PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جهت اور کلاک سی پی یو

alksdj
30-10-12, 22:00
با سلام خدمت دوستان
یک عدد سی پی یو 2180 رسیده دستم میخواستم fsb wall رو در بیارم ولی تا اینجا تونستم میخواستم بدونم دوستان میشه راهنمایی کنن تا بتونم fsb wall واقعی سی پی یو رو دربیارم
مادربورد هم dfi ut p45 t3rs هست

Only the registered members can see the link

نکات فنی مادربورد رو هم یاد ندارم اگر کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه
یک سری جامپر هم روی مادربورد هست میخواستم بدونم اون جامپر ها برای چی هست ؟
ولتاژ سی پی یو هم تا 1.6 بیشتر نمیشه چیکار کنم
اگر کسی هم در مورد بایوس مادربورد اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه
با تشکر از همه دوستان

لینک عکس ها

Moein
30-10-12, 22:45
با سلام خدمت دوستان
یک عدد سی پی یو 2180 رسیده دستم میخواستم fsb wall رو در بیارم ولی تا اینجا تونستم میخواستم بدونم دوستان میشه راهنمایی کنن تا بتونم fsb wall واقعی سی پی یو رو دربیارم
مادربورد هم dfi ut p45 t3rs هست
نکات فنی مادربورد رو هم یاد ندارم اگر کسی از دوستان میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه
یک سری جامپر هم روی مادربورد هست میخواستم بدونم اون جامپر ها برای چی هست ؟
ولتاژ سی پی یو هم تا 1.6 بیشتر نمیشه چیکار کنم
اگر کسی هم در مورد بایوس مادربورد اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه
با تشکر از همه دوستان

مهدی جان شما وقتی می تونید FSB Wall پیدا کنید که دیگه بالا تر از اون FSB نتونید برید و با هر تغییر در بایوس تنها با صفحه ابی مواجه بشید البته اول می بایستی که مطمعن باشید که سایر قطعات ایجاد گلوگاه برای سیستم نمی کنند

در مورد ولتاژ هم مشکل باید از طرف گزینه ای که در برد هست باشه چون برد های DFI در سری 775 مشکلی برای ست کردن ولتاژ تا 1.88 رو یادم هست که نداشتند

متاسفانه یا خوشبختانه کیفیت کامپونت DFI خدا هست و هیچ بحثی هم روش نیست و قابل مقایسه با هیچ بردی نیست حتی تمامی گزینه های بایوس دست شما هست و می بایستی که حتمی با برد و سی پی یو تست زده بشه تا به نتیجه دلخواه برسید

ضمن اینکه یک نکته در مادربورد های 775 حتمی باید از رم های High Voltage استفاده کنید که بتونید بین 1.8 تا 2.2 به رم ولتاژ بدید بدون مشکل!!

والا الان خیلی وقت از 775 می گذرد بهتر هست که عکس های از بایوس قرار بدی تا بشه بهتر در موردش نظر داد

alksdj
31-10-12, 02:15
مهدی جان شما وقتی می تونید FSB Wall پیدا کنید که دیگه بالا تر از اون FSB نتونید برید و با هر تغییر در بایوس تنها با صفحه ابی مواجه بشید البته اول می بایستی که مطمعن باشید که سایر قطعات ایجاد گلوگاه برای سیستم نمی کنند

در مورد ولتاژ هم مشکل باید از طرف گزینه ای که در برد هست باشه چون برد های DFI در سری 775 مشکلی برای ست کردن ولتاژ تا 1.88 رو یادم هست که نداشتند

متاسفانه یا خوشبختانه کیفیت کامپونت DFI خدا هست و هیچ بحثی هم روش نیست و قابل مقایسه با هیچ بردی نیست حتی تمامی گزینه های بایوس دست شما هست و می بایستی که حتمی با برد و سی پی یو تست زده بشه تا به نتیجه دلخواه برسید

ضمن اینکه یک نکته در مادربورد های 775 حتمی باید از رم های High Voltage استفاده کنید که بتونید بین 1.8 تا 2.2 به رم ولتاژ بدید بدون مشکل!!

والا الان خیلی وقت از 775 می گذرد بهتر هست که عکس های از بایوس قرار بدی تا بشه بهتر در موردش نظر داد

خیلی ممنون آقا معین
عکس ها در پست اول قرار گرفت

گرافیک مورد استفاده pci هست

nima_hl
31-10-12, 08:56
سلام مهدی جان

در مورد جمپرها فکر کنم منظورت اون 3 تا جمپر 4 پین باشه که بین سوکت cpu و پنل پشت قرار دارد

این سری جمپر برای تنظیم fsb پردازنده است که اگر هر سه در حالت 1-2 باشه fsb پایه از دیفالت پردازنده گرفته میشه و برای تنظیم دستی از تنظیمات زیر باید استفاده کنی

