PDA

مشاهده نسخه کامل : راهی مناسب و کم هزینه برای کاهش دما.

WORYA_SH
14-06-07, 15:28
دوستان با استفاده ار یک مقوا یا هر وسیله دیگه که در اختیار دارید محیط کیس را دقیقا از بالای کارت گرافیک به دوقسمت تقسیم کنید به این صورت که قسمت گرم سیستم یعنی سی پی یو و پاور در بالا قرار بگیره سپس با استفاده از 2 عدد فن هوای داخل محیط گرم را به جریان بندازید به این صورت که از جلوی کیس یکی از فنها هوا را به داخل هدایت کنه و یکی از فنها هوا را از پشت به بیرن هدایت کنه شما با این روش می تونید دمای سیستم را 5 تا 7 در جه کاهش بدید . ضمنا سعی بشه همیشه از سلیکون تازه و فنهای مناسب استفاده بشه تا سیستم با دمای پایینتر بازده بیشتری داشته باشه .

موفق باشید.

X Ray
14-06-07, 23:57
ایول...خیلی خوبه...مخصوصآ برای تابستون!
من درست متوجه نشدم!مقوا رو کجا می زاری؟!بیشتر توضیح می دی؟

M A H R A D
15-06-07, 13:33
ایول...خیلی خوبه...مخصوصآ برای تابستون!
من درست متوجه نشدم!مقوا رو کجا می زاری؟!بیشتر توضیح می دی؟
بالای اسلات کارت گرافیک ( بصورت افقی)

X Ray
15-06-07, 15:04
بالای اسلات کارت گرافیک ( بصورت افقی)
اینو می دونم که بالای گرافیک و به صورت افقی...!منظورم این بود که جایی نیست که مقوا رو گذاشت!بزارمش روی گرافیک؟!!! :1. (29):

WORYA_SH
16-06-07, 11:40
ببین این دیگه به ابتکار خودت بستگی داره کاره سختی که نیست یه طوری مهارش کن که کارت گرافیک هم پشتش کاملا گرفته نشه از یه مقوای محکه استفاده کن و با اتصال به 2 طرف کیس محکمش کن.

M A H R A D
16-06-07, 13:52
توصیه میکنم از مقواهای مخصوص ماکت سازی استفاده کنید ...

Emperatour
16-06-07, 16:54
اگر عکسی چیزی بزارید خیلی بهتره

X Ray
16-06-07, 17:42
می زارم نتیجه اش رو می گم!!
دمای سیستم من الان 41 هست!ببینم چقدر می یاد پایین...

X Ray
17-06-07, 15:41
من یه جلد دی وی دی گذاشتم!!
ولی هیچ فرقی نکرد!
اینم یه عکس :

Only the registered members can see the link

شما می گید چه کار کنم؟!

M A H R A D
17-06-07, 16:31
چرخش فن ها طوری هست که یکیشون هوا رو به داخل بیاره و اون یکی بیرون ببره ؟

X Ray
17-06-07, 17:04
فن 5 که مال پاور هست و همیشه هوا رو می بره بیرون.
1و2 هم می برن بیرون!!
3و4 هم که هیچ!
یه مدت 2 رو چرخونده بودم و هوا رو وارد می کرد و 1 می داد بیرون؛ولی بعد از یه مدت خیلیییییی خاک گرفته بود سیستم!!به خاطر همین عوض کردم!
حالا چه کار کنم؟!

M A H R A D
17-06-07, 18:12
خب اینطوری که فایده نداره ...

هوا باید جریان داشته باشه

X Ray
17-06-07, 20:02
فن 2 رو چرخوندم,دوتا فن کیس هم داشتم گذاشتم!!ولی هییییچ تغییری نکرد دما!!!حتی یک درجه!!چه کار کنم؟!لیکویید کولینگ چطوره؟!

Wink
17-06-07, 22:46
من یه جلد دی وی دی گذاشتم!!
ولی هیچ فرقی نکرد!
اینم یه عکس :

شما می گید چه کار کنم؟!

فکر کنم با فن هایی که شما دارید احتیاجی به این کار نباشه!!!

X Ray
18-06-07, 10:24
نه!متاسفانه هوا خیلی گرم شده!فن جواب نمی ده...!

WORYA_SH
18-06-07, 10:48
X Ray جان یکی از فنها که قوی هست را باید جلوی کیس بزاری و هوا را به سمت داخل بده.

اینجا را نگاه کن :

از اینکه این کار جوابگو هست مطمین باش چون الان جدیدا بچه های اوازنگ هم یه تست کامل انجام دادند :

X Ray
18-06-07, 11:00
مری ووریا جان!
من جلوی کیسم جایی نداره که فن بزارم!دو طرفش(کناره هاش) هست...اون فن رنگیه رو گذاشتم سمت چپش و هوا رو می ده داخل و از طرف پاور و اون فن عقبی خارج می شه!بهترین چینش اش همینه فکر کنم,نه؟!

WORYA_SH
18-06-07, 11:24
ببین زیر کیس هم جا نداری منظورم همن جا هست که سویچ ها را وصل می کنی معمولا یه اسپیکر کوچولو هم هست

X Ray
18-06-07, 12:09
نه!اون جا هم بسته است!

X Ray
20-06-07, 10:00
رفتم یه فن کیس دیگه هم گرفتم!!و گذاشتم اینور کیس!سمت راست!ولی دماش رفت بالاتر!!!
الان دمای سیستم 45 و سی پی یو 51 هست!!

Dark Devil
20-06-07, 10:22
بهنام جان ممکنه این روش برای همه جواب نده من میگم شما این کارو بکن:
1) اون مقوا رو بردار
2) به غیر از فن 1 بقیه رو کاری کن که هوارو بکشن تو و فقط 1 و پاور بن بیرون مطمئن باش تاثیر داره
* اگر این کار تاثیرش کم بود اون مقوارو بگیر بذار زیر پاور طوری که هوایی که خارج میشه با فن شماره 1 کاری ناشته باشه اونوقت 1 رو هم بذار هوارو بکشه تو و فقط پاور بده بیرون

X Ray
20-06-07, 10:49
مرسی شایان جان از راهنماییت!
1.مقوا رو برداشتم!ولی دما پایین نیومد!
2.فن 2 رو چرخوندم الان هوا رو می کشه داخل!
یه فن جدیدی هم گذاشتم سمت راست کیس یعنی هوا رو از سمت راست هارد و فلاپی می کشه داخل.
این طوری دمای کیس 2 درجه و دمای سی پی یو حدود 3-4 درجه اومد پایین!شاید الان در حال استراحته که اومده پایین...!
راستی سمت چپ کیسم روبروی فن سی پی یو یه هواکش داره که فن سی پی یو هوا رو از اونجا می کشه داخل!یه فن بزارم جای هواکش خوبه؟!این طوری به فن سی پی یو بیشتر کمک می کنه...

WORYA_SH
20-06-07, 10:55
هد ف از این فنها گردش هوا هستش و شایان جان شما باید با توجه به شرایط کیس خودت مسیر گردش هوا را تعیین کنی تا دما بیاد پایین از هواکش روبه روی فن سی پی یو هم استفاده کن.

X Ray
20-06-07, 14:00
هواکشو کندم و جاش یه فن گذاشتم!الان دمای سی پی یو اومده پایین تر !حدود 2-3 درجه...