PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی خرید مانیتور 3D

snipping
01-10-12, 13:37
سلام به اساتید،
دنبال خرید مانیتور 3D هستم بیشتر برای گیم و بازی می خوام استفاده کنم ولی اون چیزی که بیشتر برام اهمیت داره کیفیت تصویر 3D هست . الان توی بازار دو مدل مانیتور هست که یه سری عینک هاشون با باطری است و یه سری بدون باطری .
ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه اطلاعات بهتری دارید بگید.

Over_Cracker
01-10-12, 20:09
درود.

مدل LG D2342P جز بهترین های بازار هستش و اکثریت کاربرانی که داشتن راضی بودن ازش.(مخصوصا برای گیم حرف نداره)

Only the registered members can see the link

بررسیش رو میتونید اینجا مطالعه کنید:

Only the registered members can see the link

nima_hl
01-10-12, 23:13
سلام به اساتید،
دنبال خرید مانیتور 3D هستم بیشتر برای گیم و بازی می خوام استفاده کنم ولی اون چیزی که بیشتر برام اهمیت داره کیفیت تصویر 3D هست . الان توی بازار دو مدل مانیتور هست که یه سری عینک هاشون با باطری است و یه سری بدون باطری .
ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه اطلاعات بهتری دارید بگید.

سلام

این مدلی که مظاهر گرامی فرمودند را بنده دارم و راضی هستم

کلا مانیتورهای سه بعدی 2 سری هستند اکتیو با عینکهای سنگین باطری دار که فرمودید و پسیو مثل مانیتور من

شخصا هم اکتیو داشتم هم پسیو و پسیو را بیشتر پسندیدم

از مانیتور اکتیو 1-2 ساعت در حالت 3d استفاده میکردم، چشمام تا 2-3 ساعت تعطیل میشد . سر درد و سر گیجه بماند

در هر صورت امروز این مانیتور را قیمت کردم حدود 900 هزار تومان بود

snipping
03-10-12, 13:58
ممنون از راهنمایی تون مقاله سایت zoomit واقعا خوب توضیح داده بود و این مانیتور گارانتی شرکت مادیران هست. با این مانیتور فکر کنم PES بازی کردن خیلی حال بده یا حتی DOTA.

فقط یه سوال از nima_hl گرامی دارم و اینکه برای بازی 3D آیا حتما باید خود بازی هم 3D باشه ، اگه اینطوریه چه بازی هایی 3D هستا و از کجا باید تهیه کرد.

nima_hl
04-10-12, 01:16
ممنون از راهنمایی تون مقاله سایت zoomit واقعا خوب توضیح داده بود و این مانیتور گارانتی شرکت مادیران هست. با این مانیتور فکر کنم PES بازی کردن خیلی حال بده یا حتی DOTA.

فقط یه سوال از nima_hl گرامی دارم و اینکه برای بازی 3D آیا حتما باید خود بازی هم 3D باشه ، اگه اینطوریه چه بازی هایی 3D هستا و از کجا باید تهیه کرد.

نه عزیز نیاز نیست بازی 3 بعدی باشه

تقریبا همه بازیها را میشود به صورت 3 بعدی بازی کرد

البته اینجا یک سری مطالب وجود داره

روی مانیتور یک برنامه هست به نام tidef که به وسلیله آن میتوانید بازیها را به صورت سه بعدی اجرا کنید ( بازی را درون این برنامه اضافه میکنید و از درون آن دستور اجرا می دهید )

البته اگر گرافیک کارت شما nvidia باشه با یک کلک مرغابی میتونید با خود درایور گرافیک بازیها را به صورت 3 بعدی اجرا کنید ( نیاز به tridef نیست )

snipping
06-10-12, 14:15
تو سایت مادیران مشخصات فنی LG 3D D2342P رو زده بود در مجموع مشخصاتش خوبه و زاویه دید خوبی هم در حالت 2 بعدی داره ولی درخواست پردازش تصویرش 5 میلی ثانیه هست !!! ممکنه توی بازی تصاویر سایه داشته باشه.
"23 Wide
كنتراست 5,000,000:1
وضوح تصوير 1920x1080
مجهز به ورودي‌هاي DVI و HDMI
امكان تبديل تصاوير دو بعدي به سه بعدي
برنده گواهينامه نمايش تصاوير بدون لرزش (Flicker Free) از TUV و Intertek
امكان استفاده از عينك‌هاي بسيار سبك و ارزان قيمت
استفاده از عينك‌هاي بدون باتري و بدون امواج الكتروني
نمايش تصوير سه بعدي با عمق بيشتر
امكان نمايش تصاوير سه بعدي با وضوح بالا و بدون سايه
25% مصرف انرژي كمتر نسبت به مانيتورهاي 3D رايج
نمايش تصاوير تا دو برابر شفافيت بيشتر نسبت به نمايشگرهاي 3D رايج

nima_hl
06-10-12, 15:09
تو سایت مادیران مشخصات فنی LG 3D D2342P رو زده بود در مجموع مشخصاتش خوبه و زاویه دید خوبی هم در حالت 2 بعدی داره ولی درخواست پردازش تصویرش 5 میلی ثانیه هست !!! ممکنه توی بازی تصاویر سایه داشته باشه.
"23 Wide
كنتراست 5,000,000:1
وضوح تصوير 1920x1080
مجهز به ورودي‌هاي DVI و HDMI
امكان تبديل تصاوير دو بعدي به سه بعدي
برنده گواهينامه نمايش تصاوير بدون لرزش (Flicker Free) از TUV و Intertek
امكان استفاده از عينك‌هاي بسيار سبك و ارزان قيمت
استفاده از عينك‌هاي بدون باتري و بدون امواج الكتروني
نمايش تصوير سه بعدي با عمق بيشتر
امكان نمايش تصاوير سه بعدي با وضوح بالا و بدون سايه
25% مصرف انرژي كمتر نسبت به مانيتورهاي 3D رايج
نمايش تصاوير تا دو برابر شفافيت بيشتر نسبت به نمايشگرهاي 3D رايج

