PDA

مشاهده نسخه کامل : Wifi Signal Booster

black ghost
21-10-12, 08:32
سلام دوستان.تو خوابگاه دانشگاه ما تو فاصله 10 متری اتاق من، یه اکسس پوینت(سری G) هست که اینترنت کابل رو به وایرلس تبدیل میکنه.(مدل دقیقشو نمیدونم چون تو کاور فلزیه(برای جلوگیری از سرقت)
من اتاقم بخاطر ضخامت دیوار ها و موانع سر راه بهیچ عنوان سیگنال ندارم و با اینکه لپتاپم جدیده و وایرلسش سری n هم هست اما عملا هیچ سیگنالی نمیگیرم تو اتاق و محبورم برم تو راهرو برای کوچیکترین کارهام.
یکی از دوستانم یه مودم TP-Link TL822N داره با دو تا آنتن که کارشو راه میندازه و سیگنالش رو بهتر میکنه ولی اونم رو لپتاپ من جواب ندادOnly the registered members can see the link
ممنون میشم بهم بگید با چه وسیله ای میتونم سیگنال رو افزایش بدم.
لازمه توضیح بدم اون کابل lAN که به اکسس پویینت رفته خودش از یه دکل وای فای سرچشمه میگیره.(یعنی در فاصله دور، وای فای رو به کابل تبدیل کردن بعد تو خوابگاه ها دوباره کابل رو به سیگنال تبدیل کردن!!!!)
راهکاری به نظر شما میرسه تا منم بتونم تو اتاقم نت داشته باشم؟
چطور میتونم سیگنال ضعیف رو تثویت کنم؟

nima_hl
21-10-12, 10:49
سلام دوستان.تو خوابگاه دانشگاه ما تو فاصله 10 متری اتاق من، یه اکسس پوینت(سری G) هست که اینترنت کابل رو به وایرلس تبدیل میکنه.(مدل دقیقشو نمیدونم چون تو کاور فلزیه(برای جلوگیری از سرقت)
من اتاقم بخاطر ضخامت دیوار ها و موانع سر راه بهیچ عنوان سیگنال ندارم و با اینکه لپتاپم جدیده و وایرلسش سری n هم هست اما عملا هیچ سیگنالی نمیگیرم تو اتاق و محبورم برم تو راهرو برای کوچیکترین کارهام.
یکی از دوستانم یه مودم TP-Link TL822N داره با دو تا آنتن که کارشو راه میندازه و سیگنالش رو بهتر میکنه ولی اونم رو لپتاپ من جواب ندادOnly the registered members can see the link
ممنون میشم بهم بگید با چه وسیله ای میتونم سیگنال رو افزایش بدم.
لازمه توضیح بدم اون کابل lAN که به اکسس پویینت رفته خودش از یه دکل وای فای سرچشمه میگیره.(یعنی در فاصله دور، وای فای رو به کابل تبدیل کردن بعد تو خوابگاه ها دوباره کابل رو به سیگنال تبدیل کردن!!!!)
راهکاری به نظر شما میرسه تا منم بتونم تو اتاقم نت داشته باشم؟
چطور میتونم سیگنال ضعیف رو تثویت کنم؟

سلام

بنظرم راه حل اساسی اینه که آنتن اکسس پوینتی که داخل جعبه فلزیه به یک طریقی از آن خارج بشه

مثلا با مسئول اونجا صحبت کنید بالای جعبه را سوراخ کنید و آنتن را از آن بیرون بیارید

vandelin
21-10-12, 11:22
دقیقاً یه همچین مشکلی یه زمانی داشتم . راهم چندان کم هزینه نیست ولی اگه از شر جعبه خلاص شدید و جواب ندید جز معدود راه هاست .
من یه اکسس پوینت ارزون قیمت پیدا کردم و گذاشتم نزدیک ap اصلی و ازش با یه کابل شبکه کشیدم به اتاقم مشکل حل شد . البته چون همه میشناختن منو دیگه خطر خرابی و دزدیده شدنش نبود ..

