PDA

مشاهده نسخه کامل : HDD (نصب ویندوز روی هارد اکسترنال؟)

amirshahr
02-10-12, 17:38
با سلام . من یک هارد اکستر نال دارم و هارد دیگری ندارم آیا می تونم از اون به عنوان هارد اصلی استفاده کنم و روی اون ویندوز نصب کنم یا نه اگه آره چطوری؟
ممنون:great:

The-Joker
02-10-12, 18:15
سلام عزیز .
خیر من تا حالا ندیدم که بشه از هارد اکسترنال به عنوان هارد اینترنال استفاده کرد و اینکه رویه هارد اکسترنال هم نیشه ویندوز نصب کرد چون سرعتش پایینه .
البته شاید واقعآ من در این مورد اطلاعی ندارم ، اگه بقیه دوستان اطلاع دارن راهنمایی کنن .

vandelin
02-10-12, 20:17
سلام
بله شدنش میشه ولی چندتا محدودیت و نکته داره .
مهمترینش اینه که بورد شما باید قابیت بوت از طریق پورت usb رو داشته باشه ، معمولاً بورد های قدیمی این قابلیت رو ندارن .
دوم اینکه سرعت تقریباً تمام هارد های اکسترنال (2.5 اینچی) روی 30 m\s قفل شدن پس مطمئناً کارایی پایینی خواهد داشت .

یه سرچی بزنید تو نت آموزش های فراوونی حتی رو حافظه فلش هست :
Only the registered members can see the link

متوجه نشدید بگید توضیح بدم .
شخصاً تست نکردم و پیشنهاد هم نمیکنم .

و اگر هم بورد قابلیت بوت از طریق usb رو نداشته باشه ، با باز کردن باکس هارد اکسترنال (که به هیچ وجه توصیه نمیکنم !) با یه هارد معمولی لپ تاپی (2.5 اینچی) با پورت ساتا روبرو هستید که میشه ازش به عنوان اینترنال استفاده کرد .

amirshahr
03-10-12, 18:48
سلام
بله شدنش میشه ولی چندتا محدودیت و نکته داره .
مهمترینش اینه که بورد شما باید قابیت بوت از طریق پورت usb رو داشته باشه ، معمولاً بورد های قدیمی این قابلیت رو ندارن .
دوم اینکه سرعت تقریباً تمام هارد های اکسترنال (2.5 اینچی) روی 30 m\s قفل شدن پس مطمئناً کارایی پایینی خواهد داشت .

یه سرچی بزنید تو نت آموزش های فراوونی حتی رو حافظه فلش هست :
Only the registered members can see the link

متوجه نشدید بگید توضیح بدم .
شخصاً تست نکردم و پیشنهاد هم نمیکنم .

و اگر هم بورد قابلیت بوت از طریق usb رو نداشته باشه ، با باز کردن باکس هارد اکسترنال (که به هیچ وجه توصیه نمیکنم !) با یه هارد معمولی لپ تاپی (2.5 اینچی) با پورت ساتا روبرو هستید که میشه ازش به عنوان اینترنال استفاده کرد .

سلام دوست عزیز .باتشکر از راهنمایی شما ولی چیز زیادی دستگیرم نشد تازه فایل زیپی (WAIK Files)هم که گفته قابل دانلود نبود. ممنون میشم اگه کمکم کنید .
بسیار بسیار سپاسگذارم.:great:

vandelin
03-10-12, 23:03
ثبل از هر چیز مطمئن بشید که بورد شما قابلیت بوت از طرق درگاه USB رو داره .

