PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل اپدیت بایوس کارت گرافیک های ati

kambiz afshar
14-11-12, 01:20
سلام دوستان میخواستم ببینم که چه طوری میشه بایوس کارت گرافیکی ati رو update کرد من نرم افزار ati win flash رو نصب کردم اما نتونستم کار کنم ایا راهی برای اپدیت اتوماتیک وجود داره ؟ اگر هم نه میخواستم ببینم چه طوری میتونم با این نرم افزار کار کنم

nima_hl
14-11-12, 01:57
سلام دوستان میخواستم ببینم که چه طوری میشه بایوس کارت گرافیکی ati رو update کرد من نرم افزار ati win flash رو نصب کردم اما نتونستم کار کنم ایا راهی برای اپدیت اتوماتیک وجود داره ؟ اگر هم نه میخواستم ببینم چه طوری میتونم با این نرم افزار کار کنم

سلام بر کامبیز گرامی

عزیز من کلا فلش گرافیک کارت رو فقط داخل داس انجام میدم

اونجا آپشنها بیشتری وجود داره ولی باید دقت داشته باشی که ریسک پریدن بایوس هم زیاده

البته اگر سیستمت 2 تا گرافیک کارت داشته باشه اگر به مشکل بخوری در 90% مواقع میتونی بایوس را برگردونی

ولی در 10% مواقع هم کلا باید کارت اوراق بشه آی سی بایوسش در بیاد و با دستگاه پروگرام بشه

در هر صورت اگر میخواهی حرفه ای بایوس پروگرام کنی یدونه فلش بر دار بوت داس روش بریز و با ati flash داس بیافت به جون کارت :wink:

kambiz afshar
15-11-12, 14:39
مرسی اولا عذر خواهی میکنم جون مثل اینکه این مبحث مربوط به این بخش نیست ومن مثل اینکه اشتباهی اینو نوشتم حتما حواستم نبوده:1. (28):
بعد نیما جان این اپدیت بایوس گرافیک درواقع باعت افزایش کارایی کارت میشه یا خطرش زیاده وبه شکلی اورکلاکینگ میشه ؟
اگه این بایوس بپره چطور میشه ازش نسخه پشتیبان گرفت ؟
و من صحبت هایی از ریسک این کار شنیدم که خیلی کارتشو دور انداختن واسه اپدیت بایوس ؟

nima_hl
15-11-12, 23:43
مرسی اولا عذر خواهی میکنم جون مثل اینکه این مبحث مربوط به این بخش نیست ومن مثل اینکه اشتباهی اینو نوشتم حتما حواستم نبوده:1. (28):
بعد نیما جان این اپدیت بایوس گرافیک درواقع باعت افزایش کارایی کارت میشه یا خطرش زیاده وبه شکلی اورکلاکینگ میشه ؟
اگه این بایوس بپره چطور میشه ازش نسخه پشتیبان گرفت ؟
و من صحبت هایی از ریسک این کار شنیدم که خیلی کارتشو دور انداختن واسه اپدیت بایوس ؟

تاپیک به مکان مناسب منتقل شد

خیلی به ندرت پیش میاد که یک کمپانی بایوس جدید برای گرافیک کارت ارائه بده

اگر هم بایوسی ارائه کنه معمولا به صورت یک پکیچ آتو ران عرضه میشه که کاربر با یک کلیک بتونه راحت بایوس را ب روز رسانی کنه

اینکه ما بایوس گرافیک کارت را پروگرام میکنیم به این دلیله که مثلا میخواهیم آورکاک کنیم

برای کاربرای معمولی آپدیت بایوس گرافیک اصلا توصیه نمیشه و نیازی هم نیست

من تا به حال ندیدم که گرافیک کارتی بابت بایوس اشتباه دور انداخته بشه

ماکزیمم آی سی بایوس توسط تعمیر کار از روی کارت جدا میشه و با پروگرامر بایوس صحیح روز ریخته میشه

ولی این کار نیاز به تجهیزات و تجربه داره که برای یوزرهای معمولی هزینه داره

با برنامه gpu-z به راحتی میتوانید از بایوس گرافیک کارت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

kambiz afshar
16-11-12, 00:03
خیلی خیلی ممنون از شما نیما جان ولی من از کجا می تونم بایوس صحیح رو پیدا کنم یعنی خود سایت amd این رو داره
بعد می خواستم ببینم که این بایوس جدید رو که خودش اپدیتش رو میده باعث اورکلاکینک میشه یا ضرری نمیرسونه ؟:1. (35):

nima_hl
16-11-12, 01:13
خیلی خیلی ممنون از شما نیما جان ولی من از کجا می تونم بایوس صحیح رو پیدا کنم یعنی خود سایت amd این رو داره
بعد می خواستم ببینم که این بایوس جدید رو که خودش اپدیتش رو میده باعث اورکلاکینک میشه یا ضرری نمیرسونه ؟:1. (35):

کامبیز جان

بایوس گرافیک کارت توسط کاربران روی نت به اشتراک گذاشته میشه و معمولا شرکتها آن را برای دانلود عرضه نمیکنند

به همین دلیل آپدیت بایوس همیشه ریسک داره

اگر هم شما خودتون بایوس گرافیک کارتتون را ادیت و سپس مجددا پروگرام کنید نیاز یه تجربه و اطلاعات دارید

در کل اگر قصد آورکلاک ندارید و گرافیکتون هم مشکلی نداره اصلا بایوس آپدیت نکنید چون در کارائی گرافیک تاثیری ندارد ولی ریسک زیادی داره

kambiz afshar
16-11-12, 02:05
خیلی خیلی ممنون از شما اقا نیمای عزیز واقعا ممنون ببخشید به شما خیلی زحمت دادیم :wink: