PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید یک دوربین با کیفیت و خوب تا 2تومن

monlight.1324
04-11-12, 01:47
با سلام خدمت دوستان میخواستم یک دوربین بخرم تا قیمت خدود 2 تومن
چند مدل دیدم مثل Canon EOS 550D یا Canon EOS Kiss X4 ولی به نظر من وضوح عکس دوربین سونی مدل NEX-C3 بیشتر از این دو تا بود
واسه من وضوح تصویر از هرچیزی مهم تره
ممنون میشم یک مدل خوب با مگاپیکسل مناسب رو بهم پیشنهاد کنید
با تشکر

Moein
04-11-12, 12:54
با سلام

دوست عزیز Canon Kiss X4 و Canon 550D یکی هستند و تفاوتی ندارند! نام های تجاری این دو مدل برای بازار داخلی ژاپن و سایر کشور ها متفاوت هست اگر درست بگم کیس X4 مربوط به فروش در ژاپن میشه

اما در مورد اینکه الان چه دوربینی تهیه کنید و به سراغ دوربین های SLR می خواهید برید انتخاب اول باید با Canon باشه به دلیل اینکه توی بورس تر هستند و برای خرید فروش راحت تر هستید! و نکته مهم که شاید خیلی از گزینه های سایر دوربین ها رو در ایران رد کنه این هست که لنز های کانون به راحتی قابل دسترس هستند همچنین اکثر تعمیر کار ها توانایی تعمیر اون رو دارند

اما دوربینی که انتخاب کردید به نسبت قیمت روز صرفه نداره یک زمانی با این هزینه Canon 7D می تونستید تهیه کنید

اما با توجه به این وضعیت 550D به همراه خرید یک لنز 18-135 شاید نیاز های شما رو بر اورده کنه

monlight.1324
07-11-12, 00:55
با تشکر از نظرات شما
شاید این مقیاس درستی نباشه ولی من بعد از تحقیقی های این چند روز 3 مدل مدنظرم هست ممنون میشم بفرمایید کدام مدل از نظر وضوح و کیفیت تصویر بهتره :

Canon EOS Rebel T3
Canon SX40 HS
Nikon D3100

با تشکر

Hamed DC
18-09-13, 14:51
با سلام خدمت دوستان میخواستم یک دوربین بخرم تا قیمت خدود 2 تومن
چند مدل دیدم مثل Canon EOS 550D یا Canon EOS Kiss X4 ولی به نظر من وضوح عکس دوربین سونی مدل NEX-C3 بیشتر از این دو تا بود
واسه من وضوح تصویر از هرچیزی مهم تره
ممنون میشم یک مدل خوب با مگاپیکسل مناسب رو بهم پیشنهاد کنید
با تشکر

سلام دوست عزیز.
در مورد خرید دوربین باید نکاتی رو مورد نظر داشت:
نوع و سبک عکاسی!
کلاس عکاسی و ارجحیت نحوه نور در عکاسی!
چون برخی دوربینهای SLR در شرایط نوری یکسان، بطور یکسان ظاهر نمیشن. برخی در نور کم خوب ظاهر میشن و برخی میتونن نور با تشعشات بالا رو خوب کنترل کنن.
بهتره در ابتدا این موارد رو تعیین کنید تا برسیم به بقیه موارد!