PDA

مشاهده نسخه کامل : كمك برا تعويض كابل RGB مانيتور LG F700P و مشكل دير روشن شدن مانيتور(مثل اينكه فرق نميرسه)

vahidfar
17-11-12, 12:51
سلام دوستان
نميدونم تاپيك تكراري هستش يا نه...ايشاله كه تكراري نباشه و به درد بقيه دوستان هم بخوره

1-من ميخوام كابل ديتا يا همون RGB مانيتورم رو عوضش كنم ولي نميدونم از چه نوعي هستش و به كجاها وصل شده..
2- يكي هم اينكه يه مانيتور ديگه هم دارم كه وقتي به برق وطلش ميكنم.... يه مدت طول ميكشه تا دكمه پاورش برق برسه و روشن يشه. از چي ميتونه باشه؟ از خازن خاصي هستش ياكه چي؟
3- شنفتم ميكن كه حتي بعد اينكه مانيتور رو از برق بكشيم....باز هم ولتاژ زيادي داره كه ميتونه باعث برقگرفتگي شديد بشه..چجوري ميتونم تخليش كنم و به اصطلاح ايمن كاري كنم.

پيشاپيش از كليه اساتيد و دوستاني كه راهنمايي و كمك ميكنن تشكر و قدرداني ميكنم
:)

vahidfar
17-11-12, 15:35
يكي نيس كمك كنه؟

بابا دمتون گرم!

vahidfar
20-11-12, 02:05
از اساتيد كسي نبود؟!
.
.
.
.

javadshahvand
20-11-12, 12:00
یه مانیتور دیگه بخرید بهتره قیمتی نداره الان کابل رو بخواهید بخرید قیمت یه مانیتور حساب میکنند اینجارو هم بخون (Only the registered members can see the link)

vahidfar
29-11-12, 07:47
ممنون دوست عزيز...بالاخره يكي پيدا شد كه يه راهنمايي بكنه

Over_Cracker
29-11-12, 08:23
سلام دوستان
نميدونم تاپيك تكراري هستش يا نه...ايشاله كه تكراري نباشه و به درد بقيه دوستان هم بخوره

1-من ميخوام كابل ديتا يا همون RGB مانيتورم رو عوضش كنم ولي نميدونم از چه نوعي هستش و به كجاها وصل شده..
2- يكي هم اينكه يه مانيتور ديگه هم دارم كه وقتي به برق وطلش ميكنم.... يه مدت طول ميكشه تا دكمه پاورش برق برسه و روشن يشه. از چي ميتونه باشه؟ از خازن خاصي هستش ياكه چي؟
3- شنفتم ميكن كه حتي بعد اينكه مانيتور رو از برق بكشيم....باز هم ولتاژ زيادي داره كه ميتونه باعث برقگرفتگي شديد بشه..چجوري ميتونم تخليش كنم و به اصطلاح ايمن كاري كنم.

پيشاپيش از كليه اساتيد و دوستاني كه راهنمايي و كمك ميكنن تشكر و قدرداني ميكنم

درود.

برای تعویض کابل میتونید کابل خراب را باز کنید و نمونش را از بازار تهیه کنید و یا با مولتی متر،تست کنید که هر پین به کدام قسمت بورد وصل شده. بیش از ده بار در این مورد در تاپیک های مختلف،حتی از روی شکل هم توضیح دادم.کافیه بود سرچ کنید تا سوالاتون تکراری نباشه.معمولا هم در انجمن به سوالات تکراری پاسخی داده نمیشه!

2-احتمالا از خازن های خروجی هستش.شما ولتاژ های خروجی ترانس چاپر را تست کنید که درست باشه و خازن های خروجی و صافی را تعویض کنید.

در مورد ایمنی،خازن بزرگ 400 ولت را با اتصال یک لامپ 100 وات به 2 سرش تخلیه کنید.(میتونید هم دو سر خازن را مستقیم با پنس به هم وصل کنید تا یه جرقه کوچیک بزنه و تخلیه بشه)

3-برق لامپ CRT اتوماتیک تخلیه میشه در مدل مانیتور شما. و مانیتور های قدیمی آنالوگ بودند که برق لامپشون تخلیه نمیشد و خطر برقگرفتگی شدید داشت. با این حال برای اطمینان بیشتر،یک پیچ گوشتی بردارید و یک سیم بهش وصل کنید که گیره سوسماری داشته باشه،گیر سوسماری را به شاسی مانیتور وصل کنید و نوک پیچ گوشتی را به زیر آکوداک پشت لامپ تصویر ببرید تا اتصال برقرار بشه.(دقت کنید دست خودتون به قسمت آهنی پیچ گوشتی نخوره)دیگه مشکلی از لحاظ برقگرفتگی نخواهید داشت. در عین حال بازهم سعی کنید به لامپ تصویر دست نزنید.

Arash_kamangir
30-11-12, 09:05
سلام
ازسال ۷۸ تابه حال این سومین مانیتوره که دارم استفاده میکنم هرسه هم ال جی ،اولی ال جی سیترون بود که بعد ازسه سال استفاده مداوم، گوشه نمایشگر رنگها به صورت مواج بهم مییریخت‌،ابتدا،اندک بود وقابل‌تحمل‌‌یواش‌یواش‌ یدان‌ بهم ریختگی رنگها بیشتر شد,تعمیر کردم اونموقع پانزده هزارتومان دادم اماهیچ فایده ای نداشت شروع کردم به اپدیت درایور ونصب اون وتنظیمات، افاقه نکرد،سال ۷۸ خریده بودم ۲۳۵هزار،بفکرتعویض افتادم،بازا‌رفلت‌داغ‌بو ‌عوض‌کردم‌باآل‌جی‌فلت ۷۰۰‌پی‌،مبلغ‌صدهزار‌سر ادم‌اونم‌باهزار‌خواهش‌ تمنا، قیمت نو فلت
۱۷۰ بود سال ۸۱ یا۸۲ بود، مانیتور ال جی عمر مفیدش ۳۰۰۰۰هزاساعته که درقسمت منو باتغیرزبان به زبان کره قابل مشاهده هست وخیلی مواظب بودم ۳۰۰۰۰ ساعت سپری نشه اما ۲یا۳هزار مونده بود رنگها بهم ریخت اوائل یه ضربه توسرش میزدم گاهی اتفاقی، موقتا درست میشد اما اعصاب نذاشته بود بردم واسه تعمیرباگرفتن سی هزار تومان اونم سال ۸۸​یا ۸۹تعمیرش کردم واقعا طرف توکارش خبره بود وخوب تعمیرکرد با تضمین یک سال بلافاصله مانیتور وجمعش کردم
واسه زاپاس کنارگذاشتم,یه ال جی ۲۲خریدم واون موقع چقدر قیمتا مناسب بود ۱۷اینچ ال سی دی به ۱۱۰ هزار هم رسید ،درد سرت ندم دراین مدت به این نتیجه رسیدم
چند قطعه هست که قبل ازاتمام گارانتی اگربروز شه دردسرو خسارت کمتری متوجه مون میشه ،یکیش مانیتوره زیاده گوئی منوببخشید

hadi_bfr
04-01-13, 20:40
با سلام خدمت اساتيد محترم من يه مونيتور f700p خريدم كه كابل RGB اون از جايي كه به pc وصل مي شه قطع هستش . رفتم كابل خريدم و وصل كردم اما تصوير بالا نمياد اگه ميشه نقشه كابل مدل اين مونيتور رو برام بزارين تا بتونم از روي او جاي سيم هارو عوض كنم ممنون ميشم اگه بدادم برسين