PDA

مشاهده نسخه کامل : چند سوال برای آورکلاک 2600k

Mehran coyote
24-10-12, 17:39
با سلام
من قطعات سیتمم اینه
cori7 2600k
ram corsair 16gb 2000
M.B p8z77
cooler zalman cnps 10X
case X7
VGA nvidia 510

من این سیتمو overclock کردم تا 5 گیگ بردم ولی پایدار نیست
از یه چیزی که سر در نمیارم دمای cpu هست
با 3 تا نرم افزار دمای cpu را گرفتم hwmonitor - real temp - ai suite
هر کدوم یه چی میگن hw که خیلی بالا نشون میده تقریبا تا 98 اینا میره
ai نهایت تا 88 میره
و realtemp بین اون دوتاس

سوال من به کدومشون اعتماد کنم؟

سه تا سوال دیگه دارم
الان کولر من یه فن داره اگه برم یه فن دیگه واسش بخرم جفتش بندازم چقد تاثیر روی دمای من داره؟اصلا تاثیری داره؟
آیا میشه سرعت فن رو بالا برد؟چطوری؟
نهایت برق cpu چقدر باشه تا5 گیگ آور سیتم رو پایدار کنه؟

ممنون :11():

Over_Cracker
24-10-12, 20:44
با سلام
من قطعات سیتمم اینه
cori7 2600k
ram corsair 16gb 2000
M.B p8z77
cooler zalman cnps 10X
case X7
VGA nvidia 510

من این سیتمو overclock کردم تا 5 گیگ بردم ولی پایدار نیست
از یه چیزی که سر در نمیارم دمای cpu هست
با 3 تا نرم افزار دمای cpu را گرفتم hwmonitor - real temp - ai suite
هر کدوم یه چی میگن hw که خیلی بالا نشون میده تقریبا تا 98 اینا میره
ai نهایت تا 88 میره
و realtemp بین اون دوتاس

سوال من به کدومشون اعتماد کنم؟

سه تا سوال دیگه دارم
الان کولر من یه فن داره اگه برم یه فن دیگه واسش بخرم جفتش بندازم چقد تاثیر روی دمای من داره؟اصلا تاثیری داره؟
آیا میشه سرعت فن رو بالا برد؟چطوری؟
نهایت برق cpu چقدر باشه تا5 گیگ آور سیتم رو پایدار کنه؟

ممنون :11():

real temp به نظرم قابل اعتماد تره.

اگر فن دیگه ای واسش بگیرید،و تهویه کیس هم خوب باشه،حداقل 5 درجه کاهش دارید.

افزایش دور فن بیش از دور نامی که داره،غیر ممکن هستش و البته در صورت امکان(با افزایش ولتاژ) باعث سوختنش میشه.

این مقاله در مورد سرعت فن رو هم مطالعه کنید:

Only the registered members can see the link

پایدار بودن سیستم در 5 گیگاهرتز به عوامل زیادی بستگی داره،اول باید کشف کنید که ناپایداری سیستم از کدام بخشه و با کاهش و افزایش ولتاژهای چیپست،رم و همچنین تایمینگ های رم،از جانب اونها مطمئن بشید.بعد هم سعی کنید که دمای پردازنده در بدترین حالت از 80 تجاوز نکنه. فرکانس 5 گیگاهرتز خیلی خیلی سخت هستش که روی 2600K پایدارش کرد،اونهم با 8 هسته/ثرید فعال. پیشنهاد میکنم تا 4.5 بیشتر واسه مصرف دائم سیستم اور نکنید.

ولتاژ بین 1.48 تا 1.6 برای پایداری 2600K مورد نیازه،بستگی به CPU هم داره که با چه ولتاژی پایدار باشه. ممکنه یه 2600K با 1.45 پایدار شه و با دیگری تا 1.6 هم پایدار نشه که این بستگی به شانس شما و خوش بچ بودن CPU تون داره.

nima_hl
24-10-12, 23:34
سلام

توضیحات کامل و جامع را مظاهر گرامی فرمودند فقط یک نکته تجربی عرض کنم

2600 با ایر کولینگ روی فرکانس 4.5 تا 4.6 به صورت 7/24 بیشتر نمیشه آور کرد ( که البته این فرکانس هم بنظرم عالیه )

برای فرکانس حدود 5 گیگاهرتز باید به فکر واتر کولینگ قوی باشید

Jagvar
25-10-12, 09:29
پیشنهاد من اینه که اول قلق سی پی یو تون رو در بیارید که ببینید تا 4.5 با چه ولتاژِ پایدار میشه ، بعد متناسب با اون ولتاژ میشه تصمیم گرفت که آیه تا 5 میشه پایدار کرد یا نه؟
با په نرم افزاری تست پایداری می گیرید؟
پروفایلی که ست می کنید رو بگید و چنتا شات از دمای سی پی یو و نرم افزاری CPU-z بزارید

Mehran coyote
25-10-12, 18:53
real temp به نظرم قابل اعتماد تره.

اگر فن دیگه ای واسش بگیرید،و تهویه کیس هم خوب باشه،حداقل 5 درجه کاهش دارید.

افزایش دور فن بیش از دور نامی که داره،غیر ممکن هستش و البته در صورت امکان(با افزایش ولتاژ) باعث سوختنش میشه.

این مقاله در مورد سرعت فن رو هم مطالعه کنید:

Only the registered members can see the link

پایدار بودن سیستم در 5 گیگاهرتز به عوامل زیادی بستگی داره،اول باید کشف کنید که ناپایداری سیستم از کدام بخشه و با کاهش و افزایش ولتاژهای چیپست،رم و همچنین تایمینگ های رم،از جانب اونها مطمئن بشید.بعد هم سعی کنید که دمای پردازنده در بدترین حالت از 80 تجاوز نکنه. فرکانس 5 گیگاهرتز خیلی خیلی سخت هستش که روی 2600K پایدارش کرد،اونهم با 8 هسته/ثرید فعال. پیشنهاد میکنم تا 4.5 بیشتر واسه مصرف دائم سیستم اور نکنید.

