PDA

مشاهده نسخه کامل : دو هارد به صورت مجزا

stranger7
12-09-12, 11:06
سلام دوستان اسئلتون؟ من دو تا هارد دارم که میخوام بدون در اوردن کابل کامپیوتر از اینها به صورت جداگانه ازشون استفاده کنم. یعنی اینکه یه بار با ویندوز این بیام بالا یه بار با ویندوز اون یکی؟ در ضمن نمیخوام اطلاعات این هارد جدیدم تو هارد قبلیم یا بالعکس دیده شه. یه جورایی میخوام مثل این کنم که: دیدید وقتی دو ویندوز سون و اکس پی رو تو یه هارد نصب میکنید اولش دو تا گزینه میاد که میگه میخواید با کدوم ویندوز بالا بیاید. منم تقریبا یه همچین چیزی واسه هاردم میخوام با این تفاوت که نمیخوام اطلاعات هاردم تو اون یکی دیده شه. ممنون میشم از راهنماییتون

nima_hl
12-09-12, 11:31
سلام دوستان اسئلتون؟ من دو تا هارد دارم که میخوام بدون در اوردن کابل کامپیوتر از اینها به صورت جداگانه ازشون استفاده کنم. یعنی اینکه یه بار با ویندوز این بیام بالا یه بار با ویندوز اون یکی؟ در ضمن نمیخوام اطلاعات این هارد جدیدم تو هارد قبلیم یا بالعکس دیده شه. یه جورایی میخوام مثل این کنم که: دیدید وقتی دو ویندوز سون و اکس پی رو تو یه هارد نصب میکنید اولش دو تا گزینه میاد که میگه میخواید با کدوم ویندوز بالا بیاید. منم تقریبا یه همچین چیزی واسه هاردم میخوام با این تفاوت که نمیخوام اطلاعات هاردم تو اون یکی دیده شه. ممنون میشم از راهنماییتون

سلام

چند سال پیش اگر درست بخاطرم مانده باشد یک نرم افزار به نام بوت مجیک بود که دقیقا این کاری که شما میخواهید را انجام میداد

گوگل کنید احتمالا ورژن جدید یا نرم افزارهای مشابه پیدا میکنید :wink:

ARMIN ABISHI
12-09-12, 12:59

سلام دوست عزیز،

شما میتونید این کار رو بکنید ولی درد سر زیاد داره.

اول باید هارد ها رو یکی یکی روشون سیستم بریزین. یعنی یک بار فقط هارد شماره یک رو به سیستم بزنین و روش ویندوز بریزین.
بعد ارتباط هارد یک رو قطع کنید و هارد دوم رو به سیستم بزنین و روش ویندوز بریزین.
بعد هر دو هارد رو به سیستم بزنین. وارد بایوس شده و هارد شماره یک را به عنوان اولین ماخذ بوت قرار بدین تا وارد ویندوز اول شود. برای اینکه هارد دوم از داخل ویندوز اول دیده نشود میتوانید از طریق "Device Manager" هارد دوم را Disable کنید تا درایوهای آن در سیستم نمایش داده نشود.
حالا برعکس، ریستارت زده وارد بایوس شوید و هارد شماره دو را به عنوان اولین ماخذ بوت قرار بدین تا وارد ویندوز دوم شوید. برای اینکه هارد اول از داخل ویندوز دوم دیده نشود میتوانید از طریق "Device Manager" هارد اول را Disable کنید تا درایوهای آن در سیستم نمایش داده نشود.

حالا هربار که در سیستم میخواهید از هارد یک به هارد دو بروید و یا برعکس بروید باید هر بار به بایوس سیستم وارد شده و اولین ماخد خوانش بوت را هارد مورد نظرتون قرار بدین.