PDA

مشاهده نسخه کامل : تست سرعت CPU و Ram کاربران با برنامه Everest

Aliover
04-10-12, 23:40
سلامی دوباره.من یه زره سی پی یو رو اورش کردم به نظرتون خوبه؟
به ترتیب حالت های V15 و V12 و استاندارد.
از تمام بچه ها می خوام که یه تست با این برنامه[Everest] یا [Aida64] بزارن ببینیم که سی پی یو هامون از نظر راندمان تو چه حالتی هستن.مثلا کدوم سی پی یو از نظر قیمت خوب اورکلاک می شه.

لینک مستقیم نرم افزار Everest یا همون AIDA64 در زیر به همراه کیجن
برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید:
Only the registered members can see the link

اینم از تست خودم
داریم برای کاهش حجم عکس ها رو عکس ها کار می کنیم شرمنده.

nima_hl
05-10-12, 00:17
7474
فقط اگر ریزالت سیستمم رو دیدید و از زندگی نا امید شدید تقصیر من نیست :lol:

پینوشت : این البته شوخی بود و بیشتر برای تست این مادربرد گرفتم . سیستم خودمو سوار کردم ریزالتهای حالت دیفالت و آورکلاکش را میگذارم تا واقعا از زندگی نا امید بشید :wink:

Jagvar
05-10-12, 11:42
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)عزیز ن دل من نسخه کرک نشده دارم استفاده می کنم، چطور میشه تست گرفت لطفا نحوه گرفتن تست رو هم بزرارید
در انفوان جوانی تست می زدیم ها ولی الان هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم :دی

nima_hl
05-10-12, 12:08
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)عزیز ن دل من نسخه کرک نشده دارم استفاده می کنم، چطور میشه تست گرفت لطفا نحوه گرفتن تست رو هم بزرارید
در انفوان جوانی تست می زدیم ها ولی الان هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم :دی

گرفتی ما رو ؟:wink:

یه سریال برات پرایوت میفرستم تست کن :give_rose:

Aliover
06-10-12, 01:58
[QUOTE=Jagvar;244954]Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)عزیز ن دل من نسخه کرک نشده دارم استفاده می کنم، چطور میشه تست گرفت لطفا نحوه گرفتن تست رو هم بزراریددر انفوان جوانی تست می زدیم ها ولی الان هرچی می گردم چیزی پیدا نمی کنم :دی[/QUOTE
با تشکر خدمت دوست خوبم.اول باید به خاطر سر زدن به این تاپیک یه تشکر حسابی کنم از شما.ممنون واقعا.من هدفم از ایجاد این پست این بود که می خواستم یه مقایسه کلی از توان CPU های مختلف رو برای همه حمع اوری کنم.خوب برای انجام تست شما می تونید به شکل زیر عمل کنید.Only the registered members can see the link

اینم یه تست از سیستم دوستم که به یه چهار هسته ای قدرت مند تبدیل شه و که خودتون تو تصویر می بینید از یه شش هسته ای قوی تره!
این از تست CPU
(Only the registered members can see the link)
اینم ازتست رمش
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Jagvar
06-10-12, 08:12
CPU: 3770K @4.5GHz
RAM: @G.skill perfectstorm 21332133 cl 9-9-9-24

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

من با خودم فکر کردم با این فرکانس حتما توی لیست بالا تر از همه سی پی یو های دیگه قرار می گیرم!:دی اما نشد تلاش بعدی برای فرکانس 4.8 و صدر جدول بودن :great:

mehrdad_ab
06-10-12, 12:19
:1. (6): اینم از مال من :

Aliover
06-10-12, 15:19
شما تا همین جا هم خوب پیش رفتید.با کمی تلاش و حوصله می تونید به فرکانس های بالاتر برسید که برای یه سمپرون آنلاکی خوبه.
اگه خدا بخواد این تاپیک رو به مرجع تست توان CPU ها تبدیل خواهیم کرد.

Jagvar
06-10-12, 15:28
Intel 3770k 4.8
ram:2133 cl92000 cl8

:cool: نبود :دی 62197

nima_hl
06-10-12, 15:39
عزیز صفحه داره وحشتناک سنگین میشه و باز کردنش اینترنت خیلی قوی میخواد

لطفا تستها را محدود کنید به 2-3 قلم و فقط نتایج را به صورت عدد در تاپیک قرار دهید ( تصاویر را میتونید ضمینه کنید ) :give_rose:

لطفا برنامه تست و لینک دانلود را هم در پست اول قرار دهید تا همه دوستان با یک نرم افزار و ورژن یکسان تست خود را انجام دهند

Aliover
06-10-12, 16:53
سلام .آقا خودت پس اوستادی:1. (2)::1. (2)::1. (2)::1. (2):.ما را هم در یاب.راستی به مادربرد Biostar 890FXE آشنایی داری من رو هم کمک کنی که فرکانس های بالا برسم؟
در مورد تست ه هم من یه کم آشنایی ندارم چطوری آپش کنم که سنگین نشه؟
در مورد لینک چشم حتما!
لینک نرم افزار تست Everest به پست اول افزوده شد.

nima_hl
06-10-12, 16:58
سلام .آقا خودت پس اوستادی:1. (2)::1. (2)::1. (2)::1. (2):.ما را هم در یاب.راستی به مادربرد Biostar 890FXE آشنایی داری من رو هم کمک کنی که فرکانس های بالا برسم؟
در مورد تست ه هم من یه کم آشنایی ندارم چطوری آپش کنم که سنگین نشه؟
در مورد لینک چشم حتما!

والا دروغ نگم من هم با آپ کردن تصاویر مشکل شدید دارم :lol:

که ظاهرا مشکل از طرف isp منه برای همین روی برنامه مدیریت تصاویر تسلط ندارم

عزیز تا 4.3 رفت دیگه چی کار میخوای بکنی؟ این تقریبا ماکزیمم آورکلاک این سری پردازنده روی ایر هستش :wink:

بیخود به مادربرد و پردازندت فشار نیار

Aliover
06-10-12, 17:08
راستی تو با پردازنده های ای ام دی آشنایی داری؟ببین ولتاژم چطوره برای این فرکانس؟

nima_hl
06-10-12, 17:28
راستی تو با پردازنده های ای ام دی آشنایی داری؟ببین ولتاژم چطوره برای این فرکانس؟

فکر نمیکنم هیچ کس در ایران به اندازه من روی پردازنده آنلاکی کار کرده باشه :wink:

این ولتاژ برای این پردازنده روی ایر خیلی زیاده

وقتی پردازنده را آنلاک میکنی دماسنج هسته ها از کار میافته و این یعنی خطر مطلق برای ولتاژ بالا

بسته به هیت سینک به این پردازنده ماکزیمم 1.5 ولت بدین ( اگر هیت سینکتون عالیه )

ولی اگر هیتسینک خوبی ندارید ولتاژ بالای 1.425 را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم

Aliover
06-10-12, 17:37
اره راست می گی سنسور هسته ها از کار میافته ولی سنسور خود cpu نه. خود 35 می شه که در این صورت هسته ها با 10 در جه اختلاف می شه دورو بره 50 یا 55 سیستم خنک کاری من 12 تا فن تو کیسه همین.ولی خیلی خنکه همین الان برات دما رو میزنم ببین.راستی آخه وفتی زیر 1.5 ولتاژ میدم سیستم تو گیم ها پایدار نمی شه!

nima_hl
06-10-12, 17:47
اره راست می گی سنسور هسته ها از کار میافته ولی سنسور خود cpu نه. خود 35 می شه که در این صورت هسته ها با 10 در جه اختلاف می شه دورو بره 50 یا 55 سیستم خنک کاری من 12 تا فن تو کیسه همین.ولی خیلی خنکه همین الان برات دما رو میزنم ببین.راستی آخه وفتی زیر 1.5 ولتاژ میدم سیستم تو گیم ها پایدار نمی شه!

این پزدازنده ها بسته به بچ بین 3.5 تا 3.7 گیگاهرتز روی ولتاژ 1.4 استیبل میشه

ولی اگر 3.7 را بخوای ببری روی 3.8 یک مرتبه مجبوری که 0.1 ولت به پردازنده بدی که با بالا رفتن دما و ریسکش نمیارزه

شما روی ولتاژ 1.5 به بالا این پردازنده را زیر 60 درجه (زیر لود 100%) نمیتونی نگه داری ( حتی با بهترین کولینگ ایر ) اگر سیستم دمای پائینتر داره نشون میده بنظرم یک مشکلی در کاره

شاید دمای 55 دمای idle یا لود ضعیف باشه با برنامه aod یک تست بزنی سیستمت بعد چند ثانیه کله پا میشه ( با ولتاژ بالای 1.5 ) :wink:

به هر ترتیب شما اگر تست aod را برای 5 تا 10 دقیقه گرفتی و سیستم استیبل بود و دما هم مناسب. میتونی روی 7/24 حساب کنی :give_rose:

Aliover
06-10-12, 18:29
راستی این 7/24 که گفتی چی هستش؟ببخشیدا من تو اورکلاک بالای 4000 مگا هرتز ناشی هستم
:wink:
راستی منظورت برنامه AMD Over Drive هست؟

nima_hl
06-10-12, 18:48
راستی این 7/24 که گفتی چی هستش؟ببخشیدا من تو اورکلاک بالای 4000 مگا هرتز ناشی هستم
:wink:
راستی منظورت برنامه AMD Over Drive هست؟

7/24 یعنی هفت روزه هفته . بیست و چهار ساعت در روز

استفاده همیشگی و راحت که به سیستم فشار نیاد

بله منظورم همان نرم افزار است

Aliover
08-10-12, 12:29
سلام
راستی با اون نرم افزار تست کردم دمای اصلی سی پی یو رو فقط نرم افزار خود مادربرد نشون میده .سیستم رو دمای 87 درجه ریستارد کرد!این نرم افزار سی پی یو رو منفجر می کنه!راستی من تو گرمای تابستونم تو فرکانس 4000 دمای سی 1ی یوم بالا نمیره فقط تو رندرینگ میره بالا.
آقا نیما یه سوال؟
تو تنظیمات رم Unganged خوبه یا Ganged?
راستی برای اینکه رم رو بیشتر اورش کنم یه کم کمکم می کنی؟ این نوس بیریدج و هایپرترنسپورد رو که از بایوس کم یا زیاد می کنم سیستم قبول نمی کنه و بالا نمیاد خود به خود دفالت می کنه! فقط رو حالت دفالت سیستم بالا می یاد!نمیزاره دست بزنم.

nima_hl
08-10-12, 13:06
سلام
راستی با اون نرم افزار تست کردم دمای اصلی سی پی یو رو فقط نرم افزار خود مادربرد نشون میده .سیستم رو دمای 87 درجه ریستارد کرد!این نرم افزار سی پی یو رو منفجر می کنه!راستی من تو گرمای تابستونم تو فرکانس 4000 دمای سی 1ی یوم بالا نمیره فقط تو رندرینگ میره بالا.
آقا نیما یه سوال؟
راستی برای اینکه رم رو بیشتر اورش کنم یه کم کمکم می کنی؟ این نوس بیریدج و هایپرترنسپورد رو که از بایوس کم یا زیاد می کنم سیستم قبول نمی کنه و بالا نمیاد خود به خود دفالت می کنه! فقط رو حالت دفالت سیستم بالا می یاد!نمیزاره دست بزنم.

سلام

کلا پلتفرم amd به جر fm1 روی آورکلاک رم تعطیله بنظرم وقت و هزینه روی آن نگذارید بهتر باشه

اون آپشنهائی هم که در بایوس قابل تنظیم نیست با هیچ راهکاری نمیشه سیخ زد

برای اینکه بتونید تاثیر آپشنی را ببینید خوبه یا نه باید خودتون تست کنید ( مثلا با برنامه maxmem برای تغییرات در سرعت و تنظیمات رم )

حالا شما با آورکلاک و سیستمتون حال کنید در نهایت به این نتیجه میرسید که ولتاژ رو بگذارید روی همون دیفال ( 1.4 ) و با فرکانس 3.6 از زندگیتون لذت ببرید :wink:

Aliover
08-10-12, 13:10
خوب حالا من

nima_hl
08-10-12, 13:15
خوب حالا من

گنگ میشه دوال چنل خودمون آنگنگ میشه سینگل چنل

و مسلما دوال چنل بهتر از سینگل چنله :wink:

Aliover
08-10-12, 16:25
آقا یه سوال دیگه ببین ولتاژ 1.6برای این رم مناسبه؟تو این فرکانس؟
ببخشیدا من خسته ت کردم . آخه من یه اورکلاکر آماتور هستم.خیلی راه در پیش دارم تا به پای شما برسم.خلاصه ببخشید.

nima_hl
08-10-12, 16:38
آقا یه سوال دیگه ببین ولتاژ 1.6برای این رم مناسبه؟تو این فرکانس؟
ببخشیدا من خسته ت کردم . آخه من یه اورکلاکر آماتور هستم.خیلی راه در پیش دارم تا به پای شما برسم.خلاصه ببخشید.

بستگی به ولتاژ دیفالت و هیت سینک رمت داره عزیز

معمولا تا 0.1 افزایش ولتاژ رم زیاد خطری برای رم نداره

در کل ولتاژ 1.6 برای رم ddr3 معمولا سیف و بی خطره

برای تست استیبل بودن پردازنده گفتم تست aod بگیر ، برای تست استیبل بودن رم هم با نرم افزار occtpt تست لینک پک بگیر

Aliover
08-10-12, 16:45
مرسی از پاسخت.
دفالت رم من روی 1.5 تنظیم شده.و رم هم از نوع زیر هست که دوتا هم فن دوتایی جلوی رم گذاشتم تا حالشو ببره.

nima_hl
08-10-12, 17:00
مرسی از پاسخت.
دفالت رم من روی 1.5 تنظیم شده.و رم هم از نوع زیر هست که دوتا هم فن دوتایی جلوی رم گذاشتم تا حالشو ببره.

اگر اشتباه نکنم سرعت این رمها به صورت دیفالت 1866 باید باشه پس عملا برای کار روی کلاک 1824 اصلا نیاز به افزایش ولتاژ ندارید

با ولتاژ 1.5 با این رمها مشکل داشتید که ولتاژ رو 1.62 افزایش دادید ؟

اگر مشکل نداشتید مگه مرض دارین بیخود رم بیچارو داغش میکنید :lol:

Aliover
08-10-12, 17:23
نه .رم من از نوع 1600 هستش.الانم هر کاری کردم از 1830 به بالا با ولتاژ 1.63 به بالا نرفت.فکر کنم فرکانس نورس بیریدجم بالاس.فرکانسش الان روی 2400 هست.نوزس بیریج رو هم تو مادر بردم گزینه عوض کردنش هست ولی وقتی عوضش می کنی سیستم بالا نمیاد.فکر کنم آپدیت بایوس جدید ایراد داره باید برگردونم به قبل.ت. بایوس قبلی راحت تر اورکلاک می شد .هی هم سیستم ریستارت نمی شد.البته تو بایوس قبلی تا 1870 بالا رفت ولی تو این نمیره.
در ضمن تو رو خدا یه راه حلی چیزی بده.من تا همین جا هم خوب پیش رفتم.هی آدم رو نا امید می کنی:yes:

nima_hl
08-10-12, 17:34
نه .رم من از نوع 1600 هستش.الانم هر کاری کردم از 1830 به بالا با ولتاژ 1.63 به بالا نرفت.فکر کنم فرکانس نورس بیریدجم بالاس.فرکانسش الان روی 2400 هست.نوزس بیریج رو هم تو مادر بردم گزینه عوض کردنش هست ولی وقتی عوضش می کنی سیستم بالا نمیاد.فکر کنم آپدیت بایوس جدید ایراد داره باید برگردونم به قبل.ت. بایوس قبلی راحت تر اورکلاک می شد .هی هم سیستم ریستارت نمی شد.البته تو بایوس قبلی تا 1870 بالا رفت ولی تو این نمیره.
در ضمن تو رو خدا یه راه حلی چیزی بده.من تا همین جا هم خوب پیش رفتم.هی آدم رو نا امید می کنی:yes:

تا اینجا خوب پیش نرفتید ، عالی پیش رفتید :cool:

من حال حرف زدنم اینه یکم شوخی چاشنی اکثر نوشته هام هست :give_rose:

1800 مگاهرتز تقریبا ته خط آورکلارم روی ایر این سری پردازنده است ، اگر رم 3000 هم نصب کنید 10 ولتم بهش برق بدین از این بالاتر روی ایر بعید میتونم بتونید برید

پس روی همین فرکانس ولتاژها را پائین بیاورید و پائین ترین ولتاژ استیبل را پیدا کنید

البته یک نکته را هم فراموش نکنید که فرکانس بالاتر از 1600 تقریبا توی هیچ کاری به جز برنامه های تست رم تفاوتی ایجاد نمیکنه

چه رمتون روی 1600 باشه چه 1800 و حتی 2000 پرفرومنسی که از تستهای مختلف ( رندر ، بازی و .... ) برابر خواهند بود

پس زیاد به رم گیر ندید

در کل پلت فرم amx دارای یک وال آورکلاک است که تا دمای پردازنده بالای صفر است این دیوار شکسته نخواهد شد

وقتی به این دیوار رسیدید ( فرکانس حدود 3.6 برای پردازنده و 1.8 برای رم ) دیگه باید ولتاژ زیادی به رم یا پردازنده بدید که شاید 100 یا 200 هرتز فرکانس بالاتر رود

ولی در این حالت هم سیستم 100% پایدار نیست و نمیشه برای کارهای روزمره روش حساب کرد

قضیه گشتم نبود نگرد نیسته

البته شما سعی خودتو بکن ، نهایت یک سری تجربیات با ارزش به دست میاری :give_rose:

Aliover
08-10-12, 17:42
آقا یک کلام واقعا مرسی.هدفمون از این جا اومدن کسب تجربه هست .من دیدم تو واردی گفتم این تاپیک رو بزنم که یه چیزی یاد بگیرم ازت استاد.
ولی خوب حالا رسیدیم به اصل مطلب .
حالا من چه جوری باید این دیوار رو بشکونم یه دمارو صفر کنم.ممنون که پاسخ های منو میدی.ممنون.

Aliover
08-10-12, 17:48
البته مال من با این مادربرد روی همین فرکانس 4000 و رم 1760 کاملا توی گیم های سنگین مثل بتل فیلد 3 یا کرایسیس 2 پایداره و دمای سی پی یو هم بالا نمیره.
در ضمن سیستم توی یه کیس تقریبا دست سازه که 12 تا فن به همراه پاور اضافی برای فن داره که تشکیل شده از دو فن روی رم و دو فن رو در کیس دو فن پشت دیوار کیس و یک فن پشت کیس و یک فن بزرگ مکنده روی پل شمالی!
آ (Only the registered members can see the link)قا یه سوال .پاور من شش پین روش نداشت من برق روی بورد این سی پی یو رو از یه چهار پین تامین می کنم اشکالی که نداره؟

mehrdad_ab
08-10-12, 18:00
آقا یک کلام واقعا مرسی.هدفمون از این جا اومدن کسب تجربه هست .من دیدم تو واردی گفتم این تاپیک رو بزنم که یه چیزی یاد بگیرم ازت استاد.
ولی خوب حالا رسیدیم به اصل مطلب .
حالا من چه جوری باید این دیوار رو بشکونم یه دمارو صفر کنم.ممنون که پاسخ های منو میدی.ممنون.
دمای صفر هم کافی نیست
چیزی مثل 170 درجه زیر صفر
با Ln2

nima_hl
08-10-12, 18:29
همونطور که مهرداد عزیز فرمودند باید قید مادربرد و cpu را بزنید یک قوطی وازلین خالی کنی رو و زیر مادبرد بعد یک پات و فلاکس ln2 بگیری و .......

خلاصه مینیمم یک 500 هزار چوب باید خرج کنید بعد آورکلاک هم مادربرد و cpu احتمالا دیکه برات مادربرد cpu نمیشه باید بری نوشو بخری :lol:

این تا اینجای کار

اما اینکه سوکت 4 پین وصل کردی بعد هم 1.6 ولت پردازنده برق دادی مادربردت خیلی مرد بوده تا حالا نترکیده ( اینکه 4 هسته پردازندتون آنلاک نمیشه میتونه از همین سوکت 4 پین باشه )

برای آورکلاک باید ابزار لازم مثل پاور و هیت سینک مناسب داشته باشید

Aliover
26-10-12, 08:32
سلام آقا نیما ممنون.آره خیلی مادربرد خوبیه حرف نداره.من این مادربرد رو پارسال 150 تومن گرفتم نسبت به قیمتش مفت بود یعنی نخریدنش با این قیمت حماقت بود.ولی ایراد از این سی پی یو هه هست تو سیستم دوستم هم امتحان کردم سه هستش کار می کنه هسته چهارم فقط آنلاک می شه و بس.پس با صحبت های شما تا این فرکانس خوبه یعنی فرکانس 4000 مگاهرتز و رم روی 1760 .
از فردا میرم روی ساخت خنک کننده آبی برای رسیدن به فرکانس 4300 پایدار!!!!!نظر شما چیه؟
البته یه بار هم CPUرو به فرکانس وحشتناک MHz4500 هم رسونم ولی بیش از یه ربع پایدار نشد! روی ایر برای خودم رکوردی زدم ها! خودشم روی فن استوک یه دوهسته ای!
در مورد پاور همباید بگم که من وقتی که مادربرد رو که گرفتم توشو نگاه نکردم و انتظار نداشتم که یه مادربرد با این قیمت براش یه سوکت 8 پین برای تغذیه CPU بخواد و یه سوکت دیگه برای تغذیه 4 تا اسلاید کارت گرافیک !!!بنابراین این شدکه دیگه نتونستم پاور رو که استفاده کرده بودم رو پسش بدم.
خوب در هر جهت برام کلی تجربه بود.ولی در حالت کلی تو اورکلاک نمی خوام قطعات رو ازدست بدم چون اگه CPU رو از دست بدم مادربرم رو هم نا خوداگاه از دست می دم چون CPU فونوم تو بازار نیستش!
راستی می شناسی که کسی بخواد سی پی یو فونوم چهار یا شش هسته ای شو ترجیها نسخه بلک ادیتیشن باشه رو بفروشه؟
ببخشید که این همه حرف زدم:yes:اااااا؟؟؟؟

nima_hl
26-10-12, 11:30
سلام آقا نیما ممنون.آره خیلی مادربرد خوبیه حرف نداره.من این مادربرد رو پارسال 150 تومن گرفتم نسبت به قیمتش مفت بود یعنی نخریدنش با این قیمت حماقت بود.ولی ایراد از این سی پی یو هه هست تو سیستم دوستم هم امتحان کردم سه هستش کار می کنه هسته چهارم فقط آنلاک می شه و بس.پس با صحبت های شما تا این فرکانس خوبه یعنی فرکانس 4000 مگاهرتز و رم روی 1760 .
از فردا میرم روی ساخت خنک کننده آبی برای رسیدن به فرکانس 4300 پایدار!!!!!نظر شما چیه؟
البته یه بار هم CPUرو به فرکانس وحشتناک MHz4500 هم رسونم ولی بیش از یه ربع پایدار نشد! روی ایر برای خودم رکوردی زدم ها! خودشم روی فن استوک یه دوهسته ای!
در مورد پاور همباید بگم که من وقتی که مادربرد رو که گرفتم توشو نگاه نکردم و انتظار نداشتم که یه مادربرد با این قیمت براش یه سوکت 8 پین برای تغذیه CPU بخواد و یه سوکت دیگه برای تغذیه 4 تا اسلاید کارت گرافیک !!!بنابراین این شدکه دیگه نتونستم پاور رو که استفاده کرده بودم رو پسش بدم.
خوب در هر جهت برام کلی تجربه بود.ولی در حالت کلی تو اورکلاک نمی خوام قطعات رو ازدست بدم چون اگه CPU رو از دست بدم مادربرم رو هم نا خوداگاه از دست می دم چون CPU فونوم تو بازار نیستش!
راستی می شناسی که کسی بخواد سی پی یو فونوم چهار یا شش هسته ای شو ترجیها نسخه بلک ادیتیشن باشه رو بفروشه؟
ببخشید که این همه حرف زدم:yes:اااااا؟؟؟؟

عزیز جان برای آورکلاک باید تجهیزات حرفه ای باشه

با سوکت 4 پین فشار آوردن به سیستم یعنی ریسک بسیار بالا

اگر دما را هم بتونی کنترل کنی باز سوکت 4 پین محدودیت عبوذ جریان داره

ولتاژ رو ببری بالا یا پاورت میسوزه یا مادربردت

واتر هم برای افزایش فرکانس زیاد کمکت نمیکنه بیخود هزینه نکن

mehrdad_ab
26-10-12, 11:49
سلام علی
با نیما موافقم ،
من تجربه ای در مورد آورکلاک ندارم ، فقط برای افزایش کارائی ، سیستم هامو آور می کنم
به نظرم پردازندت رو روی 4000 اور کن و بزار بمونه برای استفاده 7/24
برای ثبت رکورد یه کم حرفه ای تر کار کن و برو سراغ LN2 (که البته یه برد/پردازنده ی دیگه برای استفاده 7/24ـت کنار بزار)
راستی به نظرم برای بالای 4000 ، پاورت ضعیفه
پل شمالی رو هم تا میتونی ولتاژ نده ، فقط اگه سیستم تصویر نداد یا بوت نشد ، ولتاژ بالا براش ، بیشتر ناپایداری به دنبال داره تا پایداری !

Aliover
27-10-12, 03:15
سلام دوستان باشه ما تسلیم.همون که شما گقتین رو انجام می دم.من از این سیستم بیشتر برای گیم استفاده می کنم نه برای رکورد.راستش هر دوش که نمیشه؟یا باید برای اور کردن سیستم رو از هر جهت آماده کنم یا برای گیم!خوب من نتیجه گرفتم که تو اولین فرصت یه پاور خوب برای این سیستمم بگیرم و بعد برم برای جمع کردن یه سیستم مخصوص اورکلاک !البته این بار از اینتل.
ولی خیلی ناراحت شدم.من پلتفرم AMD رو اینجوری نمیدونستم؟!
در مورد خنک کننده هم من قرار نیست که هزینه کنم؟
یکیش در حال ساخته
که اگه دانشگاه مجال بده که تمومش کنم تو همین جا عکس هاشو می قرار میدم.
بازم ممنون از همه ی استادان انجمن شهر سخت افزار.
ممنون.:yes:

Aliover
27-10-12, 03:24
راستی کسی میدونه که چه جوری من این نظر سنجیه بالا رو پاکش کنم ؟
آقا آبروی AMD در خطره؟
یکی کمک کنه:1. (27):

Aliover
28-10-12, 23:46
آقا من با این فن روی 4200 کاملا پایدارم .بدون افزایش ولتاژ.اینم عکس فن.انشالله می رم روی 4500 البته در حد تست نه همیشگی!برا استفاده روزانه گیم همون 4100 خوبه.
فعلا تا اینجا پایداره....... .

nima_hl
29-10-12, 02:54
آقا من با این فن روی 4200 کاملا پایدارم .بدون افزایش ولتاژ.اینم عکس فن.انشالله می رم روی 4500 البته در حد تست نه همیشگی!برا استفاده روزانه گیم همون 4100 خوبه.
فعلا تا اینجا پایداره....... .

کارتون گالیور را که دیدید ؟

اگر دیدید به سبک آقای گلوم اینو بخونین

من میدوونم که آخر یه بلائی سر این سیستمت میاری . من میدوننم :lol:

عزیز 4100 برای 7/24 ، سوکت 4 پین و ولتاژ بالای 1.425 خیلی زیاده حالا خود دانی

اگر خواستی 7/24 روی این مشخصات استفاده کنی حتما بعد از یک مدت کار با سیستم، یک بار با دست کابلای برق ، هیت سینک و قطعات مدار تغذیه را تست کن که داغ نشده باشه

در ضمن فن خوبی خریدی مبارکت باشه

Aliover
29-10-12, 17:13
[QUOTE=nima_hl;246133]کارتون گالیور را که دیدید ؟

اگر دیدید به سبک آقای گلوم اینو بخونین

من میدوونم که آخر یه بلائی سر این سیستمت میاری . من میدوننم :lol:

عزیز 4100 برای 7/24 ، سوکت 4 پین و ولتاژ بالای 1.425 خیلی زیاده حالا خود دانی

اگر خواستی 7/24 روی این مشخصات استفاده کنی حتما بعد از یک مدت کار با سیستم، یک بار با دست کابلای برق ، هیت سینک و قطعات مدار تغذیه را تست کن که داغ نشده باشه

