PDA

مشاهده نسخه کامل : رکوردی به نام شهر سخت افزار

alksdj
05-10-12, 00:08
با عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان عزیز
قبل از هر چیزی باید از دوستان خوبم آقای عظیمی ، آقای سبحانی ، آقا شهریار ، آقا معین و آقا سعید که ما رو خیلی کمک کردن و علاوه بر اطلاعات حتی ما رو از لحاظ امکانات هم ساپورت کردن و امیدوارم که این اولین رکوردی که زدیم مورد قبول تیم باشه و همچنین به پیشرفته تیم کمک کنه و در آینده با تداومش ما و تیم روز به روز پیشرفت کنیم. و امیدواریم با ثبت رکورد های بیشتر بتونیم یجوری این محبتها رو جبران کنیم
در ادامه به شرح مسائل مرتبط که منجر به زدن رکورد شد می پردازیم و به مطرح کردن مسائلی برای بهبود رکورد می پردازیم
خوب واقعا نمی دونم از کجا شروع کنم چون یکمی سخته برای اولین بار توضیحش ، در ابتدا بعد از ردیف کردن LN2 اومدیم و مشغول شدیم به محیا کردن اولیه کار اولین کاری که انجام دادیم با تمرکز زیاد به لپ کردن کف کانتینر پرداختیم که دوستان خوبومون لطف کردن و در اختیار ما قرار دادن پس از صرف مدت 30 دقیقه در همین حدودا کف کانتینر به مقدار لازم تمیزو لپ شده که تاثیرش رو دوستان میدونن و آثار تستهای قبلی رو
پاک شد و آماده ی تست شد

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بعد از اینکه پات رو آماده کردیم رفتیم سراغ عایقبندی پات و مادربرد نزدیک به 45 الی 30 دقیقه هم عایقبندی ها طول کشید که با دقت فراوان سعی کردیم بهترین عایقبندی که با امکانات موجود امکان داشت رو انجام بدیم و تا حد ممکن سعی کنیم ، چون متوجه شده بودیم به علت نبود holder برای پات مجبوریم بدون استفاده از اون همینجوری پات رو قرار بدیم روی سی پی یو هر چی هم تلاش کردیم با ترفندهای خاص میله ها رو جوری ببندیم که پات رو محلمتر نگه داره ولی نشد و مجبور شدیم بدونه هلدر به کار ادامه بدیم .
خلاصه بعد از سوار کردن پات روی سیستم استارت کردیم و شروع کردیم و کمی هم از پرفورمنس خوب پات ذوق زده شدیم چون پرفورمنسی به مراتب بهتر از پرفورمنس پات خودمون داشت.خلاصه شروع کردیم و منتظر شدیم دما ترمومتر به زیر 80- رسید و شروع به کلاک دادن کردیم ولی متاسفانه هر جور fsbو ولتاژ ست می کردیم Fsb بالای 400 قابل دسترس نبود و کمی نا امید شدیم چون نصف ln2ها رو هم مصرف کرده بودیم و نتیجه ای نگرفتیم و تصمیم گرفتیم پات رو باز کنیم دوباره گفتیم شاید ایراد از عایقکاری و شاید جایی آب جمع شده یا یخ بسته خلاصه با هزاران درئسر و صرف زمان پات رو ورداشتیم از روی سیستم تا عایق بندی و سیستم رو دو باره چک کنیم خلاصه با کلی زحمت به کمک سشوار آروم آروم حالت انجماد رو برطرف کردیم و خمیر ها رو ورداشتیم بطوریکه سی پی یو رو بشه در آورد خلاصه سی پی یو و سوکت رو چک کردیم و مشکلی ندیدیم و بعد از به نتیجه نرسیدن دوباره بستیم ولی اینبار عایقکاریمون به اندازه عایق کاری اول حرفه ای و تمیز در نیود و با سرعت به ترمیم جاهایی که خراب شده بود عایق پرداختیم مرحله بعد گرم کردن پات بود چون اگر پات رو با همون دما می زاشتیم رو سیستم خمیر به یرعت یخ میزد و فرصت پخش شدن رو از دست میداد که خودش باعث ناهمواری و یک جور عایق می شد خلاصه دما پات رو هم یا سشوار و آب داغ تا حد قابل قبولی کع خمیر یخ نزنه و برف نبنده آوردیم پایین و دوباره به کمک خوده پات خمیر رو پخش کردیم رو سی پی یو و ادامه کار رو شروع کردیم
این چنتا عکس بعد از باز کردن عایقکاری اول

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بعد شروع دوباره کار باز هم همچنان مشکل وجود داشت و ما بی وقف با دستکاری بایوس سعی می کردیم تا رفعش کنیم و فکر می کنم با کاهش ولتاژ از 1.7 به 1.5 مشکل بطور باور نکردنی حل شد که خیلی هم تعجب برانگیز بود ، خلاصه بعد از این که این کار رو انجام دادیم با فرکانس خیلی خوب وارد ویندوز شدیم و اولین ولید رو گرفتیم که ولید و عکسش رو در پایین می بینید

Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

خوشبختانه قبل از اینکه آخرین قطرهای ln2 تموم شه موفق به ثبت رکورد سوم دنیا شدیم که پیش کشی هست به تمامی دوستان و هم تیمی های شهر سخت افزار امیدواریم مورد قبول واقع بشه این هم عکس و ولید و همچنین ثبت این رکورد برای شهر شخت ا افزار در hwbot

Only the registered members can see the link(1 .8ghz)_4877.9_mhz

(Only the registered members can see the link(1 .8ghz)_4877.9_mhz)Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

