم که هدفتون از اور این سیستم چیه؟!
اگه استفاده روزانه ست که باید یه خنک کننده خوب داشته باشید.سیستمتون خنک باشه و به همراه پاور مناسب.برای این کار قبل از شروع اورکلاک سیستمتون رو زیر تست برنامه ای مثل wPrime (Only the registered members can see the link) قرار داده تا حداکثر دما ی سیستمتون مشخص بشه که اگر مناسب بود کار اورکلاک رو شروع کنیم.لازم به ذکرم که همه ی مادربرد ها حتی ارزان ترین مادربرد ها نیز امکانات مختصری برای افزایش توانایی دارند.
بعد از مناسب بودن دما باتوجه به ضرب بسته بودن CPU شما تنها راه برای اورکلاک CPU شما از طریق فرکانس مرجع یا به اختصار FSB می باشد.برای شروع فرکانس مرجع رو با گام 1 تا 5 واحد افزایش دهید.برای مطلع شدن از فرکانس CPU خود می توانید فرکانس مرجع که 100 یا 200 می باشد رو در ضریب یا به اختصار Multi player CPU ضرب کنید تا فرکانس CPU مشخص گردد.
بعد بازه نسبتا کمی باید ضریب رم رو کم کنید که رم بش از اندازه اورکلاک نشه یا جلوی اورکلاک رو نگیره.
همین .
یه نکته در حین این تست مدام به دمای سیستمتون توجه کنید که بالا نره در حد 50 تا 60 تو لود کامل مناسب به نظر میرسه.البته مناسب از نظر بنده همون دمای 40 تا 48 درجه اونم تو لود کامل هست.
اگه مادربردتون خوب باشه و امکانات داشته باشه می تونید راحت به فرکانس بالای 3000 یا حتی 4000 برسید.در بین تست اگر دما مناسب بود سیستم پایدار نبود یک گاه به CPU ولتاژ بدید تا پایدار بشه.
حالا شما استارت کار رو بزنید هر جا مشکل داشتید دوستان راهنمایی می کنن.البته من به اورکلاک سیستم های Intel زیاد آشنایی ندارم .هر چی بلد بودم گفتم.خلاصه ببخشید که فقط در این حد تونستم کمکتون کنم.
در ضمن می تونی از نیما که یکی از بهترین ها در این فورم هست کمک بگیری.تجربه ای که ایشون تو اورکلاک دارن کمتر کسی فکر کنم داشته باشه.
در ضمن ایشون اوستای بنده هم هستن. همین ایشون بودن که من رو در امر اورکلاک یاری کردن.

در ضمن مشخصات سیستم دوستمون به شرح زیر است:
مشخصات قطعات و وسایل

گوشی:nokia 101مادربرد:asus p5kpl seکارت گرافیک:nv GF9400GT 1GB DDR2حافظه ( رم ):2هارددیسک:320مانیتور:LG t530bمنبع تغذیه:atx600خنک کننده:fabrice khodesh :Dپردازنده:intel e5300:wink:

company_hosting
01-12-12, 22:55
علی آقا بنده کلاً تو این مسائل کار نکردم.لطفاً نرم افزار های لازم رو هم بگید.

company_hosting
01-12-12, 23:08

پینوشت : مهدی و علی گرامی بالاغیرتا اون بلاهائی که سر سیستماتون میارین و من هی حرص میخورم به دوستمون آموزش ندید. ( گاماس گاماس) :give_rose:776977707771777277737774

Aliover
01-12-12, 23:25
خب نرم افزار های لازم برای ترکوندن کامپیوتر (اورکلاک):lol: و تست تو محیط ویندوز عبارت اند از:

1-جهت دانلود نرم افزار ADIA به برو گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.و برای کیجن بر روی لینک (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
2-جهت دانلود نرم افزار CPU-z بر روی لینک (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
3-جهت دانلود نرم افزار تغییر سرعت فن سیستم SpeedFan 4.47 بر روی لینک (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
4- جهت دانلود نرم افزار اورکلاک و تنظیم تایمینگ رم cpu-tweaker بر رو گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
5-جهت دانلود نرم افزار تست سرعت FBS بازی Fraps بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
6-جهت دانلود نرم افزار تست پایداری رم Mem-Test بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
7-جهت دانلود نرم افزار مشخصات کارت گرافیک GPU-Z برروی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link)کلیک کنید.
8-جهت دانلود نرم افزار اورکلاک کارت گرافیک برای کارت های ATI بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
9-جهت دانلود نرم افزار اورکلاک کارت گرافیک CPU و ولتاژ دهی در مادربرد های گیگا بایت بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
10-جهت دانلود نرم افزار اورکلاک کارت های جیفورس (انویدیا) بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
11-جهت دانلود نرم افزار تست سرعت محاصباتی سیستم Hyper Pi بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.
12-جهت دانلود نرم افزار اورکلاک تمامی کارت های گرافیک MSI After Burner بر روی گزینه دانلود (Only the registered members can see the link) کلیک کنید.

