PDA

مشاهده نسخه کامل : مادربورد z77 خوب چیه؟

Azin44
06-10-12, 18:27
من می خواستم یه سیستم با بیس ivy-bridge جمع کنم.می خوام یه CPU 3770K بخرم.واسه یه همچین CPU چه مادربورد پیشنهاد می دید؟؟ :1. (23)::yes:

nima_hl
06-10-12, 19:12
من می خواستم یه سیستم با بیس ivy-bridge جمع کنم.می خوام یه CPU 3770K بخرم.واسه یه همچین CPU چه مادربورد پیشنهاد می دید؟؟ :1. (23)::yes:

خرید z77 به این قیمتهای نجومی بنظرم اشتباه است

اگر شما پردازنده را آورکلاک نمیکنید یدونه h61 یا b75 بگیرید

اگر میخواهید آور کلاک کنید p67 یا z68 بگیرید

تفاوت پرفورمنس این مادربردها با مادربردهای z77 فقط در زمانیست که شما بخواهید مثلا 4 عدد گرافیک 680 (Only the registered members can see the link)را به صورت sli استفاده کنید ولی با یک کارت (Only the registered members can see the link) حتی خیلی قوی تفاوت چشمگیری وجود ندارد

Azin44
08-10-12, 12:24
آخه من هم میخوام پلت فورمم به روز باشه و هم مادربوردو برای فتو شاپ کارهای با حجم بالا استفاده می کنم. شنیدم که کارایی 20 تا 30% بالا تره درسته؟ از بین Z68 کدوم مادربورد بهتره؟

nima_hl
08-10-12, 13:00
آخه من هم میخوام پلت فورمم به روز باشه و هم مادربوردو برای فتو شاپ کارهای با حجم بالا استفاده می کنم. شنیدم که کارایی 20 تا 30% بالا تره درسته؟ از بین Z68 کدوم مادربورد بهتره؟

ببین عزیز

شرکتها در خارج کشور با پیشرفت تکنولوژی مادربردهای بروز تری تولید میکنند

مثلا یک سال پیش z68 تولید میکردند و مثلا 200 دلار میفروختن امروز z77 تولید میکنند بازم 200 دلار میفروشن و دیگه z68 تولید نمیکنند

این قضیه مفهمومش این نیست که z77 مثلا 20-30 درصد که شما فرمودید پرفورمنس بالاتری داشته باشه

اختلاف پرفورمنس این دو مادربرد نزدیک به صفر است تنها تفاوت در pci-e است که بالا توضیح دادم

اما شرایط بازار داخلی به گونه دیگری است . چون قطعات با تاخیر و مشکلاتی که در جریان هستید وارد میشود شما با حدود 450 تومن میتونید یک مادربرد z68 یا p67 که قبلا با دلار ارزانتر وارد شده است خرید کنید ولی برای z77 باید بالای 600 تومن پول پرداخت کنید

این مطلب است که بنده با توجه به شرایط بازار ایران و کاربری احتمالی به شما توصیه میکنم مادربرد z77 تهیه نکنید

ولی اگر مشکل بودجه ندارید و ممکنه در آینده دو یا چند عدد گرافیک چند میلیونی 680 یا 7970 روی این مادربرد نصب کنید بهتر است z77 حرفهای به قیمت بالای یک میلیون خرید بفرمائید ( z77 قیمت پائین معمولا امکلن sli/crossfire ضعیفی دارند که در نتیجه با مادربردهای قدیمی تقریبا هیچ تفاوتی نخواهند داشت )

Blue Rose
08-10-12, 16:21
پردازنده ی 3770k در بازار قیمت بسیار زیادی دارد و به خصوص پلتفرم z77 اصلا ارزش هزینه کردن را ندارند.
در صورت اصرار برای خرید به شما خرید 3570k و یک خنک کننده ی خوب برای اورکلاک توصیه می شود.
موفق باشید:1. (23):

Azin44
30-10-12, 12:11
ممنونم از جواب های کامل ... جدا از بحث هزینه ها کدوم برند بهتره به نظرتون ؟؟ از نظر کیفیت یا هر چی .. :1. (27):

nima_hl
30-10-12, 14:01
ممنونم از جواب های کامل ... جدا از بحث هزینه ها کدوم برند بهتره به نظرتون ؟؟ از نظر کیفیت یا هر چی .. :1. (27):

ببین عزیز مسئله برند اصلا مهم نیست چون تمامی چیپستها توسط خود اینتل تولید میشه

مسئله اصلی مدل و امکانات اضافی که کمپانیهای ارائه کننده مادربرد به آن اضافه کنند

برای مثال ممکنه یک مدل z77 از برند الایت از یک مدل ایسوس بهتر باشه یا بلعکس

شما برای انتخاب مادربرد مناسب اول باید به تعداد فازها ، هیت سینک ، چیپهای اضافه و ..... توجه کنید

Azin44
30-10-12, 14:40
درسته ولی بلاخره یک سری استانداردها هست که یک برند رو از بقیه بهتر می کنه .. مساله Z77 چیپست شو متوجه شدم میخوام ببینم کلا تو سری Z77 کدوم برند بهتره و قوی تر عمل کرده:1. (27):

nima_hl
30-10-12, 15:03
درسته ولی بلاخره یک سری استانداردها هست که یک برند رو از بقیه بهتر می کنه .. مساله Z77 چیپست شو متوجه شدم میخوام ببینم کلا تو سری Z77 کدوم برند بهتره و قوی تر عمل کرده:1. (27):