لازم به ذکر که کاملا مشخص بود مشکلی برای رسید به اولین رکورد دنیا وجود نداره ولی متاسفانه با نزدیک شدن به آخرین قطره های ln2 و همچنین افزایش فشار و استرس موفق به دست یابی به این مهم نشدیم شدیدا با ناپیداری های عجیبی و سی پی یو ولتاژ ارورر مواجه می شدیم که با اتما ln2 هم از دستکاری و اعمال ولتاژ دقیق صرفه نظر شد و به اعمال ولتاژ به صورت جهشی و شانسی پرداختیم که متاسفانه تا اومدیم به نتیجه برسیم با کمبود ln2 مواجه شدیم و مجبور شدیم که به کار اورکلا پایان بدیم و توجهتون رو به عکس زیر جلب می کنم که تقریبا در حال موفقیت بودیم موفق به گرفتین ولید نشدیم و تصویر
فریز شد که در عکس رکورد مشخص هست

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

و لازم به ذکر با توجه به ولتاژ بسیار پایین رکورد احتمال افزایش رکورد به 5 نیز وجود داره چون نفر اول با 1.9 ولتاژ تونسته رکورد بزنه و همونجور که می بینید رکود ما ولتاژی به مراتب پایینتر داره. از همه ی دوستانی که ما رو تا اینجا یاری کردن تقاضا راهنمایی دارم و اگر تذکر باید داداه بشه اون رو گوش زد کنن تا بتونیم به رکورد اول دنیا این سی پی یو رو برای شهر سخت افزار به ثبت برسونیم

و در آخر از دوسته صمیمیم امیرحسین هم تشکر ویژه ای دارم که کمکم کرد و امیدوارم باهم بتونیم رکوردهای بیشتر رو در اکانت خودمون ثبت کنیم با هم
و در آخر هم باز از تمام بچه ها که به ما به هر نحوی کمک کردن و کمک خواهند کرد تشکر می کنم

game theory Group

lorn
05-10-12, 00:11
:1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5):

مرسی آقا مهدی ما که کاری نکردیم همش نتیجه کار تیمی بود

من هم به نوبه خودم از شما تشکر می کنم بخاطره اینکه خیلی زحمت کشیدی خودم شاهد بودم و این موفقت رو تبریک می گم بهت :give_rose:

و بنده هم از بچه تقاضا دارم هر نکته ای که می بینن رو اعلام کنن و راهنمایی کنن ما رو مخصوصا برای زدن رکورد تستهای مربوط به پردازنده خواهش می کنم نکته های لازم رو بگن که برای رکورد گیری در تست های به مشکل برنخوریم و اگر ترفندی چیزی هست اشاره کنن بهش برای کسب امتیاز بیشتر

آقا مهدی تشکر کرده ولی بنده هم تشکر فراوان می کنم از تمامی بچه هایی که هوایی ما رو داشتم و پشت ما رو خالی نکردن

nima_hl
05-10-12, 00:31
آقا دستمریزاد به جفتتون و خسته نباشید :give_rose:

امیدوارم در همه مراحل زندگیتون همیشه موفق باشید

alksdj
05-10-12, 00:32
:1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5)::1. (5):

مرسی آقا مهدی ما که کاری نکردیم همش نتیجه کار تیمی بود

من هم به نوبه خودم از شما تشکر می کنم بخاطره اینکه خیلی زحمت کشیدی خودم شاهد بودم و این موفقت رو تبریک می گم بهت :give_rose:

و بنده هم از بچه تقاضا دارم هر نکته ای که می بینن رو اعلام کنن و راهنمایی کنن ما رو مخصوصا برای زدن رکورد تستهای مربوط به پردازنده خواهش می کنم نکته های لازم رو بگن که برای رکورد گیری در تست های به مشکل برنخوریم و اگر ترفندی چیزی هست اشاره کنن بهش برای کسب امتیاز بیشتر

آقا مهدی تشکر کرده ولی بنده هم تشکر فراوان می کنم از تمامی بچه هایی که هوایی ما رو داشتم و پشت ما رو خالی نکردن

خیلی ممنون امیر حسین جان
:give_rose::give_rose::give_rose:

evance
05-10-12, 01:00
سلام
تبریک میگم به اقا مهدی عزیز و همچنین امیر حسین گرامی.
واقعا این رکورد گیری در این شرایط خاص و گرانی های سرسام اور و عدم در اختیار داشتن و در دسترس بودن تجهیزات لازم(اگه هم باشه با هزینه بالا)کار هرکسی نیست.
دست یافتن به رکورد دنیا اگه بچه های ایرانی مثل کلاکرهای سطح اول دنیا به همون میزان امکانات و قطعات لازم به وفور و ارزان دم دستشون باشه خیلی راحته و زیاد غیر ممکن نیست..

خدا و شکر اولین پستم رو با تبریک موفقیت تیم سایت باز شد

بازم تبریک به دوستان و تیم شهرسخت افزار:1. (5):

hesam1373
05-10-12, 01:15
به به به :))
مهدی جان گل کاشتی عالیه دادا :)
انشالله که همیشه بهتر از دیروز :)
واقعا کیف کردم ماشالله داره این حرکت عزیز :)

persuse
05-10-12, 01:21
درود

مهدی جان از دور دستی در آتش داشتید و ما خبر نداشتیم:cool:

با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما و تمامی ایرانیان هنرمند.(اورکلاک هنر هست)

gameinfo
05-10-12, 02:23
تبریک میگم مهدی جان، تبریک به شما و دوستانی که تو این امر همکاری داشتن ، منتظر رکوردهای بعدی هستیم ...

Over_Cracker
05-10-12, 03:49
درود و خسته نباشید خدمت مهدی و امیرحسین عزیز.

تبریک به هر دوی شما عزیزان.

پروفایلی که ست کردید در بایوس چی بوده؟ ولتاژ پل شمالی؟

با تک هسته هم تست زدید؟ با تک هسته قابلیت اعمال ولتاژ بهتری دارید.

قبل از اینکه با نیتروژن تست بزنید،با کولر NHD14 قلق مادربرد و CPU رو بدست بیارید که رو چه پروفایل هایی بهتر جواب میده،بعد رو نیتروژن تست بزنید که به راحتی نیتروژن رو از دست ندید.