ولتاژ بین 1.48 تا 1.6 برای پایداری 2600K مورد نیازه،بستگی به CPU هم داره که با چه ولتاژی پایدار باشه. ممکنه یه 2600K با 1.45 پایدار شه و با دیگری تا 1.6 هم پایدار نشه که این بستگی به شانس شما و خوش بچ بودن CPU تون داره.
خیلی ممنون جواب کامل بود
حرفتون کاملا درسته الان cpu من روی 4.3 داره کار میکنه به صورت دائم البته فقط ضریب cpu رو بردم بالا و کمی ولتاژ

سلام

توضیحات کامل و جامع را مظاهر گرامی فرمودند فقط یک نکته تجربی عرض کنم

2600 با ایر کولینگ روی فرکانس 4.5 تا 4.6 به صورت 7/24 بیشتر نمیشه آور کرد ( که البته این فرکانس هم بنظرم عالیه )

برای فرکانس حدود 5 گیگاهرتز باید به فکر واتر کولینگ قوی باشید
نه دیگه واتر کولینگ نمیخوام همین کافیه :دی
تا 4.6 هم راحت میتونم جواب بگیرم
چون بنده رندر زیاد میگیرم شاید تا چند وقت دیگه مجبور به این کار بشم :1. (23):

پیشنهاد من اینه که اول قلق سی پی یو تون رو در بیارید که ببینید تا 4.5 با چه ولتاژِ پایدار میشه ، بعد متناسب با اون ولتاژ میشه تصمیم گرفت که آیه تا 5 میشه پایدار کرد یا نه؟
با په نرم افزاری تست پایداری می گیرید؟
پروفایلی که ست می کنید رو بگید و چنتا شات از دمای سی پی یو و نرم افزاری CPU-z بزارید

cpu را با ولتاژ 1.4 روی 4.5 گیگ پایدار کردم
البته الان هم روی 4.3 گیگ با ولتاژ 1.25 پایدار هست دما با تست پرایم حدودا روی 75 وای میسه
با برنامه prime95 تست میگیرم
تا چند ساعت دیگه دوباره تست میگیرم و میزارم

از همه ممنون

Mehran coyote
25-10-12, 19:26
این هم تست با پرایم

Jagvar
26-10-12, 09:27
خیلی ممنون جواب کامل بود
حرفتون کاملا درسته الان cpu من روی 4.3 داره کار میکنه به صورت دائم البته فقط ضریب cpu رو بردم بالا و کمی ولتاژ

نه دیگه واتر کولینگ نمیخوام همین کافیه :دی
تا 4.6 هم راحت میتونم جواب بگیرم
چون بنده رندر زیاد میگیرم شاید تا چند وقت دیگه مجبور به این کار بشم :1. (23):

cpu را با ولتاژ 1.4 روی 4.5 گیگ پایدار کردم
البته الان هم روی 4.3 گیگ با ولتاژ 1.25 پایدار هست دما با تست پرایم حدودا روی 75 وای میسه
با برنامه prime95 تست میگیرم
تا چند ساعت دیگه دوباره تست میگیرم و میزارم

از همه ممنون
ولتاژ 1.4 برای 4.5 شاید مناسب باشه (که البته بازهم زیاده) ولی من اصلا پیشنهاد نمی کنم تا 5 برای 7/24 تلاش کنید چون اصلا پایدار کردنش محاله.
همین پروفایلی که دادین با نرم افزار پرایم چه مدت میزارید تا تست انجام بشه؟
با نرم افزار linx هم تست کنید و All رو هم بزنید اگر پاس کرد می تونید برای رندر کردن ازش استفاده کنید.
البته اینجا فرکانس رم هم مهمه . فرکانس روی چنده؟

Mehran coyote
26-10-12, 11:14
تست 15 دقیقه گذاشتم
فرکانس رم هم روی 1600 هست

تو آورکلاک چه ارتباطی دارن این دوتا با هم ؟(پردازنده و رم)

pc_hex
02-11-12, 20:16
این هم تست با پرایم

دوست عزیز . دمای پردازنده بالاست (به ما گفتن بالای 75 درجه در طولانی مدت خطرناک هست . )برای بررسی بهتر دما میتونید از نرم افزار core temp استفاده کنید .
من هم2600k تا 5000 اور کردم اما بدلیل بالا بودن دما و فقدان واترکولینگ ، مجبور شدم Hyper Thread رو غیر فعال کنم.
به قول نبمای عزیز " فرکانس 5000 فقط با واترکولینگ "

پ ن : ارادت داریم خدمت نیمای عزیز.:love:

pc_hex
02-11-12, 20:22
تو آورکلاک چه ارتباطی دارن این دوتا با هم ؟(پردازنده و رم)

توی نسل قبل از سندی بریج ، با بالارفتن FSB یا Bclk حافظه نیز اورکلاک میشد . اما با سری K نیازی به تغییر FSB یا فرکانس مسیر نیست و کافیه multiplier رو افزایش بدین . بدیهی هست که بالارفتن فرکانس حافظه ، سیستم رو به ناپایداری برود. :whistle:

Mehran coyote
05-11-12, 12:07
ممنون نرم افزار core temp هم خوب بود خیلی نزدیک به دمای ai suit خوده اسوس هست
فلن تا همین 4.5 گیگ سر میکنیم البته فقط زمانی که رندر میکنم تا وقتی که واتر کولینگ خریدم :lol: