PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب اورکلاک i5 2500k و p8p67pro

DSLR
30-11-12, 14:17
سلام دوستانمن یه مشکل عذاب آور با کامپیوترم دارم و اینکه هر وقت اون رو اورکلاک می کنم فقط تا زمانی که روشن باشه اورکلاک باقی می مونه و اگر شب خاموش کنم و فردا دوباره روشن کنم بعد از چند بار ریاستارت خودکار موقع بالا اومدن یک پیام نمایش میده که مجبورم دکمه f1 رو بزنم و به setup bios برم و اونجا تنظیمات پیش فرض رو بزنم و دوباره ری استارت بشه و به صورت غیر اورکلاک با تنظیمات پیش فرض بالا بیاد . احساس می کنم این سیستم کارایی خیلی بالاتری می تونه داشته باشه و با تنظیمات پیش فرض فقط تلف میشه منابعش . من چطور می تونم این سیستمم رو یه اورکلاک پایدار بکنم ب نظرتون ؟ البته فک نکنم مشکل از خود سخت افزار باشه چون بعد از اورکلاک که ری استارت میشه خودکار بالا میاد و تا وقتی که خاموش نکنم مشکلی نداره ولی وقتی خاموش کنم و سرد بشه دیگه به صورت اورکلاک بالا نمیاد
قطعات سیستم :

cpu : i5 2500k
mb:p8p67 pro b3
ram:verico bus 1333 ddr3 4gb*2
vga : asus gtx 560ti
power : coolermaster 520

ممنون میشم کمکی بکنید . مرسی

Over_Cracker
30-11-12, 18:19
درود.

اورکلاک شما پایدار نیستش.

لطفا پس از اورکلاک،چند تا شات از بخش Memory و CPU برنامه CPUZ بگذارید.

و همینطور بفرمایید که چه تنظیمات را در بایوس اعمال کردید؟(مثل ولتاژ CPU ،ضریب رم...)

DSLR
30-11-12, 18:47
ممنونم . خدمت شماOnly the registered members can see the link

Over_Cracker
30-11-12, 19:28
لطفا هر چه سریعتر،تنظیمات بایوس را به حالت پیشفرض برگردونید و قبل از هر اقدامی،یه کولر خوب برای CPU تهیه کنید و الا با این دمای CPU باید دیر یا زود شاهد سوختنش باشید.

تصویر از بخش CPU را فراموش کردید.

ریست شدن تنظیمات بایوس شما هم به خاطر دمای بالا CPU تون هستش که برای جلوگیری از آسیب،تنظیمات به حالت پیشفرض بر میگرده و به اصطلاح،اورکلاک Fail میشه.