PDA

مشاهده نسخه کامل : مادربورد برای گیمینگ چی خوبه؟؟

amirhosein hero
06-10-12, 18:29
من می خوام یه سیستم گیمینگ جمع کنم میشه یه نفر کمک کنه یه مادربور خوب انتخاب کنم.من تو بازار یه تحقیق که کردم بیشتر گیگابات و ایسوس رو به من معرفی کردن:1. (23)::1. (38):

nima_hl
06-10-12, 18:37
من می خوام یه سیستم گیمینگ جمع کنم میشه یه نفر کمک کنه یه مادربور خوب انتخاب کنم.من تو بازار یه تحقیق که کردم بیشتر گیگابات و ایسوس رو به من معرفی کردن:1. (23)::1. (38):

برای سیستم گیمینگ انتخاب مادربرد اولویت اصلی نیست

شما اول باید نسبت به بودجه گرافیک و پردازنده مناسب را انتخاب نمائید و بعد به سراغ مدل مادربرد بروید

عرض کردم مدل مادربرد نه برند چون برند در مادربردهای امروزی اهمیت زیادی ندارد ( تقریبا همه مادربردها با چیپست یکسان پرفورمنس برابر دارند )

Azin44
30-10-12, 14:52
من شنیدم که ایسوس توی سری گیمینگش خوبه من پدرم که گرافیست هستن یه مادربورد ایسوس دارن مدل maximus III gene
که جزو سری های گیمینگش هستن خیلی هم راضین ولی الان اگر بخوای سری گیمینگ بگیری خیلی خیلی گرونه:yes: به اینش فکر کن حتما دوست عزیز ..

vandelin
30-10-12, 17:40
همونطور که نیمای عزیز فرمودند ، برای هر استفاده ایی ، یک سری اولویت قرار میگیره .
برای گیمینگ شما به یه گرافیک قوی احتیاج دارید و پردازنده ایی مناسب ، نه صرفاً قوی . مثلاً یه پردازنده 400 تومنی و یه پرافیک 1.5 میلیون تومانی خیلی بهتر از یه پردازنده 900 تومنی و یه گرافیک 800 تومنی هست !
البته باید مرز توقع یا بهتر بگم قدرت کلی بر حسب نیاز رو در نظر بگیرید ، مثلاً یه کانفیگ میانگین 100 فریم تو سنگین ترین بازی رو میده و یه کانفیگ دیگه تو همون بازی 80 فریم . خب به نظرم هیچ هزینه اضافی ارزش این 20 فریم رو نداره چون به هیچ وجه تغییری رو مشاهده نمیکنید .

مادربورد هم تقریباً هیچ تاثیری تو کیفیت بازی نداره ! صرفاً یک پایه برای پشتیبانی از قطعه های مورد نظر و از از نگاه دیگه ویژگی های ارائه دهنده هست .
با این اوصاف شما یه بورد 200 تومنی هم جواب کارت رو میده .
یه بورد قوی تر مواردی مثل اسلات های توسعه بیشتر (مثلاً پشتیبانی از گرافیک های بیشتر از 1 عدد ، پشتیبانی از ورژن های جدید تر usb و یا ساتا ، پشتیبانی بیشتر از رم و ...) ، خنک سازی بهتر و قابلیت های اورکلاکینگ که شامل تکنولوژِ های بکار رفته در PCB ، فاز های تغذیه و یا حتی بایوس بورد رو شامل میشه که هیچ کدوم تاثیر خاصی در گیمینگ نداره .
البته مثلاً اورکلاکینگ تاثیر مثبت تو گیمینگ داره ولی نسبت به هزینه ، شما فرض کن احتلاف حدود 300 تومانی بابت این قابلیت اورکلاکینگ پرداخت میکنی که به هیمن هزینه ، یه گرافیک قوی تر میتونی تهیه کنی که تاثیر خیلی خیلی بیشتری رو در گیم خواهد داشت ...