PDA

مشاهده نسخه کامل : مدت زمان اتصال هارد اکسترنال به سیستم

apriliyaa
05-11-12, 22:21
سلام
هارد اکسترنال سیگیت usb3 دارم ...
خواستم بدونم اتصال طولانی مدت به سیستم ممکنه به هارد صدمه برسونه یا نه؟

تقریبا هارد 24 ساعته به سیستم وصله و در همون حالت سیستم روشن و خاموش میشه تقریبا به نوعی تبدیل به یکی از درایو های ثابت داره میشه ...

به نظر دوستان این کار برای هارد مشکل ایجاد میکنه؟
ممنون

nima_hl
06-11-12, 00:01
سلام
هارد اکسترنال سیگیت usb3 دارم ...
خواستم بدونم اتصال طولانی مدت به سیستم ممکنه به هارد صدمه برسونه یا نه؟

تقریبا هارد 24 ساعته به سیستم وصله و در همون حالت سیستم روشن و خاموش میشه تقریبا به نوعی تبدیل به یکی از درایو های ثابت داره میشه ...

به نظر دوستان این کار برای هارد مشکل ایجاد میکنه؟
ممنون

سلام

هارد دیسکهای اکسترنال بعد از مدت زمان کوتاهی که بی کار شوند خاموش شده و فشاری به آنها وارد نمیگردد

اگر از این هارد دیسک برای کارهای ویژه مانند دانلود تورنت یا آف لاین استفاده کنید که هارد مجبور به روشن ماندن در زمان طولانی باشد به دلیل نوع سخت افزار و خنک کننده عمر آن به شدت کم خواهد شد

ولی برای استفاده های معمولی و کوتاه مدت نباید مشکلی داشته باشید

apriliyaa
06-11-12, 07:33
نه فقط وصله و کار سنگینی انجام نمی ده
راستی چرا وقتی داخل ویندوز xp وقتی می خواهیم هارد رو جدا کنیم و safe remove می کنیم سخت افزار رو ، چراغ هارد خاموش میشه ولی در ویندوز 7 چراغ هارد خاموش نمیشه حتی با اینکه سخت افزار رو سیف کردیم ، با این حالت اگه از usb جدا کنیم برای هارد مشکلی پیش میاد؟

و
هاردی که دارم از نوع دو تیکه ها هست یعنی میشه قسمت usb رو جدا کرد و مستقیم به کابل دیتا و پاور ساتا وصل کردش ، اگه از این هارد به عنوان هارد اصلی یه سیستم اسفاده بشه در این حالت، اون فشار هایی رو که توی پست بالا اشاره شد هنوز روش هست؟
ممنون