راه دیگه ایی هم اینه که یه اکسس پوینت تهیه کنید و تو اتاق بذارید تا اوجاج رو اکو یا همون تقویت کنه ، یه چیزی شبیه این تقویت آنتن های موبایل که تو اداره ها یا حتی خونه میذارن .

black ghost
21-10-12, 12:52
ممنون از راهنماییتون مشکل اینه که اکسس پوینت دو آنتن داره و هر دو بیرون از جعبه هستن.یکی آنتن کوچیکیه که گمونم نهایت 2dbi باشه و دیگری یه آنتن بزرگتر و شبیه آنتن های دست سازه که بنظرم قدرت بیشتری باید داشته باشه و هر دو هم تو دید مستقیم هستن.من با لپ تاپم وقتی زیر اکسس پوینت مینشینم فول سیگنال دارم.هرچند پهنای باندم هنوز کمه. ولی وقتی وارد اتاقم میشم که با اکسس پوینت کمتر از 10 متر فاصله داره.عملا سیگنالی ندارم دیگه.:1. (12):
من دنبال دستگاه جانبی هستم که بشه به لپتاپ وصل کرد و سیگنال رو تقویت کرد.
(لازمه توضیح بدم من دانشجوی کشور مالزی هستم و اینجا به دیوایس های بیشتری نسبت به تهران دسترسی دارم.ممنون میشم اگه از دیوایس های شناخته شده برای این منظور بهم معرفی کنید.مدلی که تو پست اولم ذکر کرده بودم که حقیقتش جواب منو نداد در حالی که تو اتاق بغلی من کاملا کار میکنه)

vandelin
21-10-12, 13:11
خب این یه خورده عجیبه چون تا اونجایی که میدونم فقط دیوار های قدیمی (کاهگلی) سیگنال رو بلاک میکنن .
در ضمن ربطی نداره لپتاپتون چی باشه یا وایرلسش از چه نوعی باشه ، درسته بعضی قوی و بعضی صعیف هستن ولی تقریباً همشون از نظر بورد ضعیف محسوب میشن .
اگه کلاً اتاق نقطه کور نباشه ، این راهی که گفتم (به وایرلس ریپیتر reapter معروفه) اصولی ترین راهیه که برای تقویت سیگنال استفاده میشه ، کافیه یه اکسس پوینت (فکر کنم همه اکسس پوینت ها این ویژگی رو پشتیبانی کنن ، ولی حتماً قبل از تهیه چک کنید) بین مسیر اکسس پوینت اصلی و اتاقتون قرار بدید و فقط منبع تغذیه مربوطه رو بهش وصل کنید . (و البته تنظیمات مربوطه رو هم انجام بدید .)

اینجا که ایرانه و قیمت ها خیلی مناسب ، ترجیح میدم از یه ap ارزون ولی با فریمور کاستوم استفاده کنم ولی اونجا فکر کنم استفاده از سری N رو اسپید تاثیر داشته باشه .

این لینک ها رو مطالعه بفرمایید :

Only the registered members can see the link

بهترین مکان هم برای Ap تو اتاق خودتون هست (امنیتیو اینا) ولی ممکنه حتی ap هم تو اتاقتون نتونه سیگنال ap اصلی رو دریافت کنه .
بهتره کمی بیشتر صبر کنید ببینیم دوستان راه بهتری سراغ دارن یا خیر یا اینکه حتی بیشتر تحقیق کنید ببینید چی باعث شده سیگنال به اتاق نرسه ، مثلاً تو اتاق بقلی با دوستان هماهنگ کنید که با لپ تاپشون به صورت wireless hotspot تنظیم کنن و ببینید از اتاق خودتون میتونید سیگنال مربوطه رو دریافت کنید یا نه .

-----
اون دیوایس دوستتون هم یه کارت شبکه وایرلس محسوب میشه که احتمالاً جایگزین وایرلس لپ تاپشون کردن و مسلماً سیگنالش بهتر از خوده لپ تاپ هست .
شما اگه میتونید به همین دوستتون از اتاق بقلی بگیر یه Hotspot ترتیب بدن ببینید میتونید از اتاق خودتون سیگنال بگیرید ؟

---
یه راه غیر منطقی هم اینه که یکی از همین وایلرس ها بگیرید و بذاریدش خارج اتاق (راهرو) و با یه کابل usb خوب و بلند ، وصلش کنید به لپ تاپ توی اتاق

nima_hl
21-10-12, 13:38
ممنون از راهنماییتون مشکل اینه که اکسس پوینت دو آنتن داره و هر دو بیرون از جعبه هستن.یکی آنتن کوچیکیه که گمونم نهایت 2dbi باشه و دیگری یه آنتن بزرگتر و شبیه آنتن های دست سازه که بنظرم قدرت بیشتری باید داشته باشه و هر دو هم تو دید مستقیم هستن.من با لپ تاپم وقتی زیر اکسس پوینت مینشینم فول سیگنال دارم.هرچند پهنای باندم هنوز کمه. ولی وقتی وارد اتاقم میشم که با اکسس پوینت کمتر از 10 متر فاصله داره.عملا سیگنالی ندارم دیگه.:1. (12):
من دنبال دستگاه جانبی هستم که بشه به لپتاپ وصل کرد و سیگنال رو تقویت کرد.
(لازمه توضیح بدم من دانشجوی کشور مالزی هستم و اینجا به دیوایس های بیشتری نسبت به تهران دسترسی دارم.ممنون میشم اگه از دیوایس های شناخته شده برای این منظور بهم معرفی کنید.مدلی که تو پست اولم ذکر کرده بودم که حقیقتش جواب منو نداد در حالی که تو اتاق بغلی من کاملا کار میکنه)

