PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد برنامه هایی برای clone کردن هارد با بد سکتور شدید

mobin2012
16-09-12, 01:20
سلام دوستان
من مشکلی برای هاردم پیش اومده و راهنمایی و نظر شما رو می خواستم بی زحمت
یم هارد وسترن دیجیتال که سیستم عامل روشه و یک هارد مکستور 500 گیگ
چند روز پیش می خواستم یک سری فایل از هارد مکستور رو به یک هارد اکسترنال کپی کنم که دیدم خیلی کنده سرعت در حد چند کیلو بایت در ثانیه و شاید حتی اصلا گیر کرده بوده..! خلاصه کامپیوتر رو ریست کردم خیلی عادی ریست شد( ویندوز روی هارد دیگه ای سوار هست ) خلاصه مجددا کامپیوتر بوت نشد ولی با یک Repair ساده حل شد. ویندور اومد بالا دیدم درایو های اون هارد Maxtor مذبور نیست و فقط هارد ویندوز درایواش هست..!!! ویندوز عوض کردیم دیدم بازم داستان همینطوریه!
Bios مثه همیشه کاملا شناسایی می کنه و سرعت بوت شدن کند هم نیست. یا بوت پاراگون Hard Disk Manager اومد بالا دیدم درایوهامو می شناسه حجم و اسم درایور ها همه درستند. از تو سایت Seagate برنامه Seatools رو دانلود کردم و با بوتش اومدم بالا اینم هاردو شناخت دو تا تست داره Short Test و Long Test که تست کوتاه وسط کار Fail شد و تست دوم هم بار اول تا 41% رفت و 97 ارور پیدا کرد زدم که اصلاح کنه که یه سری این اوایل رو اصلاح کرد ولی بقیه رو زد که اصلاحشون fail شد باردوم زدم این بار تا 51% رفت و بازم 97 ارور داد و fail شد و اصلاح ها رو هم زد fail شد. به نظر می رسه این هارد بد سکتور خیلی شدید داره که دیتا های روش واسم مهمه. بررسی که کردم فکر کنم یه راهش این هست که با یک نرم افزار مناسب باید سکتور به سکتور خونده بشه هارد و یک Clone از کله هارد بگیره و این برنامه باید طوری باشه که وقتی به سکتور معیوب رسید بعد از دو-سه بار سعی کردن رد بشه بره سکتور بعدی..برنامه های معمولی معمولا وقتی به سکتور خراب می رسند سعی می کنند که که بخونندش واسه همین چون خروجی نمی ده اون سکتور همونجا می مونه و بی نهایت بار می خواد بخونه اون سکتور رو واسه همین یهو می زنه که مثلا 40 ساعت مونده تا تموم بشه در واقع تا ابد هموجا می مونه.بعد از clone کردن اون کلون رو باید با یک برنامه ریکاوری معمولی ریکاوری کرد... بررسی که انجام دادم به این برنامه ها رسیدم.
Only the registered members can see the link
که اینا اپن سورس هستند
و
که می گن پدر هارد رو در میاره و بعضی ها توصیه نمی کردند
و این روش Only the registered members can see the link
آیا شما تجربه کار کردن با این ها رو دارید یا چیزه بهتری رو می تونید پیشنهاد کنید ؟
البته خوب یک سری هم کلا کارکردن با لینوکس رو پیشنهاد می کنند که من نرم افزاری که بتونه سکتور به سکتور بخونه و از سکتور معیوب رد بشه نمی شناسم..!
نیازمند یاری شما می باشم