Moein
05-10-12, 08:49
با سلام

من هم این موفقیت رو به شما تبریک می گم و باید شاهد سایر تست هاش هم باشیم اقا مهدی فقط سی پی یو زی که کمه !! :دی اما جدایی از شوخی برای اولین بار کار با نیتروژن رکورد خوبی هست و بتون تبریک می گم

چند تا نکته دیدم که شاید رعایت کردنشون باعث پیشرفت شما بشه:

برای عایق بندی می بایستی حتمی از دستمال کاغدی که قدرت جذب اب بالای داشته باشه استفاده کنید مواردی هست که سی پی یو در لود سنگین قرار می گیره و باعث میشه دمای پات بالا بره و باعث ایجاد شبنم روی عایق بندی میشه که خیلی خطرناک هست!!

استفاده از فوم های مخصوص با قطر بیشتر از 1.5 سانت برای کانتینر و به جای ابری هست که شما در عکس استفاده کردید در صورتی که نمی دونید از کجا تهیه کنید یا امکان تهیه کردن براتون موجود نیست پیغام بدید تا در موردش صحبت کنیم

استفاده از خمیر سیلیکون مرغوب - تست های مثل سی پی یو زی خیلی مهم نیستند اما تستهایی مثل Wprime و یا تست های 3d به طور حتم می بایستی از خمیر های حرارتی استفاده کنید که انتقال حرارت بالا داشته باشند و یخ هم نزنند این کار باعث میشه تست ها به صورت استیبل پاس بشند و شما نیتروژن کمتری مصرف کنید

چیزی که من در عکس دیدم شما پات رو فیکس نکرده بودید ( با چهار پیچ نبسته بودید) این کار یک لازمه هست که پات کاملا فیکس بشه چون دما می تونه سیستمتون رو فوق العاده از حالت استیبل بودن در بیاره

ضمن اینکه شما می بایستی بعد از تمامی کار ها دور کانتینر عایق بندی شده و روی مادربورد رو به حالت وکیوم در بیارید که از کندانس گاز نیتروژن روی بنده کانیتنر جلوگیری کنید این کار شما رو از شر قطران نیتروژن روی سی پی یو رهایی میده و شما می تونید با خیال راحت به تست هاتون ادامه بدید.

امیدوارم که نکته ها باعث پیشرفت بشه

این هم نمونه هایی باری اشنایی بیشتر با چیز هایی که توضیح دادم امیدوارم مفید واقع بشه سوالی هم بود من در خدمتم عزیز:

امیدوارم در تست های بعدی موفقیت های بیشتری رو کسب کنی

باز کارت عالی بود موفق باشی

D J V A H I D
05-10-12, 09:50
با درود

بنده هم در همینجا به شما عزیزان تبریک عرض کرده و خسته نباشید میگم .

به امید ثبت رکوردهای متداوم در ادامه ...:love:

-----------------------------------------------------

پی نوشت : در همینجا به دوست خوبمون evance (Only the registered members can see the link) خوش آمد میگم .

morteza.p
05-10-12, 10:17
درود

عالی بود مهدی و امیر حسین جان ......

به امید ثبت رکورد های بهتر ....

موفق باشید ...:give_rose:

lorn
05-10-12, 10:18
درود و خسته نباشید خدمت مهدی و امیرحسین عزیز.

تبریک به هر دوی شما عزیزان.

پروفایلی که ست کردید در بایوس چی بوده؟ ولتاژ پل شمالی؟

با تک هسته هم تست زدید؟ با تک هسته قابلیت اعمال ولتاژ بهتری دارید.

قبل از اینکه با نیتروژن تست بزنید،با کولر NHD14 قلق مادربرد و CPU رو بدست بیارید که رو چه پروفایل هایی بهتر جواب میده،بعد رو نیتروژن تست بزنید که به راحتی نیتروژن رو از دست ندید.

سلام عرض ادب خدمت شما آقای عظیمی
همش حاصل لطف شما و دیگر بچه ها بود که ما رو راهنمایی و کمک کردن
اما در مورد پروفایل
ولتاژ 1.68 دادیم و پل شمالی با ولتاژ دیفالت کار کردیم
fsb هم 541 با ضریب 9 که رکورد حاصل شد ولی به اعمال fsb به 545 هم پرداختیم که سی پی یوی جواب می داد
در مورد تک هسته ای هم وقت نشد یعنی اونقدر ذوق زده بودیم که فراموش شد هر چند که نیتروژن هم کم داشتیم ولی خوب کاملا سی پی یو توانایی زدن رکوردهای بالاتر رو هم داره ملاحظه بفرمایید

همونجور که ملاحظه می کنید به فرکانس بالا هم رسیدیم ولی خوب تو لود ویندوز مشکل داشتیم که مطمئنا از کم بود نیتروژن و مشکل در عایق بندی ناشی شده

با سلام

من هم این موفقیت رو به شما تبریک می گم و باید شاهد سایر تست هاش هم باشیم اقا مهدی فقط سی پی یو زی که کمه !! :دی اما جدایی از شوخی برای اولین بار کار با نیتروژن رکورد خوبی هست و بتون تبریک می گم

چند تا نکته دیدم که شاید رعایت کردنشون باعث پیشرفت شما بشه:

برای عایق بندی می بایستی حتمی از دستمال کاغدی که قدرت جذب اب بالای داشته باشه استفاده کنید مواردی هست که سی پی یو در لود سنگین قرار می گیره و باعث میشه دمای پات بالا بره و باعث ایجاد شبنم روی عایق بندی میشه که خیلی خطرناک هست!!

و...............................................