JP15
JP14
JP13
By CPU
1-2 On
1-2 On
1-2 On
FSB 800
3-4 On
2-3 On
2-3 On
FSB 1066
2-3 On
2-3 On
2-3 On
FSB 1333
2-3 On
2-3 On
3-4 On

همانطور که معین عزیز فرمودند بردهای dfi یکی از بهترین بردها برای آورکلاک است ولی به دلیل قابلیت تنظیم بودن ریز ترین آپشنها دارای انبوه زیادی پارامتر است که شما باید با دقت و حوصله در مورد یک یک آنها اطلاع به دست بیارید تا بتونید بهترین آورکلاک ممکن را انجام بدهید

به عبارتی شما برای راندن این هیولا بایستی در مورد تمامی تنظیمات پردازنده ، پل شمالی ، پل جنوبی ، ادونس تایمینگهای رم و ..... اطلاعات داشته باشید

در بردهای دیگه خیلی از این پارامترها به صورت دیفالت و غیر قابل تنظیم میباشند که به همین دلیل آور کلاک با آنها ساده تر هستند

alksdj
31-10-12, 11:51
سلام مهدی جان

در مورد جمپرها فکر کنم منظورت اون 3 تا جمپر 4 پین باشه که بین سوکت cpu و پنل پشت قرار دارد

این سری جمپر برای تنظیم fsb پردازنده است که اگر هر سه در حالت 1-2 باشه fsb پایه از دیفالت پردازنده گرفته میشه و برای تنظیم دستی از تنظیمات زیر باید استفاده کنی

JP15
JP14
JP13
By CPU
1-2 On
1-2 On
1-2 On
FSB 800
3-4 On
2-3 On
2-3 On
FSB 1066
2-3 On
2-3 On
2-3 On
FSB 1333
2-3 On
2-3 On
3-4 On

همانطور که معین عزیز فرمودند بردهای dfi یکی از بهترین بردها برای آورکلاک است ولی به دلیل قابلیت تنظیم بودن ریز ترین آپشنها دارای انبوه زیادی پارامتر است که شما باید با دقت و حوصله در مورد یک یک آنها اطلاع به دست بیارید تا بتونید بهترین آورکلاک ممکن را انجام بدهید

به عبارتی شما برای راندن این هیولا بایستی در مورد تمامی تنظیمات پردازنده ، پل شمالی ، پل جنوبی ، ادونس تایمینگهای رم و ..... اطلاعات داشته باشید

در بردهای دیگه خیلی از این پارامترها به صورت دیفالت و غیر قابل تنظیم میباشند که به همین دلیل آور کلاک با آنها ساده تر هستند

خیلی ممنون نیما جان
سی پی یو ما 2180 هست و fsb سی پی یو 800 هست
حالا اگر روی 1333 ست کنیم چه اتفاقی میافته

nima_hl
31-10-12, 12:01
خیلی ممنون نیما جان

آزمایش کن خبرش رو به منم بده :lol:

Moein
31-10-12, 13:26
این ها رو تست کن البته اون Disable اولی رو چک کن شاید باید فعال باشه

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

----------------------------

خیلی ممنون نیما جان

اتفاق خاصی نمیوفته یا بوت نمی کنه یا اگر هم بوت کنه با دیوایدر متفاوت این کار انجام میشه چون ضریب پایه اگر درست بگم 200 هست بهترین حالت و پایدار ترین رو روی 800 داره

alksdj
31-10-12, 18:32
اقا معین گل
بعد از کلی کنجار رفتن به این نتیجه رسیدم

PUMAOC
02-11-12, 01:13
در تایید حرف های میعن و نیمای عزیز. من هم همین نظر رو دارم که ممکن هست fsb wall باشه.
شما اگر براتون مقدور هستا با یه برد دیکه هم تست کنید. تنظیمات برد dfi دیونه کننده هست. یه چیزیو اشتباه تغییر بدی ممکنه بوت نشه.
جامپر ها هم من با همون 2160 که تست کردم روی 333 باشخ دیفالتت می شه 333 . چیز خاصی نیست.
فکر می کنم Cpu بیشتر نره. رم ها رو هم همون طور که گفت معین جان باید چیپ مایکرون استفاده کنی.
جایی گیر کردی دیوایدر رم رو هم عوض کنی ممکنه تاثیر داشته باشه.
دمای nb هم تاثیر داره.
شما روی همین fsb استیبل هستید؟ به cpuz اکتفا نکنید روی تست های prime و ... هم کار کنید.
یه مدت باید با این برد کار کنی تا لمش بیاد دستت.
بایوس های قدیمی هم می تونه مفید باشه!

alksdj
03-11-12, 01:29
آقا سعید ولتاژ مادربورد تا 1.6 بیشتر نمیره
چیکار کنم تا 2 برام باز بشه
همه جامپر ها رو هم تغیر دادم ولی اتفاقی نیافتاد
ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن تا بتونم ولتاژ سی پی یو رو تا 2 بتونم باز کنم