ظاهرا مشکل شما از جنس یا قطر دیوارهای شماست که اجازه عبور سیگنال را از خود نمیدهد

همانگونه که دوستمون هم فرمودند شما باید مودم یا آنتن نودم را به خارج از اتاق ( راهرو ) منتقل کنید

شما میتونید با یک کابل کواکسیال آنتن مودم اکسترنال خود را خارج اتاق ببرید

البته بعضی از نوت بوکها هم امکان نصب آنتن اکسترنال را دارند که با خرید یک آنتن و کابل رایط میتونید مشکل را حل کنید

black ghost
21-10-12, 20:14
ممنون از پاسخ هاتون.حقیقت منم فکر میکنم بخاطر ساختار خوابگاهی و حساسیت ایمنی سازه، دیوار ها رو ضخیم و محکم ساختن و صد البته سازه خوابگاه قدیمی هم هست.
من زمانی که لپ تاپ رو نزدیک اکسس پوینت میذارم مشکلی با سیگنال ندارم و البته دم در اتاقمم سیگنال خیلی بهتر از داخل اتاقه.
یه مقدار در مورد اینکه مودم اکسترنال خودمو بیرون اتاق بذارم از نظر امکان سرقت و این حرفا نشدنیه برام.ولی در حال حاضر بیشتر میخوام بدونم این دیوایس سیگنال ریپیتر باید چی باشه؟
من لینک های بالا رو مطالعه کردم و متوجه شدم که Signal Repeater رو Range Extender هم میگن با یه سرچ در گوگل دیدم که دو مدل از این دیوایس رو شرکت tp-link ارائه کرده با مسخصات زیر:
150Mbps Wireless Range Extender TL-WA730RE (Only the registered members can see the link)و

300Mbps Wireless N Range Extender TL-WA830RE (Only the registered members can see the link)طبق مفاد یکی از لینک های بالا (اینجا (Only the registered members can see the link)) من باید ریپیتر رو برابربا اکسس پوینت دانشگاه کانفیگ کنم که دقیقا نمیدونم اکسس پوینت دانشگاه چه اطلاعاتی داره از نظر IP و Netmask و اینکه فرموده بودید باید فریمورش کاستوم باشه یعنی چه تغییری تو فریمور بدم یا فریمور کاستوم رو از کجا بگیرم؟
ممنون میشم در مورد اینکه کدوم یکی از دیوایس های بالا به درد من میخوره و روش کانفیگ کردنش هم من رو راهنمایی کنید.:give_rose:

nima_hl
21-10-12, 21:52
ممنون از پاسخ هاتون.حقیقت منم فکر میکنم بخاطر ساختار خوابگاهی و حساسیت ایمنی سازه، دیوار ها رو ضخیم و محکم ساختن و صد البته سازه خوابگاه قدیمی هم هست.
من زمانی که لپ تاپ رو نزدیک اکسس پوینت میذارم مشکلی با سیگنال ندارم و البته دم در اتاقمم سیگنال خیلی بهتر از داخل اتاقه.
یه مقدار در مورد اینکه مودم اکسترنال خودمو بیرون اتاق بذارم از نظر امکان سرقت و این حرفا نشدنیه برام.ولی در حال حاضر بیشتر میخوام بدونم این دیوایس سیگنال ریپیتر باید چی باشه؟
من لینک های بالا رو مطالعه کردم و متوجه شدم که Signal Repeater رو Range Extender هم میگن با یه سرچ در گوگل دیدم که دو مدل از این دیوایس رو شرکت tp-link ارائه کرده با مسخصات زیر:
150Mbps Wireless Range Extender TL-WA730RE (Only the registered members can see the link)

و

300Mbps Wireless N Range Extender TL-WA830RE (Only the registered members can see the link)

طبق مفاد یکی از لینک های بالا (اینجا (Only the registered members can see the link)) من باید ریپیتر رو برابربا اکسس پوینت دانشگاه کانفیگ کنم که دقیقا نمیدونم اکسس پوینت دانشگاه چه اطلاعاتی داره از نظر IP و Netmask و اینکه فرموده بودید باید فریمورش کاستوم باشه یعنی چه تغییری تو فریمور بدم یا فریمور کاستوم رو از کجا بگیرم؟
ممنون میشم در مورد اینکه کدوم یکی از دیوایس های بالا به درد من میخوره و روش کانفیگ کردنش هم من رو راهنمایی کنید.:give_rose:

عزیز لازم نیست خود مودم اکسترنال را بیرون اتاق بگذارید

آنتن آن را باز کنید و با یک کابل رابط به بیرون اتاق ببرید

آنتن را یک گوشه راهرو مثلا سقف بچسبانید عمرا کسی نمیبینه که بخواد بکندش . آنتن قیمتی نداره :wink:

فکر میکنم ریپیتر قیمت بالا و دردسرهای کانفیگ داشته باشه ، حال خود دانید

vandelin
21-10-12, 22:04
خب اگه کارت وایرلس رو نژدیک در هم بذارید باید کارتون رو راه بندازه و دیگه مجبور نباشید بیرون بذاریدش ، بگذریم ...

ببینید این ریپیتر یه قابلیتیه که اکسس پوینت ها دارن و به دیوایس خاصی احتیاج نیست . البته مود های خاصی داره .
این دیوایسی که گفتید تفاوتش با یه ap که رو حالت ریپیتر تنظیم شده اینه که برای این کار به اصطلاح بهینه شده یا بهتر بگم یک ap میتونه تو حالت های متفاوتی مثل gatway (که اون ap اونجا رو همین حالته ) ، بریج ، رپیترو یا کلاینت تنظیم شه ولی یه رنج اکستندر در واقع فقط حالت رپیتر رو داره (اگه اشتباه نکنم البته و احتمال زیاد قدرتش هم برای این کار تقویت شده ) .

البته با روتر نباید اشتباه بگیرید ، ap در واقع یکی از کارای روتر هست و خود ap ، دیوایسیه که یه سری مود ها از جمله ریپیتر رو داره .

رپیتر ، اکستندرو اکسپندر و ... همشون یه چیز هستن . تو بعضی از ap ها به اسم WDS شناحته میشن که از این طریق میتونید چک کنید که ap مورد نظر این قابلیت رو داره یا نه.

در مورد اون مدل که لینک دادید ظاهراً قابلیت اینو داره که بدون تنظیمات ، فقط با فشار دادن دگکمه خودش تمام کارها رو انجام بده البته مطمئن نیستم ...
حتی خارج این موضوع هم ، با یه ap که رو wds تنظیم شده ، شما صرفا به نام SSID که همون نامی هست که وقتی با لپتاپ سرچ میکنید و نام شبکه رو پیدا میکنید ، نیاز دارید . کافیه دیوایس رو وصل به لپتاپ کنید و رو حالت رپیتر گذاشته و نام SSID اکسس پوینت اصلی رو وارد کنید .

شما واسه اینکار از هر سه دیوایس wireless router ، access point و Range Extander میتونید استفاده کنید :
1. روتر باید با یه کابل به لپتاپ شما وصل شه و نیاز به تنظیمات بر اساس Ap اصلی دارید . و البته بعضی روتر ها میتون نقش Ap رو هم بازی کنن که به خاطر ارزونیشون (روتر) خیلی وقتا نسبت به ap ها ارجعیت دارن .
2.اکسس پوینت هم مثل روتر ، ولی نیازی به اون کابل نداره ، کافیه یه گوشه تو اتاق (البته تو ارتفاع) بذاریدش و البته باید سیگنالی تو اتاق باشه که تقویتش کنه ، ممکنه دیوار های اتاق کلاً اجازه عبور سیگنال رو ندن . این مورد هم به تنظیمات سطحی و ساده احتیاج داره که تو لینک ها توضیح داده شده ، برای دونستن تنظیمات ap اصلی هم ، بالاخره متصدی و مسئولی چیزی باید وجود داشته باشه که در اختیارتون بذاره !
3. رپیتر ، که خب صرفاً رپیتر هستن ، بعداً نمیتونید از ویژگی Ap ش استفاده کنید واسه همین من ap رو ترجیح میدم . ولی خوبیش اینه که ظاهراً تنظیمات خاصی نیاز نداره .

پیشنهادم یه AP سری N با سرعت 300مگابیتی و ترجیحاً مدلی باشه که آنتنش قابل جدا شدن باشه تا اگه تو اتاق سیگنال نداشت ، بتونید از آنتن های اضافی ( یه آنتن 10 15 سانتی و یه کابل اتصال با قیمت حدود 10 دلار هست) استفاده کنید .