تو کدوم مرحلش مشکل داريد ؟

1.روي دسکتاپ يا هر جاي ديگه 2 فولدر با نام هاي Waik files و windows files بسازيد .
2. اين برنامه (Only the registered members can see the link) رو دانلود و نصب کنيد و از درايو اصلي نصب ويندوز (c) ، سه فايل Bcdboot.exe, Bootsect.exe , Imgex.exe رو پيدا و به فولدر waik files کپي کنيد .
3. فايل زيپي که ضميمه کردم رو داخل فولدر waik files اکسترکت کنيد .
4.تمامي فايل هاي ديسک نصب ويندوز سون رو از ديسک نصب ، به فولدر Windows files کپي کنيد .
5. حال بر روي فايل installer درون فولدر waik files ، کليک راست و گزينه run as a administrator رو بزنيد تا اجرا شه .4
6. برنامه ايي با پنجره سبز رنگ باز شده ، enter زده و از پنجره باز شده فايل install.wim رو انتخاب کنيد . اين فايل رو از آدرس c:\windows/source پیدا کنید .
7. حال ادیشنی رو که می خواید نصب کنید انتخاب کنید . کافیه شماره مربوطه رو وارد کنید .
8.نام درایو اکسترنال خودتون رو وارد کنید .
9.نام درایو اکتیو (معمولاً c ) رو وارد کنید .
10. برنامه از شما میپرسه که آیا نام درایوی که در مرحله 8 انتخاب کردید درسته یا نه ، حرف Y رو بزنید .
11 . کلید enter رو بزنید ، مدتی طول میکشه تا نرم افزار فرایند مربوطه رو طی کنه و بعد سیستم رو ریست کنید (بعد از اینکه برنامه کارش تموم شد خودش میگه که باید ریست کنید)
12. بعد از ریست به بایوس رفته و در قسمت تعیین مشخصات بوت ، بوت از طریق پورت usb رو انتخاب کنید .
13. سیستم از طریق هارد اکسترنال بوت شده و مراحل بعدی مثل نصب عادی ویندوز میباشد . ترجیحاً زمانی که می خواید سیستم رو ریست کنید ، سیستم رو خاموش کنید و هارد اینترنال یا اصلی رو کاملاً جدا کنید . سیستم رو روشن کنید ، به بایوس و گزینه مروبطه رو انتخاب کنید و باقی مراحل رو ادامه بدید .

نکته : خودم متاسفانه حتی فلش هم در اختیار ندارم تا تست کنم و مطمئن شم ، ولی طبق کامنت ها ظاهراً مشکلی نیست . البته به کند بودن ویندوز هم اشاره هایی شده .
نکته 2 : برنامه ایی که تو مرحله 2 لینکش رو گذاشتم فکر کنم فقط رو نسخه اصلی ویندوز نصب شه ، پس باید روی لپتاپی که ویندوز اصلی داره این برنامه رو نصب کنید و اون فایل ها رو بردارید . یا اینکه سرچ کنید و این فایل ها رو جداگونه دانلود کنید . حجم خود این برنامه حدود 1 گیگ هست !
نکته 3 : فایل زیپ شده برنامه ایی که تو مرحله 3 گفته شده ، شمیمه کردم . میتونید دانلود کنید .

sobhan121
11-04-14, 01:14
شما میتونید از windows to go که برنامه رسمی مایکروسافت هست استفاده کنید که البته باید یک عدد ویندوز 8 یا 8.1 اینترپرایز داشته باشید و اون رو از کنترل پنل خود ویندوز اجرا کنید و ادامه بدید!!! و به راحتی و به صورت عادی ویندوز خودتون رو حمل کنید. البته بحث کرک و یا کد اوریجینال هم هست. در مورد کد اوریجینال مثلا اگر هارد رو تو دو سیستم فقط استفاده میکنید مثلا سیستم منزل و اداره برای هر دو باید کد فعال سازی بگیرید چون با تغییر مشخصات سخت افزاری کد فعالسازی جدیدی لازم است. کرک رو نمیدونم احتمالا مشکلی نداشته باشه

mojtabaaaa
11-04-14, 02:32
من یه بار رو فلش نصب کردم ولی بعد ولکام بالا نیومد

STUXNET
11-04-14, 09:36
به نظر از نظر تجربي چون سرعت Read و Write هاردهاي External به مراتب پايينتر از هاردهاي درون كيس هست Internal بهتون توصيه نمي كنم اينكارو كنيين

sobhan121
11-04-14, 18:05
به نظر از نظر تجربي چون سرعت Read و Write هاردهاي External به مراتب پايينتر از هاردهاي درون كيس هست Internal بهتون توصيه نمي كنم اينكارو كنيين

به لطف یو اس بی ۳ شاید تو برنامه های خیلی سنگین کمی کند باشه
من با هاردم امتحان کردم مشکلی نداره. رو فلش ۳۲ گیگ هم میتونید این کار رو کنید