nima_hl
01-12-12, 23:41
دوستان به بنده لطف دارند ولی اصلا از این خبرها نیست ( شما باور نفرمائید )

من قدیما یکم با این فرکانسها ور رفتم آخرش هم هیچی یاد نگرفتم ولش کردم

تا اساتیدی مانند دوستان بالا و مظاهر گرامی ( و البته دوستان غایب در سایه :wink:) هستند بنده فقط میتونم درس پس دهم :give_rose:

مادربرد شما دارای مدار تغذیه ضعیف و سوکت 4 پین تغذیه می باشد ولی خوشبختانه پردازنده 65 واتی شما به دلیل 2 هسته بودن مصرف پائینی داشته در نتیجه شما میتوانید تا 1.35 الی 1.4 به پردازنده ولتاژ دهید

در قدم اول شما وارد بایوس شوید و سرعت رمها را تا آخرین حد ممکنه پائین بیاورید (احتمالا پائین ترین رقم 400 است )

توضیح : اگر بدون کاهش مولتی پل رمها اقدام به آورکلاک کنید قبل از اینکه پردازنده به ماکزیمم فرکانس خود در تنظیمات انجام شده برسد رمها باعث جلوگیری از افزایش فرکانس بیس خواهد شد

زمانی که شما به ماکزیمم فرکانس پردازنده رسیدید اگر نیاز بود مولتی پل رمها را هم افزایش دهید

پینوشت : اگر این صحبتهای ما برای شما شفاف نیست قبل از ادامه این مقاله (Only the registered members can see the link) را مطالعه بفرمائید تا اصطلاحات اولیه برای شما مشخص شده و دوستان برای ادامه مسیر به شما کمک کنند

پینوشت 2 : حتما لازم نیست تا ته ته مسیر هم برید ، هر جا خسته شدید بپرید پائین :lol:

alksdj
02-12-12, 01:28
دوست عزیز مادربورد شما از نظر فاز سی پی یو و مدار تغذیه ضعیف هست
از دادن ولتاژ و fsb جدا خودداری کنید

nima_hl
02-12-12, 01:58
دوست عزیز مادربورد شما از نظر فاز سی پی یو و مدار تغذیه ضعیف هست
از دادن ولتاژ و fsb جدا خودداری کنید

چه عجب نمردیم از یک آورکلاکر در مورد آورکلاک و رحم به قطعات دو کلام حرف حساب شنیدیم :1. (27)::lol:

مهدی جان فاز بندی ضعیفه درست ولی به هر حال این مادربرد q6600 را ساپورت میکنه که 105 واتیه. فکر نمیکنم با این پردازنده و اون ولتاژهائی که عرض کردم مشکلی پیش بیاد

البته من به پاور این سیستم خیلی مشکوفم!

دوستمون لطفا مدل دقیق پاور را بفرمایند :give_rose:

alksdj
02-12-12, 02:28
چه عجب نمردیم از یک آورکلاکر در مورد آورکلاک و رحم به قطعات دو کلام حرف حساب شنیدیم :1. (27)::lol:

مهدی جان فاز بندی ضعیفه درست ولی به هر حال این مادربرد q6600 را ساپورت میکنه که 105 واتیه. فکر نمیکنم با این پردازنده و اون ولتاژهائی که عرض کردم مشکلی پیش بیاد

البته من به پاور این سیستم خیلی مشکوفم!

دوستمون لطفا مدل دقیق پاور را بفرمایند :give_rose:
نیما جان اگر دست من بود رکورد اولشو جابجا میکردم و به نام خودم ثبتش کردم
رکورد اول این مادربورد با سی پی یو q6600 و با fsb 290 زده شده
من فکر میکنم اگر این دوستمون با اطلاعات کافی اور کنن میتونن این رکورد رو بشکن :lol:

Over_Cracker
02-12-12, 08:14
درود.
بحث داره داغ میشه،ادامه بدید:lol:

پی نوشت:سوزوندن حداقل یکی /دوتا CPU بر هر اورکلاکری واجبه.من خودم در کارنامم سوزوندن یه E7300،یه E5500،یه Athlon 64 x2 3800 و یه Core i7 2600K را به ثبت رسوندم.

در نهایت یه نصحیت اورکلاکرانه:هیچ وقت با Air ،ولتاژ بیش از 1.6 به CPU ندید و هسته های اضافی را قفل کنید که با دمای کمتری روبرو باشید. معمولا فعال بودن 2 هسته واسه اکثر تست ها کافیه و پایداری بیشتری داره.

