PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش احیا کردن گلکسی2 هایی که سافت بریک شده اند (ساخت کابل جیگ)

Over_Cracker
08-10-12, 02:25
درود.

اگر هنگام روشن کردن گوشی با علامت زیر مواجه میشوید و حالت دانلودینگ هم از کار افتاده و یا اصلا گوشی شما روشن نمیشه در صورتی که باتریش پر هستش طبق این آموزش عمل کنید تا بتونید دوباره گوشیتون رو احیا کنید

7484

ین مشکل وقتی پیش میاد که first boot loader گوشی شما که یک چیپست هست براش مشکلی پیش بیاد
این چیپست دقیقا مثل بایوس کامپیوتر عمل میکنه و ارتباط بین سخت افزار و نرم افزار گوشی شمارو فراهم میکنه و بیشتر وقت ها علت این مشکل دادن فایل pit غلط به odin هنگام فلش ویا قطع شدن ناگهانی گوشی هنگام فلش با odin یا آپدیت با kies هست
حالا وقتی first boot loader گوشی ما با مشکل مواجه میشه مجبوریم از secondry boot loader گوشیمون که همون حالت downloading هستش استفاده کنیم در ادامه آموزش فعال کردن secondry boot loader گوشی یا همون حالت downloading رو برای گوشی های بریک شده میبینید
در واقع باید بین پین 4 و 5 پورت میکرو یو اس بی گوشیتون یه مدار با مقاومت 301 کیلو اهم ایجاد کنید.
میریم سراغ آموزش،
وسایل مورد نیاز برای این کار:
1-برد بورد

7485

2-مقاومت 301 کیلو اهم که چون پیدا کردنش سخته بجاش از 3 عدد مقاومت 100 کیلو اهم و 1 عددمقاومت 1 کیلو اهم استفده میکیم

7486

3-کابل micro usb

7487

4-هویه و مقداری سیم قلع

7488

سیم سوسماری(اختیاری)

7489

روش ساخت:
1-باطری رو کامل شارژ کنید و سپس باطری رو از گوشیرو در بیارید
2- مقاومت هارو به صورت سری روی برد بود به هم وصل کنید دقت کنید که حتما سری وصل کنید.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

دوستان دقت کنید که در تصویر زیر یک بی دقتی کردم و مقاومت های ۲ و ۳(دوتا مقاومت وسط) رو سری وصل نکردم شما لطف کنید خودتون مقاومت هارو درست وصل کنید(مثل مقاومت های ۱و۲)
3-با کاتر سر پورت رو به آرامی باز کنید و دقت کنید که سیم های داخلی پاره و یا قطع نشن

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

4-در زیر شمای کلی پورت میکرو یو اس بی رو می بینید.
حال که پورت رو باز کردید باید این رنگ هارو ببینید
به ترتیب رنگ سیم ها 1- قرمز 2- سفید 3- سبز 4- بدون سیم 5-سیاه. این رنگ ها از اینجا مهمه که پورت میکرو از پشت که باز بشه 3 تا پین بالاست و 2 تا پین پایین و شما باید از روی رنگ سیم ها بتونین تشخیص بدین کدوم سیم 5 هستش و جای سیم 4 کجاست که خالیه
5-این قسمت مهمترین و البته دشوار ترین مرحله هست
اگر استاندارد در ساخت سیم رعایت شده باشه شما می تونین رنگ هایی که ذکر کردم ببینین. اینجا یک ظریف کاری می خواد شما باید سیم قرمز رو از پایه خودش جدا کرده و رو پایه ای که بدون سیم و لحیم کاریه که همون پایه 4 هستش لحیم کنید فقط بادقت و ظرافت این کارو انجام بدید و اگر نمیتونید لحیم کنید به یک شخصی که در این زمینه تجربه داره رجوع کنید و برای لحیم کاری ازش کمک بگیرید در نهایت باید کابل به صورت زیر در بیاد

6-باطری گوشیرو جا بندازید و گوشیرو روشن نکنید
7-پورت میکرو یو اس بی که درست کردین رو به گوشی وصل کنید و دو سر سیم های قرمز و سیاه رو با سیم سوسماری وصل کنید و بعد از چند ثانیه وارد حالت دانلودینگ میشید
اگر هم از سیم سوسماری استفاده نمیکنید دو سر سیم های قرمز و سیاه رو مستقیما به مدار وصل کنید و جدا نکنید تا وارد حالت دانلودینگ بشید

(عکس بالا مریوط به گوشی خودم i9000 galaxy s هست ولی این آموزش روی galaxy s 2 هم جواب میده)
من خودم هم گوشیم بریک شده بود و طبق همین آموزش گوشیمو احیا کردم.

منبع:انجمن موبایلستان.

h!tman
18-01-13, 15:09
البته بسیاری از مواقع شما با وصل کردن کابل ، میتونید رام رو توسط ادین فلش بزنید،مواقعی که موقع فلش رام کابل جدا شده باشه،رام اشتباه فلش کرده باشید و از این موارد