یه نکته خیلی مهم هم اینکه از هر روشی که استفاده میکنید باید سخت افزار مشابه ap اصلی باشه . مصلاً اگه ap اصلی 802.11b هست ، رپیتر شما هم همین و چه بهتر که از همون برندباشه !
و نکته دوم اینکه چه از Ap و چه از اکستندر که استفاده کنید ، پهنای باندتون نصف میشه ! در واقع به ازای مزیت این روش (بدون نیاز به کابل)نسبت به روتر ، پهنای باند کمتر هست !
مثلاً راجب اون مدل 730RE :
Better still, it can not only get maximum performance with IEEE 802.11n products, but achieves fully 54Mbps speed when linking with IEEE 802.11g products.

تا اونجایی هم که مدل 830 رو دیدم فقط یه ap هست که به صورت دیفالت رو رپیتر تنظیم شده و دارای یه دکمه جهت ایجاد ارتباط (بدون نیاز به تنظیمات) هست و البته باز هم قابلیت اینو داره که بو صورت AP فعالیت داشته باشه !
دیگه باید نسبت به قیمتی که میتونید اونجا تهیه کنید ، ببینید کدوم مورد مناسب کاره شماست .

*** یه نکته رو فراموش نکنید ، هر صور شده از مقدار کور بودن اتاق سر در بیارید ، شاید اوضا جوری باشه که هیچ دیوایسی تنوته داخل اتاق سیگنال بگیره ! در این صورت ، بهتره یکی از همین ap ها منتهی با آنتن قابل جدا شدن تهیه کنید و از یه آنتن دیگه استفاده کنید (حالا یا دمه در ، لای در زیره در خلاصه یه جا که سیگنال بگیره ! )

------

عزیز لازم نیست خود مودم اکسترنال را بیرون اتاق بگذارید

آنتن آن را باز کنید و با یک کابل رابط به بیرون اتاق ببرید

آنتن را یک گوشه راهرو مثلا سقف بچسبانید عمرا کسی نمیبینه که بخواد بکندش . آنتن قیمتی نداره Only the registered members can see the link

فکر میکنم ریپیتر قیمت بالا و دردسرهای کانفیگ داشته باشه ، حال خود دانید

1. Only the registered members can see the link
+
2.Only the registered members can see the link

جفتش میشه 35 دلار ، اولی آنتنش قابل جدا شدنه ، بازش کنید ، و به وسیله این رابط ، آنتن رو بیرون بذارید ، دیگه بخوان این آنتن رو بدزدن شاهکارن بخدا !

* اون کابل از 3 متری داره تا 12 متر
nice $ easy !

اما !
تقریباً تمام این کابل های کواکسیال توان زیادی رو تو آنت از دست میدن (تو اون مدل 5 متری 4.5 دسی بل افت) ، واسه همین پیشنهاد میشه که کل کارت وایرلس رو با یه کابل usb بلند جایی بذارید تا سیگگنال داشته باشه تا اینکه آنتنش رو جای دیگه بذارید .
البته اگه از یه کارت قوی استفاده کنید که پاور خروجی خوبی داشته باشه ، دیگه اون 4 5 دسی بل مشکلی ایجاد نکنه .

black ghost
24-10-12, 19:14
خیلی ممنون از راهنمایی کاملتون.
یه چند تا سوال برام پیش اومد جایی فرمودین:

یه نکته خیلی مهم هم اینکه از هر روشی که استفاده میکنید باید سخت افزار مشابه ap اصلی باشه . مصلاً اگه ap اصلی 802.11b هست ، رپیتر شما هم همین و چه بهتر که از همون برندباشه !
اکسس پوینت سری g هست اگه من رپیتر یا روتر یا هر دیوایس دیگه ای بگیرم؟حتماً باید سری G باشه؟اگه سری N بگیرم برام کار نمیکنه؟(آخه روز به روز تکنولوژی داره پیشرفت میکنه):cool:

و نکته دوم اینکه چه از Ap و چه از اکستندر که استفاده کنید ، پهنای باندتون نصف میشه ! در واقع به ازای مزیت این روش (بدون نیاز به کابل)نسبت به روتر ، پهنای باند کمتر هست
نت دانشگاه تو بعضی ساختمون ها به صورت Cable رفته که عملا پهنای باند رو دارن میمکن:out:و به ما که مصرق کننده وایرلس هستیم پهنای باند کمی میرسه.حالا با این وضع اگه از یه دیوایس دیگه استفاده کنیم از اونی هم که هست کمتر میشه؟راهی نداره که همون پهنای باند مرده رو حفظ کرد؟
بنظر شما بصورت عملی تا چه حد میشه سیگنال رو تقویت کرد؟اگه کمتر از 70% باشه عملا برای من نمیصرقه:1. (12):