PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل مانیتور crt سامسونگ

ehsan7156
05-11-12, 17:43
سلام من یه crt سامسونگ 17650 دارم که فکر میکنم به خاطر برق مشکل پیدا کرد مانیتور روشن نمیشه وجراغش ممتد میزنه ممنون میشم دوستان کمک کنن

Moein
05-11-12, 20:45
سلام من یه crt سامسونگ 17650 دارم که فکر میکنم به خاطر برق مشکل پیدا کرد مانیتور روشن نمیشه وجراغش ممتد میزنه ممنون میشم دوستان کمک کنن

دوست عزیز کابل رو از جایی که متصل هست کیس یا غیره جدا کنید ببینید مانیتور روشن میشه یا حیر در صورتی که چراغ اون ممتد بزنه نشانه این هست که اتصال اون درست بر قرار نیست

Over_Cracker
05-11-12, 22:03

درود.

بیشتر توضیح بدید. مانیتور بی جهت به خاطر برق مشکل پیدا نمیکنه.چه اتفاقی افتاد که مانیتور دچار مشکل شد؟

صدای تیک تیک هم از مانیتور میاد یا خیر؟

vahid_ranjbar2007
06-11-12, 08:57
سلام دوست عزیز از سلامت کابل گرافیک مطمعن شید یعنی از کارت گرافیک جدا کنید و اگر باز هم تصویر نداد میتونه از آی سی تصویر مانیتور یا یکی از خازن های ورودی باشه یه سوال اگر مانیتورتون همیشه داخل برق هست و لامپش روشنه یعنی در حالت آماده به کار هست احتمال زیاد از یکی از خازن های ورودی هست که معمولا با ترکیدگی همراه هست این موارد رو چک کنید جزعیات بیشتر د پ.خ

ehsan7156
06-11-12, 15:23
اصلا روشن نمیشه و no signal هم نمیده ممنون از دوستان

ehsan7156
06-11-12, 15:24
سلام دوست عزیز از سلامت کابل گرافیک مطمعن شید یعنی از کارت گرافیک جدا کنید و اگر باز هم تصویر نداد میتونه از آی سی تصویر مانیتور یا یکی از خازن های ورودی باشه یه سوال اگر مانیتورتون همیشه داخل برق هست و لامپش روشنه یعنی در حالت آماده به کار هست احتمال زیاد از یکی از خازن های ورودی هست که معمولا با ترکیدگی همراه هست این موارد رو چک کنید جزعیات بیشتر د پ.خممنون دوست عزیز ولی ممتد خیلی سریعه نه مثل حالت اماده به کار

Over_Cracker
06-11-12, 23:57
اگر حداقل آشنایی با الکترونیک و تجهیزات اندازه گیری دارید،بفرمایید تا بهتون بگم که کجا دنبال عیب بگردید.

در غیر اینصورت مانیتور را بدید به تعمیرکار واستون تعمیر کنه.

nima_hl
07-11-12, 00:33
اگر حداقل آشنایی با الکترونیک و تجهیزات اندازه گیری دارید،بفرمایید تا بهتون بگم که کجا دنبال عیب بگردید.

در غیر اینصورت مانیتور را بدید به تعمیرکار واستون تعمیر کنه.

مظاهر جان قربونت برم بی خیال آموزش تعمیر crt بشو :give_rose:

من یکی از بهترین دوستانم که تعمیر کار بسیار خبره ای هم بود سر تعمیر crt از دست دادم

در خصوص هر چی میخواهید صحبت کنید ولی تعمیر مانیتور لامپی را لطفا بی خیال بشید :lol:

Over_Cracker
07-11-12, 01:14
:lol:

درود نیما جان.

در مانیتور های کنونی CRT که دیجیتال هستند و به صورت دیجیتالی تنظیم میشن،پس از جدا کردن مانیتور از برق،ولتاژ پشت لامپ به صورت اتوماتیک از طرف high voltage تخلیه میشه.در مانیتور های CRT قدیمی (ولومی) ،ولتاژ لامپ به شکل دستی با اتصال کوتاه اند HIGH VOLTAGE (زیر آکوداک پشت لامپ)با شاسی مانیتور،لامپ CRT کامل دشارژ میشه.

خطر بعدی هم مربوط به خازن صافی ورودی مانیتوره که معمولا 400 ولت هست،این خازن هم دشارژ بشه،دیگه خطر برق گرفتگی وجود نداره.

خدا رحمت کنه دوست گرامیتون را،واقعا ناراحت کنندست چنین حوادثی.