با سلام و عرض ادب خدمت آقا معین
بله کاملا متوجه هستیم ولی متاسفانه پات 1 ساعت به دسته مون رسیده بود و وقتی متوجه شدیم هلدر نداره دیگه چاره ای نداشتیم و گفتیم همینجوری تست رو بزنیم
واقعا خودمون هم در بعضی جا ها متوجه این امر شده بودیم چون مثلا در تستهای قبلی و پات قدیممون که اونم هلدر نداره با کمی فشار دادن پات روی سی پی یو می دیدم اختلاف دما چیزی بین 15- تا 10 درجه هست و نوسان داره و از همین رو واقعا حرفه شما صحیح هست و انشاالله یه کاری می کنیم که بتونیم پات رو کاملا فیکس کنیم

در مورد خمیر هم خمیر خوب نداریم وخمیر به سرعت یخ می زنه و در مورد خمیر های ایر کولینگ همچون نوکتوآ و ......... هم امتحان نکردیم و بعضی از دوستان می گن به درد نمی خوره یه خمیر از این سفیدها هست که آقا مهدی می گه ژاپنیه ولی به سرعت یخ می زنه و غیر از اون خمیر بهتری نداریم در حال حاضر

در مورد عابق بندی هم سوالاتی داشتم مخصوصا عایق بندی با وازلین که تا حالا تجربش نکردم اگر راهنمایی لازم رو در پیام خصوصی یا همینجا مطرح بفرمایید ممنون می شم

متاسفانه سر همین عایق بندی در تستهای قبلی چنان ضررهای سنگینی خوردم که کمرم شکست به قول گفتنی این عایقی هم بستیم دیگه نهایت تلاشمون بود مگر اینکه به لطف و راهنمایی شما و دوستان بتونیم بهترش کنیم چون خیلی مهمه
.................................................. ................................................

ویرایش

اینم دو تا عکس از سیستم تست
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

nima_hl
05-10-12, 10:35
امیر جان

و خداوند بسط کمر بندی را برای همین مواقع آفرید :lol:

یدونه پایه فن مثلا پایه 1216 را مینداختین زیر مادربرد که به مادربرد فشار نیاد دو تا بسط کمربندی از سوراخها میدادید بیرون و به یه طریقی پات را محکم روی مادبرد چفت میکردین :wink:

Jagvar
05-10-12, 11:25
داداش های گلم مهدی و امیر حسین عزیز گل کاشتین عزیزان پرچم بالاست :cool:
------
من موندم این P5Q deluxe فقط جام جهانی دومیدانی روش برگذار نشده :دی عجب چیزی هستش :دی
برعکس rampage توی هفته اول به باد فنا رفت LOL
پ.ن: مهدی جان از طرف من P5q رو ببوس
شوخی بود
زحمتی که کشیدین واقعا ارزش داشته که رکورد خوبی بزنید.

.D3VIL.
05-10-12, 13:59
آقا عالی بود..
دمتون گرم...

alksdj
05-10-12, 14:28
سلام
تبریک میگم به اقا مهدی عزیز و همچنین امیر حسین گرامی.
واقعا این رکورد گیری در این شرایط خاص و گرانی های سرسام اور و عدم در اختیار داشتن و در دسترس بودن تجهیزات لازم(اگه هم باشه با هزینه بالا)کار هرکسی نیست.
دست یافتن به رکورد دنیا اگه بچه های ایرانی مثل کلاکرهای سطح اول دنیا به همون میزان امکانات و قطعات لازم به وفور و ارزان دم دستشون باشه خیلی راحته و زیاد غیر ممکن نیست..

خدا و شکر اولین پستم رو با تبریک موفقیت تیم سایت باز شد

بازم تبریک به دوستان و تیم شهرسخت افزار
تشکر می کنم لطف دارید به بنده
منم عضویتتون رو تبریک می گم و امیدوارم تداوم داشته باشه فعالیتتون در این فروم

مهدی جان از دور دستی در آتش داشتید و ما خبر نداشتیم:cool:

با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما و تمامی ایرانیان هنرمند.(اورکلاک هنر هست)

تبریک میگم مهدی جان، تبریک به شما و دوستانی که تو این امر همکاری داشتن ، منتظر رکوردهای بعدی هستیم ...

با درود

بنده هم در همینجا به شما عزیزان تبریک عرض کرده و خسته نباشید میگم .

به امید ثبت رکوردهای متداوم در ادامه ...:love:

----------------------------------------

عالی بود مهدی و امیر حسین جان ......

به امید ثبت رکورد های بهتر ....

موفق باشی

آقا عالی بود..
دمتون گرم.

دوستان تشکر می کنم بنده رو خجالت زده کردین

قا دستمریزاد به جفتتون و خسته نباشید :give_rose:

امیدوارم در همه مراحل زندگیتون همیشه موفق باشید

آقا نیما تشکر می کنم ما همیشه مدیون شما و بچه های تیم هستیم
امیدوارم شما هم همیشه موفق باشید

داداش های گلم مهدی و امیر حسین عزیز گل کاشتین عزیزان پرچم بالاست :cool:
------
من موندم این P5Q deluxe فقط جام جهانی دومیدانی روش برگذار نشده :دی عجب چیزی هستش :دی
برعکس rampage توی هفته اول به باد فنا رفت LOL
پ.ن: مهدی جان از طرف من P5q رو ببوس
شوخی بود

زحمتی که کشیدین واقعا ارزش داشته که رکورد خوبی بزنی

تشکر محمد علی جان

در کل باز همه دوستان تشکر می کنم

Behzad Tak
05-10-12, 17:23
سلام
به هر دو دوست عزیز بابت ثبت این رکورد تبریک میگم و واقعا این حرکت قابل تحسین بوده و از نظر من شروع رویائی محسوب میشه، به واقع نتونستم جلوی خودم را بگیرم و عنوان نکنم .

اینطور که از ظواهر مشخص هست دست یافتن به WR این چیپ دور زا دسترس نیست ( هر چند که به نظر من این سابمیت و این نتیجه از WR ارزشمند تر هست و جای تحسین دارد )

چند نکته که به ذهن من میرسه را عنوان میکنم امیدوارم مفید واقع شود ( هر چند که دوستان با تجربه تر از من هستند و شاید در حضور آنها این حرکت من نوعی جسارت محسوب بشه و از این بابت پیشاپیش عذر خواهی میکنم )

- برای راحتی کار و صرفه جوئی در وقت و هزینه و .... سی پی یو های 775 را ابتدا رو ایر و با یک کولر مناسب و با مولتی 6 تست کنید و پروفایل آن را در بیارید . اصولا هر مقدار FSB رو ایر بگیرد زیر نیتروزن 30-45 تا بیشتر خواهد گرفت و اینوری متوجه خواهید شد که آیا سی پی یو فوق ارزش بردن زیر نیتروژن دارد یا نه و در ضمن راحت تر و سر حوصله تر میتونید پروفایل تنظیمات سی پی یو های مورد استفاده را در بیارید .

- هنگام شروع بکار زیر نیتروژن ابتدا با بالا بردن دمای منفی تا زمانیکه کولد باگ سی پی یو را شناسائی کنید اقدام کنید و وقتی میزان آن مشخص شد دما را 5-10 درجه پائینتر از آن نگه دارید و اقدام به تست کنید، اصولا سی پی یو های 775 هر چه دما منفی تر باشد عملکرد بهتری خواهند داشت و امکان دست یافتن به فرکانسهای بالاتر محیا تر خواهد بود ( به شرط آنکه به دمای کولد باگ بر نخوردید )

- هنگام تست برای رسیدن به ماکسیمم فرکانس باس رم را در پائینترین میزان قرار دهید تا محدودیتی برایتان بوجود نیاورد ( بطور مثال در سابمیت شما فرکانس رم و با توجه به DDR2 بودن آن بگونه ای هست که احتمال اینکه محدودیت بوجود آورده باشد وجود دارد )

- برای تست CPU-Z از ویندوز xp استفاده کرده و اکسپلورر را ببندید تا لود کمتری رو سیستم باشد و از حرکات شدید موس خودداری کرده و به آرامی موس را حرکت دهید تا لود کمتری رو سیستم بیوفتد ( البته این موارد در مرحله ای که به ماکسیمم فرکانس نزدیک میشوید باید رعایت شود چون گاها میتونید 1-2 fsb بیشتر بزنید که در بعضی موارد حیاتی هست )

- در رابطه با عایق بندی هم دوستان توضیح دادند و به نظر من میتونید خیلی حمع و جور و سبکتر ولی اصولی تر عایقبندی کنید . مهم این هست که به نوعی راه عبور هوا به سوکت سی پی یو را بگیرید تا از آب افتادن در اون منطقه جلوگیری کنید . اون ابری که شما برای عایق کاری استفاده کردید بیشتر برای استفاده زیر ماردبرد مناسب هست و میتونید مادربردتون را بر روی یک سطح صاف و بر روی این ابر قرار دهید تا هوا به زیر برد نفوذ نکند و پشت مادربرد شبنم و رطوبت جمع نشود . برای استفاده روی مادربرد میتونید از دستمالهای نظافت آشپزخانه که قابلیت جذب بالای رطوبت دارند استفاده کنید .
در زیر عکس یک نمونه از عایق بندی سبک برای تست سی پی یو های 775 را براتان قرار میدهم .

- یکی از نکاتی که باید رعایت کنید نگه داشتن دما در یک محدوده معین هست و اصولا بالا و پائین بردن دما زیر نیتروژن میتواند باعث بروز مشکلاتی اعم از کرک کردن خمیر و ایجاد شبنم در مناطق حساس و بوجود آمدن رطوبت در آن مناطق گردد و ...

و اما داستان تنظیمات بایوس و ....

لطفا میزان دقیق موارد زیر را که در نتیجه بهتر گرفتن بسیار موثر هستند را بفرمائید تا دوستان بتونند در بدست آورد پرفورمنس بالاتر راهنمائی کنند.

CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
NB Voltage

موارد زیر را هم میتونید رعایت کنید ( البته احتمالا این موارد را رعایت کردید )
Load Line Calibration:enable
CPU Spread Spectrum: Disabled
PCIE Spread Spectrum: Disabled
C1E Suppport: Disabled
Max CPUID Value Limit: Disabled

در رابطه با میزان ولتاژ هم سعی کنید کم کم افرایش بدید و اگر نتیجه بهتر شد ادامه بدید . گاها بعضی از سی پی یو ها با افزایش ولتاژ عملکردشان منفی خواهد شد ( همانگونه که خودتون هم به این مورد بر خوردید )

مطمئن هستم در تست بعدی به WR دست پیدا خواهید کرد چون وقتی با فرکانس 4722 بوت کردید و وقتی تا مرحله بوت ویندوز با فرکانس 4930 رفتید حتما با تنظیمات مناسب در بایوس به این مهم دسترسی پیدا میکنید .

باز هم تبریک میگم و برایتان آرزوی موفقیت بیشتری میکنم :11():

pc_hex
05-10-12, 17:40
سلام

Load Line Calibration: Disabled

:11():

من هم به نوبه خودم به مهدی عزیز تبریک میگم واقعا گل کاشتن . . . :love:

بهزاد جان این گزینه Load Line Calibration: Disabled رو من همیشه فعال میکنم و روی Extreme میذارم .
میشه یک مقدار در موردش صحبت کنید ؟

lorn
05-10-12, 18:06
سلام
به هر دو دوست عزیز بابت ثبت این رکورد تبریک میگم و واقعا این حرکت قابل تحسین بوده و از نظر من شروع رویائی محسوب میشه، به واقع نتونستم جلوی خودم را بگیرم و عنوان نکنم .

اینطور که از ظواهر مشخص هست دست یافتن به WR این چیپ دور زا دسترس نیست ( هر چند که به نظر من این سابمیت و این نتیجه از WR ارزشمند تر هست و جای تحسین دارد )

چند نکته که به ذهن من میرسه را عنوان میکنم امیدوارم مفید واقع شود ( هر چند که دوستان با تجربه تر از من هستند و شاید در حضور آنها این حرکت من نوعی جسارت محسوب بشه و از این بابت پیشاپیش عذر خواهی میکنم )

- برای راحتی کار و صرفه جوئی در وقت و هزینه و .... سی پی یو های 775 را ابتدا رو ایر و با یک کولر مناسب و با مولتی 6 تست کنید و پروفایل آن را در بیارید . اصولا هر مقدار FSB رو ایر بگیرد زیر نیتروزن 30-45 تا بیشتر خواهد گرفت و اینوری متوجه خواهید شد که آیا سی پی یو فوق ارزش بردن زیر نیتروژن دارد یا نه و در ضمن راحت تر و سر حوصله تر میتونید پروفایل تنظیمات سی پی یو های مورد استفاده را در بیارید .

- هنگام شروع بکار زیر نیتروژن ابتدا با بالا بردن دمای منفی تا زمانیکه کولد باگ سی پی یو را شناسائی کنید اقدام کنید و وقتی میزان آن مشخص شد دما را 5-10 درجه پائینتر از آن نگه دارید و اقدام به تست کنید، اصولا سی پی یو های 775 هر چه دما منفی تر باشد عملکرد بهتری خواهند داشت و امکان دست یافتن به فرکانسهای بالاتر محیا تر خواهد بود ( به شرط آنکه به دمای کولد باگ بر نخوردید )

- هنگام تست برای رسیدن به ماکسیمم فرکانس باس رم را در پائینترین میزان قرار دهید تا محدودیتی برایتان بوجود نیاورد ( بطور مثال در سابمیت شما فرکانس رم و با توجه به DDR2 بودن آن بگونه ای هست که احتمال اینکه محدودیت بوجود آورده باشد وجود دارد )

- برای تست CPU-Z از ویندوز xp استفاده کرده و اکسپلورر را ببندید تا لود کمتری رو سیستم باشد و از حرکات شدید موس خودداری کرده و به آرامی موس را حرکت دهید تا لود کمتری رو سیستم بیوفتد ( البته این موارد در مرحله ای که به ماکسیمم فرکانس نزدیک میشوید باید رعایت شود چون گاها میتونید 1-2 fsb بیشتر بزنید که در بعضی موارد حیاتی هست )

- در رابطه با عایق بندی هم دوستان توضیح دادند و به نظر من میتونید خیلی حمع و جور و سبکتر ولی اصولی تر عایقبندی کنید . مهم این هست که به نوعی راه عبور هوا به سوکت سی پی یو را بگیرید تا از آب افتادن در اون منطقه جلوگیری کنید . اون ابری که شما برای عایق کاری استفاده کردید بیشتر برای استفاده زیر ماردبرد مناسب هست و میتونید مادربردتون را بر روی یک سطح صاف و بر روی این ابر قرار دهید تا هوا به زیر برد نفوذ نکند و پشت مادربرد شبنم و رطوبت جمع نشود . برای استفاده روی مادربرد میتونید از دستمالهای نظافت آشپزخانه که قابلیت جذب بالای رطوبت دارند استفاده کنید .
در زیر عکس یک نمونه از عایق بندی سبک برای تست سی پی یو های 775 را براتان قرار میدهم .

- یکی از نکاتی که باید رعایت کنید نگه داشتن دما در یک محدوده معین هست و اصولا بالا و پائین بردن دما زیر نیتروژن میتواند باعث بروز مشکلاتی اعم از کرک کردن خمیر و ایجاد شبنم در مناطق حساس و بوجود آمدن رطوبت در آن مناطق گردد و ...

لطفا میزان دقیق موارد زیر را که در نتیجه بهتر گرفتن بسیار موثر هستند را بفرمائید تا دوستان بتونند در بدست آورد پرفورمنس بالاتر راهنمائی کنند.

CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
NB Voltage

Load Line Calibration: Disabled

در رابطه با میزان ولتاژ هم سعی کنید کم کم افرایش بدید و اگر نتیجه بهتر شد ادامه بدید . گاها بعضی از سی پی یو ها با افزایش ولتاژ عملکردشان منفی خواهد شد ( همانگونه که خودتون هم به این مورد بر خوردید )

مطمئن هستم در تست بعدی به WR دست پیدا خواهید کرد چون وقتی با فرکانس 4722 بوت کردید و وقتی تا مرحله بوت ویندوز با فرکانس 4930 رفتید حتما با تنظیمات مناسب در بایوس به این مهم دسترسی پیدا میکنید .

سلام و عرض ادب بسیار استفاده کردیم جدی میگم فوق العاده شسته رفته و مفید
واقعا مرام و مردانگی رو هم می شه در این کارتون خلاصه کرده که با اینکه در رقابت هستیم جوانمردانه رقیب رو هم راهنمایی میکنید حرکت نابی بود تشکر ویژه می کنم باز از شما
CPU PLL Voltage = دیفالت
FSB Termination Voltage = 1.4
NB Voltage= دیفالت
متاسفانه چون 3-4 تا فلاکس بیشتر نیست نیتروژن واقعا با محدودیت مواجه هستیم
در مورد رم ها هم رمها مشکلی ایجاد نمی کنه البته به نظر بنده چون رو ایر تا 1200-1300 می زنه بازم نمی دونم تا نظر شما چی باشه چون خودم رو ایر تست کردم
بعد در موارئی که فرمودین بغیر از کالبریشن باقی رو غیر فعال کردیم
درمورد همین کالبریشن مگه در هنگام لود کارش کالیبره کردن ولتاژ و باقی پارامترها نیست ؟ تا از نوسانات جلوگیری کنه (البته از رو معنیش همچین حرفی می زنم و کسی بهم نگفته)

در کل امیدوارم همیشه پیروز باشید و در کنار هم فرای رقابتی سالم بتونیم نام و پرچم ایران رو بالا ببریم (که حق مطلب هم تحقق همین امر هستش):give_rose:

alksdj
05-10-12, 18:15
سلام

CPU PLL Voltage
FSB Termination Voltage
NB Voltage

Load Line Calibration: Eisabled

واقعا مرام و مردانگی رو هم می شه در این کارتون خلاصه کرده که با اینکه در رقابت هستیم جوانمردانه رقیب رو هم راهنمایی میکنید حرکت نابی بود تشکر ویژه می کنم باز از شما
CPU PLL Voltage = دیفالت
NB Voltage= دیفالت
در مورد رم ها هم رمها مشکلی ایجاد نمی کنه البته به نظر بنده چون رو ایر تا 1200-1300 می زنه بازم نمی دونم تا نظر شما چی باشه چون خودم رو ایر تست کردم
درمورد همین کالبریشن مگه در هنگام لود کارش کالیبره کردن ولتاژ و باقی پارامترها نیست ؟ تا از نوسانات جلوگیری کنه (البته از رو معنیش همچین حرفی می زنم و کسی بهم نگفته)

در کل امیدوارم همیشه پیروز باشید و در کنار هم فرای رقابتی سالم بتونیم نام و پرچم ایران رو بالا ببریم (که حق مطلب هم تحقق همین امر هستش):give_rose:

با تشکر فراوان از دو دوست گلم آقا بهزاد گل و امیر حسین عزیز

Behzad Tak
05-10-12, 18:52
بهزاد جان این گزینه Load Line Calibration: Disabled رو من همیشه فعال میکنم و روی Extreme میذارم .
میشه یک مقدار در موردش صحبت کنید ؟
میکائیل جان ادیت کردم این گزینه باید enable باشد .

لود لاین کالیبریشن افت فشار ولتاژ زیر لود سی پی یو را جبران میکند .

مثلا وقتی ولتاژ سی پی یو را روی 1.35 قرار میدهید اگر این گزینه فعال نباشد در لود سنگین ولتاژ سی پی یو افت پیدا کرده و مقداری کم میشه و تا میزان 1.31-1.32 کم میشود که احتمال اینکه با این افت ولتاژ سیستم unstable بشه هست . با فعال کردن این گزینه که در بردهای مختلف میزانش فرق میکند و در بردهای جدید میزانش با % یا low & high& extreme &... تعریف شده این افت ولتاژ توسط برد جبران میشود .
به همین دلیل هم وقتی این گزینه فعال باشد در CPU-Z میزان ولتاژ مقداری بالاتر از ولتاژ ست شده در بایوس نمایش داده میشود .

CPU PLL Voltage = دیفالت
NB Voltage= دیفالت

خواهش میکنم عزیز .
امیرحسین جان من برای دل خودم اور میکنم نه برای رقابت آن هم با هموطنم . اگر قرار باشد رقابتی هم باشد قطعا با هموطنم نیست و با بیگانگان خواهد بود.

من خودم موقع تست گرفتن گزینه CPU PLL Voltage را تا مرز 1.85-1.9 و FSB Termination Voltage را تا 1.54-1.58 و NB Voltage را تا 1.48-1.52 افزایش میدادم .
البته این موارد در سی پی یو های مختلف عملکرد مختلفی خواهد داشت .

poorya_user
06-10-12, 13:17
من هم به نوبه خودم تبریک می گم به شما دوستان عزیز و همچنین شهر سخت افزار. تلاشتون واقعاً ستودنی بوده و برای بار اول فوق العاده عمل کردید.
فقط مواردی که به ذهنم رسید و شاید دوستان اشاره نکرده بودند رو ذکر می کنم.
ممکن هستش روی حالت تک کور و تک ترد به فرکانس بالاتری برسید.
این CPU که فرکانس خوبی می زنه حیفه که با یک برد DDR3 تست هاش گرفته نشه چون می تونید به راحتی مقام های بین اول تا سوم رو کسب کنید.
توی عکس ها نحوه عایق کاریتون رو دیدم ، خیلی خوب بود ، فقط سعی کنید سطح خمیر رو هم سطح یا پایین تر از IHS بگیرید که پات به درستی روی پردازنده بشینه.
برای بالا رفتن فرکانس شما احتیاج به اعمال FSB termination و NB voltage دارید. NB رو زیاد بالا ندید چون پردازنده دوال کور هستش و FSB زیادی نمی خره این پردازنده. حواستون باشه روی ایر که FSB رو در میارید میزان ترمینیشن رو زیاد ندید چون همین باعث سوختن پردازنده می شه. Vcore بیش از حد هم فقط باعث افزایش دما می شه و Vcore رو فقط متناسب با فرکانس پردازنده بدید نه متناسب با FSB .
فوم گوفلکس یا نسوز هم بنده دارم ، اگه جایی پیدا نکردید ، آدرس بدید براتون ارسال کنم.
موفق و موید باشید.:give_rose:

alksdj
07-10-12, 01:08
میکائیل جان ادیت کردم این گزینه باید enable باشد .

لود لاین کالیبریشن افت فشار ولتاژ زیر لود سی پی یو را جبران میکند .

مثلا وقتی ولتاژ سی پی یو را روی 1.35 قرار میدهید اگر این گزینه فعال نباشد در لود سنگین ولتاژ سی پی یو افت پیدا کرده و مقداری کم میشه و تا میزان 1.31-1.32 کم میشود که احتمال اینکه با این افت ولتاژ سیستم unstable بشه هست . با فعال کردن این گزینه که در بردهای مختلف میزانش فرق میکند و در بردهای جدید میزانش با % یا low & high& extreme &... تعریف شده این افت ولتاژ توسط برد جبران میشود .
به همین دلیل هم وقتی این گزینه فعال باشد در CPU-Z میزان ولتاژ مقداری بالاتر از ولتاژ ست شده در بایوس نمایش داده میشود .

خواهش میکنم عزیز .
امیرحسین جان من برای دل خودم اور میکنم نه برای رقابت آن هم با هموطنم . اگر قرار باشد رقابتی هم باشد قطعا با هموطنم نیست و با بیگانگان خواهد بود.

من خودم موقع تست گرفتن گزینه CPU PLL Voltage را تا مرز 1.85-1.9 و FSB Termination Voltage را تا 1.54-1.58 و NB Voltage را تا 1.48-1.52 افزایش میدادم .
البته این موارد در سی پی یو های مختلف عملکرد مختلفی خواهد داشت .