آقا سلام.آخه می دونی چیه.درد من اینه که دوست من و من با هم سی پی یو هامون رو خریدیم .من 555 گرفتم فقط یک هستش باز شد ولی برای دوستم که 565 بود هر دو هستش باز شد! حالا داریم تو محله برا هم کری می خونیم. سی پی یو من تو فرکانس 3200 هست برای رسیدن به سرعت یه چهر هسته ای منم مجبور شدم اونو تا 4300 اورکلاکش کنم.تا سرعتم با او برابری کنه.اون مادربردش معمولییه نمی تونه بیش از 3900 اورش کنه ولی من با این مادربرد تا 4500 هم رفتم .
در مورد داغ کردن هم باید بگم که این فن سی پی یو یک فن داره تو دفترچه نوشته که می تونید یه فن دیگه هم به طرف دیگهش نصب کنبد.منم رفتم یه فن بلبرینگی خیلی خوب برا نصب کردم .
و اما در مورد دماش=
دمای سی پی یو با اضافه کردن این فن 6 درجه با دما تو حالت تک فن اومدش پایین. و تو تست های سنگین به دمای فوق الآده ی 48 درجه رسده که خیلی خوبه و بدون لود هم به 28 درجه هم می رسه!
در مورد سیم برق و مدار تغزیه و این چیزا=
من روی هتسینگ های این مادربرد و مخصوصا برای پل شمالی یه فن نصب کردم که تو لود سنگین دماش به سختی به 55 درجه میرسه و در حالت بدون لود هم به 45 درجه میرسه.
کلا سیستمم خیلی خنکه به خاطر همین دارم ریسک می کنم.چند ساعت پیش هم تو فرکانس 4300 با برنامه AOD یه ساعت تست کردم کاملا پایدار بود و دماش هم زیاد نشده بود. یه عکس از کیسم میزارم .فکر کنم موخت سوت بکشه وقتی داخل کیس رو ببینیرو ببینی م.حت سوت می کشه!؟!؟!؟!:lol:

در ضمن فن خوبی خریدی مبارکت باشه.
در مورد فن هم مرسی قابل شمارو نداره والا .:yes:
فنش خیلی خوش ساخته قابلیت تنظیم دور رو هم داره و حداکثر 3100RPm هم دوران می کنه.سی پی یو رو هم که توان مصرفیش الان به 140wرسیده رو داره به خوبی خنک می کنه.

اینم از عکس ها:
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link
ببخشیدها که ترسوندمت آخه من توی این کیسم بجز CPUو Motherbord و GPU از همشون دو تا دارم!!! دو تا هارد دو تا دیویدی و دوتا رم دوتا پاور
:party:
راستی اون فن کوچیکه به فنا رفت.پره هش شکست!

Aliover
30-10-12, 13:15
آپدیت جدید نرم افزارAIDA64 Extreme Edition_Version_2.70.2200_Oct 29, 2012
برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید.
برای اکتیو می توانید از سریال نامبر قبلی این نرم افزار
که در پست اول قرار دارد استفاده نمایید.
و همچنین می توانید از برنامه ی کیجن موجود در لینک زیر هم استفاده کنید.
لینک کیجن نرم افزار:

Aliover
30-10-12, 14:34
تست CPUهای مختلف با نرم افزار های از قبیل 3Dmark و AIDA64:
75837584758575867587

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Aliover
05-11-12, 17:58
ادمین من چه جوری پست اول رو ویرایشش کنم ؟
گزینه ویرایشش رفته دیگه نیستش؟
ممنون می شم پاسخ بدین؟

Moein
05-11-12, 20:42
ادمین من چه جوری پست اول رو ویرایشش کنم ؟
گزینه ویرایشش رفته دیگه نیستش؟
ممنون می شم پاسخ بدین؟

شما شماره پستی که می خواهید ویرایش کنید به همراه متن ویرایش شده یا متنی که نیاز دارید به پست اول اضافه بشه رو برای بنده پیغام خصوصی کنید بنده اعمال می کنم

موفق باشید

Aliover
10-11-12, 17:28
چشم حتما در اولین فرصت این کار رو انجام می دم.:yes:

badboy11
11-01-13, 13:22
8031با سلام. دوستان چرا باس مموری من رو 533 زده؟ تو بایوس که 1067 نشون میده . ریت رم هم تو ویندوز کم هست 5.9 . یعنی به خاطر استفده گرافیک از مموری هستش؟ راهی داره که بالا ببرم این گزینه رو؟

Aliover
13-01-13, 12:56
با سلام خدمت شما دوست عزیز . باید بگم که شما خودتون می گید باس رم! نه فرکانس.اون باس رو ضرب در 2 کنید رقم فرکانستون می شه 1067. اون فرکانس پایه رم هست. مثلا در رم های DDR 2 مساوی 400 که در مجموع 800 می شه. یا در رم های DDR3 باس 800 ضرب در 2 می شه 1600.در مورد امتیاز هم با کاهش تایمینگ یا با افزایش فرکانس شاید بتونید امتیازتون رو به 6 برسونید.در ضمن امتیاز 5.9 امتیاز معمول رم های 1067 هست.بازم سوالی بود در خدمتیم.