عزیز هر برند هم مادربرد z77 ارزان و ضعیف داره هم مادربرد حرفه ای و گران قیمت

اینکه برند مادربرد مثلا ایسوس ، گیگابایت ، ازراک یا .... باشه اصلا مهم نیست. باید ببینی کدام مدله

برای مثال

Only the registered members can see the link OC Formula/index.us.asp#TopPhoto

این مدل z77 ازراک خیلی شاخه و از اکثر مدلهای z77 سایر کمپانیها بهتره

Only the registered members can see the link

ولی این مدل باز از کمپانی ازراک، محصول معمولیه و مدلهای بهتر از این توسط خود ازراک و سایر برندها تولید میشه

کلا اینکه به جای بررسی تخصصی یک مدل بیایم به برند بچسبیم یه بحث غیر حرفه ای ، بازاری و چیپه

شما باید کاربری و بودجتون را مشخص کنید و بین محصولات تمام برندها بهترین گزینه موجود در بازار را انتخاب کنید

پینوشت : تا حدود 3 سال پیش ما بحثهای غیر تخصصی در مورد برندها در اینترنت و بازار زیاد داشتیم که خوشبختانه با بالا رفتن سطح آگاهی عمومی اکثر این بحثها در مکانهای تخصصی مانند این فروم تعطیل شده :wink:

Azin44
13-03-13, 10:23
نیما جان ممنون
من اگر مشکل بودجه نداشته باشم شما چیو پیشنهاد می کنی؟ تو سری z77?
ازراک؟

SinaSV
07-04-13, 19:25
Azin 44 جان
اگه نظر منو بخوای برو GIGABYTE Sniper3 رو بگیر حدودا 1100در میاد...که مخصوص بازی طراحی شده مثلا کارت صوتی آنبرد 4 هسته ای!Creative 3D و چیپ Qualcom Killer2200 واسه بازی های انلاین و شبکه ایی روش هست(اون کارت صدای انبردش تو بازار 250 تومن قیمت داره!!!)
اگر هم واست کارت شبکه 300mbps و بلوتوث 4.0 الحاقی(Internal) میخوای یرو GIGABYTE GA-Z77UP5 TH بگیر حتی Ultra Durable 5 هست که از 3ماه ی سوم 2012 رو مادربرد های این شرکت به عنوان استاندارد جدید تعریف شده
در مورد گیگابایت و کیفیتش باید بگم که همیشه اگه تو سایت Toms Hardware یه بررسی تخصصی بین مادربرد ها انجام بشه بدون هیچ زحمتی گیگابایت اول میشه!!! میتونی حوت بری سایتشو ببینی_(تو سایت گیگابایت هم رو GA-Z77 UP5 TH و Sniper 3 و GA-Z77XUP4 TH نوشته پیشنهاد تامز هاردور)GAZ77X UP7 هم هست که از 4رابط SLi و CrossFire بصورت PCI-E 3.0 16X همزمان!!پشتیبانی میکنه ...فقط یه اشکال داره اونم قیمتشه!!!!! حدودا 1.600.000تومنه!!!! ترسیدی نه؟
راجع به کارت گرافیکاشم اینو بگم که خنکترینو میسازه....یی صدا ترینشو میسازه...وحداکثر پرفورمانس و از یه کارت میگیره که همه ی اینا باعث میشه که وقتی یه بنچ مارک گیم از یه کارت گرافیکی که همه ی برند ها توش هستن گیگابایت رتبه اول میشه از نظر فریم و دمای کاری و نویز
همین
شرمنده طولانی شد.....خواستم جامع باشه
:Love-PCN~!:

ایشالا که حقیقت و دونسته باشی :1. (35):

SinaSV
07-04-13, 19:29
راستی قیمت GV-Z77UP5 ..980. تومنه:1. (27):

SinaSV
07-04-13, 19:39
در مورد ULTRA DRAUBLE 5 هم اینو بگم که دنیای از قطعات و مواد با کیفیت هست که برای ساخت یه مین بورد لازم هست:love:
برو لینک زیر و کیف کن از تعداد جوایزش
راستی من بشدت منطقی هستم و تعصبی هم ندارم(به جز به Lamborghini LP670-4 SV و KIA Motors)
:D

SinaSV
07-04-13, 19:45
در مورد ULTRA DRAUBLE 5 هم اینو بگم که دنیای از قطعات و مواد با کیفیت هست که برای ساخت یه مین بورد لازم هست:love:
برو لینک زیر و کیف کن از تعداد جوایزش
راستی من بشدت منطقی هستم و تعصبی هم ندارم(به جز به Lamborghini LP670-4 SV و KIA Motors)
:D
اینم معرفی Ultra Durable5
:party:

nice_2000
08-05-13, 10:24
دوستان نظرتون درمورد این مدل چیه؟
MSI Z77A-G43 (Only the registered members can see the link)

میخواستم چیپ Z77 بگیرم که مدل بالا رو انتخاب کردم. نسبت به قیمتش کمی غیر عادیه! چیپ Z77 باید گرونتر باشه اینطور نیست؟
این مدل هم هست با چیپ B75:
GIGABYTE P75-D3 (Only the registered members can see the link)

نظرتون چیه؟ :1. (27):