شما از جزئیات کارشون اطلاع دارید که چطور،کار با CRT باعث فوتشون شده؟(با اینکه تعمیرکار متبحری بوده)

nima_hl
07-11-12, 01:49
:lol:

درود نیما جان.

در مانیتور های کنونی CRT که دیجیتال هستند و به صورت دیجیتالی تنظیم میشن،پس از جدا کردن مانیتور از برق،ولتاژ پشت لامپ به صورت اتوماتیک از طرف high voltage تخلیه میشه.در مانیتور های CRT قدیمی (ولومی) ،ولتاژ لامپ به شکل دستی با اتصال کوتاه اند HIGH VOLTAGE (زیر آکوداک پشت لامپ)با شاسی مانیتور،لامپ CRT کامل دشارژ میشه.

خطر بعدی هم مربوط به خازن صافی ورودی مانیتوره که معمولا 400 ولت هست،این خازن هم دشارژ بشه،دیگه خطر برق گرفتگی وجود نداره.

خدا رحمت کنه دوست گرامیتون را،واقعا ناراحت کنندست چنین حوادثی.

شما از جزئیات کارشون اطلاع دارید که چطور،کار با CRT باعث فوتشون شده؟(با اینکه تعمیرکار متبحری بوده)

گردبندشون رفته بود زیر اتصال "های ولتاژ" به لامپ :1. (28):

مونیتور هم روشن ، خودت دیگه میدونی چه اتفاقی میافته

کلا بنظر من مرگ بر crt درود بر lcd :lol:

ehsan7156
07-11-12, 15:02
اگر حداقل آشنایی با الکترونیک و تجهیزات اندازه گیری دارید،بفرمایید تا بهتون بگم که کجا دنبال عیب بگردید.در غیر اینصورت مانیتور را بدید به تعمیرکار واستون تعمیر کنه.بله تا حدودی اشنایی دارم

Over_Cracker
08-11-12, 13:56
بله تا حدودی اشنایی دارم

پس به سولات قبلی پاسخ بدید تا بتونیم عیب را شناسایی کنیم.

اگر مانیتور نتونه خودش را روشن کنه و تیک تیک کنه،اولین احتمال،خرابی ترانزیستور خروجی افقی هستش که نزدیک high voltage به هیت سینک بزرگ متصله.

ehsan7156
08-11-12, 19:54
پس به سولات قبلی پاسخ بدید تا بتونیم عیب را شناسایی کنیم.اگر مانیتور نتونه خودش را روشن کنه و تیک تیک کنه،اولین احتمال،خرابی ترانزیستور خروجی افقی هستش که نزدیک high voltage به هیت سینک بزرگ متصله.صدا نمیده کلا روشن نمیشه

vahidfar
17-11-12, 13:05
سلام دوستان برا منم مورد مشابهي (Only the registered members can see the link 5%D8%AB%D9%84-%D8%A7%D9%8A%D9%86%D9%83%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%82-%D9%86%D9%85%D9%8A%D8%B1%D8%B3%D9%87%29?p=246994#p ost246994)پيش اومده ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين

7885949
29-04-19, 11:33
درود.

بیشتر توضیح بدید. مانیتور بی جهت به خاطر برق مشکل پیدا نمیکنه.چه اتفاقی افتاد که مانیتور دچار مشکل شد؟

صدای تیک تیک هم از مانیتور میاد یا خیر؟

سلام
من یه مانیتور CRT دارم خیلی وقته ازش استفاده میکنم اخیرا صدای صوت میداد و با خاموش روشن کردن قطع میشد بعد فرکانس رو پاین اوردم صداش قطع شده بود
تا اینکه دیشب یهو صفحه ش رفت ولی چراقش روشن بود و صدای جیز جیز میداد خاموش روشن هم کردن خوب نشد یعنی چراق جلو روشن میشد
بازش کردم یه باد گرفتم خیلی گردو قبار داشت بعد در حالت باز به برق وصل کردم دیدم روشن نمیشه اصلا
از ظاهر برد یه قطعه شبیه به خازن بود ک جمع شده بود ک عکس رو میزارم ببینید و کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه ایا بخاطر این خازن هست یا خیر و بگه این قطعه چیه
قطعه رو از نزدیک های ولتاژ در اوردم ک تو عکس 3 جای خالیش معلومه
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
29-04-19, 12:39
بالا آوردن تاپیک قدیمی مساوی با اخطار . تاپیک قفل میشه
این قطعه سلف بشکه ای است .