ببین عزیز زمان پاسخگوئی 5 میلی ثانیه اگر واقعی باشد که نیست برای بازی کاملا کفایت میکند

به عبارت خودمونی مونیتور های معمولی 60 هرتز هستند به عبارتی ماکزیمم میتوانند در ثانیه 60 تصویر را به نمایش در بیاورند

1 را اگر تقسیم بر 60 کنید به عدد 0.0166666 میرسیم که مفهومش میشه حدود 16 میلی ثانیه

پس اگر زمان پاسخگوئی واقعی مونیتور ( مشکی تا مشکی ) برابر با 16 میلی ثانیه باشد شما سایه ای در تصویر نمیبینید و اگر هم وجود داشته باشه برای چشم قابل تشخصیص نیست

این زمان پاسگوئی خاکستری تا خاکستری یک چیز من دراوردیه که سازندگان برای فروش کالاشون به خورد ملت میدند

در مجموع زمان تاخیر واقعی این مونیتور زیر 16 میلی ثانیه هست و من ازش راضیم ( سایه و ... در بازی و فیلم نداره )

snipping
09-10-12, 13:32
این مانیتور نسبت به مشخصات فنیش با برند سام سونگ توی یک رده هستن ولی قیمت LG خیلی ارزون تره و در ضمن عینکش هم باطری خور نیست.

Blue Rose
09-10-12, 14:20
این مانیتور نسبت به مشخصات فنیش با برند سام سونگ توی یک رده هستن ولی قیمت LG خیلی ارزون تره و در ضمن عینکش هم باطری خور نیست.

پیشنهاد من به شما اینه که سراغ مانیتور های پسیو نرید،مخصوصا این برند!!!
مدل سامسونگ هم اصلا قابل مقایسه با ال جی نیست...
قابلیت تبدیل 2 بعدی به 3 بعدی این مانیتور همانند دیگر نمایشگرهای سه بعدی به خوبی عمل نمی کند و تصاویر سه بعدی خروجی کیفیت قابل قبولی ندارند. اما اگر فیلم سه بعدی با این مانیتور مشاهده کنید حتما از آن لذت خواهید برد.کیفیت تصاویر 2 بعدی به دلیل استفاده از تکنولوژی FBR و Passive در مقایسه با مانیتورهای غیر سه بعدی دیگر پایین تر است. در واقع اگر با دقت به تصویر توجه کنید خطوط تصویر را مشاهده خواهید کرد.هرچند رنگ ها بسیار خوب و زنده نمایش داده می شوند اما طیف رنگ مشکی تا سفید کامل نیست.

snipping
16-10-12, 10:06
پیشنهاد من به شما اینه که سراغ مانیتور های پسیو نرید،مخصوصا این برند!!!
مدل سامسونگ هم اصلا قابل مقایسه با ال جی نیست...
قابلیت تبدیل 2 بعدی به 3 بعدی این مانیتور همانند دیگر نمایشگرهای سه بعدی به خوبی عمل نمی کند و تصاویر سه بعدی خروجی کیفیت قابل قبولی ندارند. اما اگر فیلم سه بعدی با این مانیتور مشاهده کنید حتما از آن لذت خواهید برد.کیفیت تصاویر 2 بعدی به دلیل استفاده از تکنولوژی FBR و Passive در مقایسه با مانیتورهای غیر سه بعدی دیگر پایین تر است. در واقع اگر با دقت به تصویر توجه کنید خطوط تصویر را مشاهده خواهید کرد.هرچند رنگ ها بسیار خوب و زنده نمایش داده می شوند اما طیف رنگ مشکی تا سفید کامل نیست.

سلام،
یکی از دوستانم همین مانیتور رو داره و خودم رفتم کیفیت تصویرش رو هم تو حالت سه بعدی و هم معمولی 2D دیدم ، کیفیت تصویر در حالت 2D خوبه ولی همونطور که دوستمون sword -master گفت به دلیل استفاده از تکنولوژی FBR اگه به مانیتور از فاصله خیلی نزدیک نگاه کنید خطوط تصاویر رو میتونید ببینید.
در مورد کیفیت تصاویر 3 بعدی هم دقیقا pes 2012 رو باهاش بازی کردیم و عمق تصویر واقعا خوب بود و مشکل سنگینی عینک رو که اصلا نداره چون از باطری استفاده نمیکنه و سر درد رو هم من بشخصه نداشتم.
بازی رو با همون نرم افزار
tridef اجرا کردیم و جالب اینکه یه توضیح هم از نحوه استفاده از عینک و حداقل فاصله ای که لازمه از مانیتور داشته باشی به نمایش گذاشت. و اگر درست رعایت نشه تصویر 3D اون کیفیت لازم رو نداره و حتی باعث میشه تصویر 2 تایی یا سایه دار بشه.
بازم میگم اگه حداقل فاصله از مانیتور رعایت بشه و دقیقا روبروی مانیتور بشینید واقعا از کیفیت تصویر 3D این مانیتور میتونی لذت ببری.
Only the registered members can see the link$S300W$
در مورد عینکش هم که توی خود کارتن مانیتور 2 تا عینک هست یکی همون عینک معمولی 3D و یکی هم برای افرادی که از عینک طبی استفاده میکن که با یه گیره روی عینک طبی سوار میشه.