Aliover
02-12-12, 22:37
ببخشید آخه تو تست خود بنده وقتی دما تو ولتاژ 1.7 43 درجه هست مگه CPU میسوزه؟

Over_Cracker
02-12-12, 22:52

کولرتون چیه؟

بله،ولتاژ 1.7 در لود سیستم و یا تستی مثل Wprime میتونه دمای CPU را با هر نوع ایرکولینگی به 100 درجه برسونه

غیر ممکن هست که با ولتاژ 1.7 دما 43 درجه باشه!اگر اینطور باشه،جا داره شما ولتاژ را به 1.8 نیز برسونید،در صورتی که بدون نیتروژن نمیشه هیچ CPU ای را تا 1.8 ولتاژ بهش داد و تست گرفت ازش.اون e5500 را که من سوزوندم،ولتاژ 1.79 بهش داده بودم با کولر NHD14 با دمای محیط 10 درجه،که تو تست Wprime سوخت و دما به 120 درجه رسیده بود! (هنوز تستش و مقدار ولتاژی که داده بودم در HWbot هستش)

company_hosting
02-12-12, 23:10
مرسی از راهنمایی همتون

Aliover
02-12-12, 23:15
من کولرم تو مشخصات هستش.کولر مستر هاپیر تی ایکس 3.
+ 12 تا فن به همراه پاور اضافی برای فن ها.
در ضمن من دما رو با نرم افزار خود مادربرد تست کردم ومناسب بود.در ثانی برای احتیاط هم از چند تا برنامه دیگه هم استفاده می کنم.
من فقط برای ثبت لحظه ای فرکانس اور می کنم نه تست های اعتراف گیری مثل Wprime.
باید بگم من در کل سیستم خنکی دارم.تو فرکانس 4000 و ولتاژ 1.54 دمای CPU در تست برنامه AMD Over Drive بین 49 تا 55 در جه متغییر هست و در حالت بی کاری به 37 در جه می رسه.
پس با این حساب دما خوبه نه؟
اینم عکس کیسم.فقط از این همه سیم که توشه نترسید این یه کیسه!:lol:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)
با عرض پوزش از همه می دونم که اینجا جاش نیست ولی آخه سوال پیش اومد گفتم که دیگه یه تاپیک اضافه ایجاد نکنم همین جا سوالم رو از اساتید بپرسم.
آقا یه ابتکار به خرج دام و پاور دوم رو جای DVD رایتر گذاشتم جالبه نه؟!

Aliover
02-12-12, 23:43
راستی حامد اورکلاکت چطور پیش رفت.تونستی کاری کنی؟

nima_hl
03-12-12, 00:42

علی خدا بگم چیکارت نکنه

عزیز مگه پردازنده شما آنلاکی نیست ؟

وقتی پردازنده آنلاک میشه دما سنجش هسته ها از کار میافته

1.7 ولت و 43 درجه به احتمال خیلی قوی باگ مادربرده :wink:

من کولرم تو مشخصات هستش.کولر مستر هاپیر تی ایکس 3.
+ 12 تا فن به همراه پاور اضافی برای فن ها.
در ضمن من دما رو با نرم افزار خود مادربرد تست کردم ومناسب بود.در ثانی برای احتیاط هم از چند تا برنامه دیگه هم استفاده می کنم.
من فقط برای ثبت لحظه ای فرکانس اور می کنم نه تست های اعتراف گیری مثل Wprime.
باید بگم من در کل سیستم خنکی دارم.تو فرکانس 4000 و ولتاژ 1.54 دمای CPU در تست برنامه AMD Over Drive بین 49 تا 55 در جه متغییر هست و در حالت بی کاری به 37 در جه می رسه.
پس با این حساب دما خوبه نه؟
اینم عکس کیسم.فقط از این همه سیم که توشه نترسید این یه کیسه!:lol:
Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)
با عرض پوزش از همه می دونم که اینجا جاش نیست ولی آخه سوال پیش اومد گفتم که دیگه یه تاپیک اضافه ایجاد نکنم همین جا سوالم رو از اساتید بپرسم.
آقا یه ابتکار به خرج دام و پاور دوم رو جای DVD رایتر گذاشتم جالبه نه؟!

این ابتکارت خوبه ولی بنده 3-4 سال پیش اینو ثبت کردم :na:

Aliover
09-01-13, 23:44
سلام بر شما من امروز به CPU روی ایر ولتاز نزدیک 1.9 ولت اونم تو فرکانس 4620 مگاهرتز!!!
پس حرف شما که در صورت افزایش ولتاژ از 1.6 CPU رو می سوزونه منحل می شه.
من برای استفاده روزانه هم فرکانس CPU رو روی 4190 ست کردم اونم با ولتاز 1.6 ولت که تو لود کامل در برنامه Wprime به 61 درجه می رسه.درواقع بین بازه ی 55 تا 61 در نوسان هست!!!
حتی به مدت دو ساعت زیر تست همین برنامه خودم به شخصه تست کردم.
البته سیستم خنکم نبود
دمای مادربرد با روشن بودن فن ها به 73 رسیده بود!!
از پشت کیس مثل یه سشوار گرما می یومد طوری که اتاقم دم کرده بود!!!

saba banu
25-09-13, 15:44
مرسی دوست من واقعا با حال بود مرسی shahrsakhtafzar...