من هم به نوبه خودم تبریک می گم به شما دوستان عزیز و همچنین شهر سخت افزار. تلاشتون واقعاً ستودنی بوده و برای بار اول فوق العاده عمل کردید.
فقط مواردی که به ذهنم رسید و شاید دوستان اشاره نکرده بودند رو ذکر می کنم.
ممکن هستش روی حالت تک کور و تک ترد به فرکانس بالاتری برسید.
این CPU که فرکانس خوبی می زنه حیفه که با یک برد DDR3 تست هاش گرفته نشه چون می تونید به راحتی مقام های بین اول تا سوم رو کسب کنید.
توی عکس ها نحوه عایق کاریتون رو دیدم ، خیلی خوب بود ، فقط سعی کنید سطح خمیر رو هم سطح یا پایین تر از IHS بگیرید که پات به درستی روی پردازنده بشینه.
برای بالا رفتن فرکانس شما احتیاج به اعمال FSB termination و NB voltage دارید. NB رو زیاد بالا ندید چون پردازنده دوال کور هستش و FSB زیادی نمی خره این پردازنده. حواستون باشه روی ایر که FSB رو در میارید میزان ترمینیشن رو زیاد ندید چون همین باعث سوختن پردازنده می شه. Vcore بیش از حد هم فقط باعث افزایش دما می شه و Vcore رو فقط متناسب با فرکانس پردازنده بدید نه متناسب با FSB .
فوم گوفلکس یا نسوز هم بنده دارم ، اگه جایی پیدا نکردید ، آدرس بدید براتون ارسال کنم.
موفق و موید باشید.:give_rose:

با تشکر از دو دوست عزیز
انشاالله بتونم با راهنمایی هایی که کردین بتونم رکود اول دنیا رو بزنم
به امید چنین روزی :give_rose:

lorn
07-10-12, 14:33
با سلام عرض ادب خدمت همه بچه ها همونجور مشخص بود الان رکورد اول دنیا هم جا به جا شد
الان داغ داغ هست این رکورد چند دقیقه پیش این ثبت شد که نتیجش سر فرازی ایرانی و ایران زمین هست
ثبت این رکورد رو به همه بچه ها تبریک می گم مخصوصا بچه های خوب تیم شهر سخت افزار
اینم ولید و سایر جزئیات

Only the registered members can see the link=0#int erval=20
(Only the registered members can see the link=0#int erval=20)Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

(Only the registered members can see the link)توانایی سی پی یو بازم بیشتر ازاین حرفهاس و لی دیگه ما به سی پی یو فشار اضافه نیاوردیم
عکس ها تست امروز رو هم قرار می دم
پست اول هم آپدیت خواهم کرد

Shahryar
07-10-12, 16:16
با سلام عرض ادب خدمت همه بچه ها همونجور مشخص بود الان رکورد اول دنیا هم جا به جا شد
الان داغ داغ هست این رکورد چند دقیقه پیش این ثبت شد که نتیجش سر فرازی ایرانی و ایران زمین هست
ثبت این رکورد رو به همه بچه ها تبریک می گم مخصوصا بچه های خوب تیم شهر سخت افزار
اینم ولید و سایر جزئیات

Only the registered members can see the link=0#int erval=20
(Only the registered members can see the link=0#int erval=20)Only the registered members can see the link

(Only the registered members can see the link)توانایی سی پی یو بازم بیشتر ازاین حرفهاس و لی دیگه ما به سی پی یو فشار اضافه نیاوردیم
عکس ها تست امروز رو هم قرار می دم
پست اول هم آپدیت خواهم کرد

تبریک میگم شما دو دوست عزیزمون ، امیر جان ، مهدی جان؛ کارتون عالیه ! :yes:

تاپیک را لحظه به لحظه دنبال میکردم و شاهد فعالیت این دو دوست عزیزمون بودم ...

برای اولین Session کارتون عالیه و همین طوری که سر X58A-OC ، پات و ... دیدید هر کمکی و نکته ای باشه در حد توان من و سایر دوستان کمکتون میکنیم تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر شما عزیزان ==> تیم شهر سخت افزار ==> کشور عزیزمون باشیم ... :Love-ssa~! (1):

در ضمن کمک های پوریا و بهزاد عزیز هم شایسته تشکر هست .

alksdj
07-10-12, 16:34

برای اولین Session کارتون عالیه و همین طوری که سر X58A-OC ، پات و ... دیدید هر کمکی و نکته ای باشه در حد توان من و سایر دوستان کمکتون میکنیم تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر شما عزیزان ==> تیم شهر سخت افزار ==> کشور عزیزمون باشیم ... :Love-ssa~! (1):

خیلی ممنون از شما و تمامی بچه هایی که ما رو در این کار کمک کردن به خصوص آقا بهزاد و پوریا گل

lorn
07-10-12, 16:52

برای اولین Session کارتون عالیه و همین طوری که سر X58A-OC ، پات و ... دیدید هر کمکی و نکته ای باشه در حد توان من و سایر دوستان کمکتون میکنیم تا شاهد موفقیت هر چه بیشتر شما عزیزان ==> تیم شهر سخت افزار ==> کشور عزیزمون باشیم ... Only the registered members can see the link! (1).gif

سلام شهریار جان
واقعا تشکر می کنم
حقیقت امر اینه که اگر شما و دیگر بچه های دیگه میدون و بها نمی دادین واقعا ما نمی تونستیم همچین کاری کنیم
واقعا کار کار تیمی بود همه بچه ها توش نقش داشت و نمونه یک کار تیمی رو نشون دادن با راهنمایی ها و پشتبانی های خوبشون ما که کاری نکردیم فقط تست گرفتیم که اونم از همه بر میاد
در آخر باز هم از شما و دیگر بچه تشکر می کنم
برای راهنمایی های آینده مزاحمتون می شیم

lorn
07-10-12, 20:00
اینم عکسهای امروز امیدوارم خوشتون بیاد