PDA

مشاهده نسخه کامل : دمای بالای کارت گرافیک R6570 2gb MSI

AHDE
02-10-12, 17:41
سلام دوستان.
من همین هفته یه کارت گرافیک AMD R6570 MD2GB MSI خریدم.از عملکردش هم راضیم.
ولی دما زیاد خوب نیست.در حالت معمولی دما 45 درجه هست.و در حالت انجام بازی (یه بازی سنگین مثل Max Payne 3)دما به 67 درجه هم میرسه!!!
کارت گرافیکم نو هست و دمای کارت گرافیک قبلیم که NVIDIA بود در هنگام انجام بازی 55 درجه میشد و در حالت معمولی دیگه نهایتا به 42 میرسید.
دو تا فن هم برای خنک کنندگی داخل کیس گذاشتم یکی پشت کیس.یکی هم همنجوری گذاشتم وسط اونجا باد بزنه.ولی ذره ای دما فرق نکرد.
این هم یک عکس از مدل کارت گرافیکم:
MSI R6570 MD2GB (Only the registered members can see the link)

The-Joker
02-10-12, 18:12
سلام عزیز دل .
این دما برایه کارت گرافیک نرماله مشکلی پیش نمیاد .
شما می تونید با استفاده از نرمافزار ها ی مختلف ، سرعت فن کارت گرافیکتون رو بیشتر کنید تا دماش بیاد پایین تر .
اگرم هیت سینک فن خمیر سیلیکون نداره ، می تونید خمیر سیلیکون بزنید تا دماش بیاد پایین تر .
اون دو تا فن هم نباید همینطوری ببندینش تویه کیس ، وگرنه جریان هوا تو کیس بهم می خوره ، شما باید فن رو در پنل پشتی به صورتی ببندی که هوایه گرم داخل کیس رو به بیرون هدایت کنه و فن های پنل های بغلی باید هواید خنک رو از بیرون وارد کیس کنه و پنل جلویی و پنل زیری هم باید هوا رو از بیرون وارد کنه ، اما پنل بالایی باید هوایه گرم داخل کیس رو به بیرون هدایت کنه .
تهویه کیس تو دمایه قطعات خیلی مهمه .

AHDE
02-10-12, 20:29
با تشکر از جوکر.
من تازه این گرافیک را خریدم.فکر کنم خمیر سیلیکون داشته باشه.
و باید بگم که یک بار که کامپیوتر را خاموش کردم به بالای کارت گرافیک دست گذاشتم اصلا داغ نبود.وقتی به هیت سینک دست گذاشتم اون خیلی داغ بود.
و باید بگم من کیسم فقط یه پنل برای فن داره اون هم پشت کیس هستش.و دیواره ها هیچ جای پیچی نداره.

Over_Cracker
02-10-12, 21:31
با تشکر از جوکر.
من تازه این گرافیک را خریدم.فکر کنم خمیر سیلیکون داشته باشه.
و باید بگم که یک بار که کامپیوتر را خاموش کردم به بالای کارت گرافیک دست گذاشتم اصلا داغ نبود.وقتی به هیت سینک دست گذاشتم اون خیلی داغ بود.
و باید بگم من کیسم فقط یه پنل برای فن داره اون هم پشت کیس هستش.و دیواره ها هیچ جای پیچی نداره.

درود.

برای تشکر،از دکمه تشکر استفاده کنید.

میتونید درب کیس رو باز بگذارید اگر تهویه داخل کیس مناسب نیست و درب جای نصب فن نداره.

همچنین به صورت دستی میتونید دور فن گرافیک رو در کاتالیست افزایش بدید. اما دمای 70 درجه عادی و نرمال هست در لود گرافیک و تا 90 درجه جا داره.جای نگرانی نیست.(در ضمن سعی کنید اصلا دست به بدنه ی گرافیک نزنید،چون خیلی حساس هست و ممکنه الکتریسته ساکن بدنتون باعث سوختن IC های کارت بشه)

AHDE
04-10-12, 08:47
درود.

برای تشکر،از دکمه تشکر استفاده کنید.

میتونید درب کیس رو باز بگذارید اگر تهویه داخل کیس مناسب نیست و درب جای نصب فن نداره.

همچنین به صورت دستی میتونید دور فن گرافیک رو در کاتالیست افزایش بدید. اما دمای 70 درجه عادی و نرمال هست در لود گرافیک و تا 90 درجه جا داره.جای نگرانی نیست.(در ضمن سعی کنید اصلا دست به بدنه ی گرافیک نزنید،چون خیلی حساس هست و ممکنه الکتریسته ساکن بدنتون باعث سوختن IC های کارت بشه)
منم فکر میکردم دمایه نرمالیه اما چون کارت گرافیک قبلیم دماش از 50-55 بالا تر نمیرفت نگران شدم.