PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل درخنک کردن 1090T

xenups
09-09-12, 20:49
سلام دوستان من به تازگی سی پی یو رو از 810 به 1090T ارتقا دادم سینکم blue orb 2 هستش و توی تست wprime به راحتی به 62 درجه می رسه
لطف کنید راهنمایی کنید بگید کولر من ضعیفه و نیاز به تعویض داره؟
هیچ گونه اور کلاکی هم نکردم
power 525 memonex
vga 6870
Only the registered members can see the link

nima_hl
09-09-12, 23:27
سلام دوستان من به تازگی سی پی یو رو از 810 به 1090T ارتقا دادم سینکم blue orb 2 هستش و توی تست wprime به راحتی به 62 درجه می رسه
لطف کنید راهنمایی کنید بگید کولر من ضعیفه و نیاز به تعویض داره؟
هیچ گونه اور کلاکی هم نکردم
power 525 memonex
vga 6870

سلام

گرامی زمان تعویض هیت سینک را کاملا تمیز کرده و از خمیر خوب استفاده فرمودید ؟

اگر این کارها را انجام دادید و از دمای پردازنده خود راضی نیستید میتوانید فن قویتر تهیه کنید

البته اگر شما با این سیستم کارهای سنگینی مانند کانورت یا رندر انجام نمیدهد. دمای تست 62 برای این پردازنده بد نیست و بنظرم نیاز به تعویض فن نیست

xenups
10-09-12, 01:49
خمیر از این 500 تومانی هاست بله کاملا تمیز کردم
62 درجه حداکثر دمای فنوم 6 هسته ایی هستش!
دور فنم همیشه روی 1600 دور هست!
توی بازی ها هم 58 درجه میره

xsmnx
10-09-12, 02:02

فن سی پی یو تون از قبل روش بوده یا تعویض کردین؟ ... به نظر میاد دور فن سی پی یو تون خیلی پایینه و این دلیل اصلی بالا بودن دمای اونه، معمولا سرعت فن سی پی یو های amd به طور متوسط 3000 دور هست.

xenups
10-09-12, 02:30
کولر من blue orb II هستش 1600 دور
سرعت دورانش ثابته

nima_hl
10-09-12, 02:31

همانگونه که xsmnx (Only the registered members can see the link) گرامی فرمودند دور فنتون خیلی پائینه

زمانی که پردازنده را تعویض فرمودید فن مخصوص 1090 را نصب کردید؟ ( فن این سری دارای هیت پایپ بوده و فن آن به راحتی بالای 4000 دور دوران میکند )

به هر صورت اختلاف دما در خمیرهای 500 تومنی و خمیر خوب میتواند خیلی زیاد ( حتی 10 درجه ) باشد

اگر فن مخصوص 1090 نصب است حتما در بایوس مادربرد تنظیمات مربوط به فن را چک کنید چون با این دماها فن بایستی دوران بسیار بالاتری داشته باشد

کولر من blue orb II هستش 1600 دور
سرعت دورانش ثابته

امان از پیری و بیخوابی :lol:

گرامی 1600 دور با اون دیزاین فن بنظرم برای این پردازنده کافی نیست

اگر فن فابریک را دارید آن را نصب کنید ولی در جریان باشید که این فن صدای وحشتناک زیادی تولید خواهد کرد

به هر حال سیستم شما با این وضعیت به خوبی دارد کار میکند و اگر مشکلی ندارید هزینه برای فن انجام ندهید ( آسیبی به سخت افزار شما در این دماهائی که فرمودید نمیرسد )

ولی اگر بودجه و تمایل دارید یک فن حرفه ای تهیه کنید ولی دقت ویژه ای به دمای مدار تغذیه داشته باشید

باتریم تمام شد دیگه نمیتونم تایپ کنم . خلاصه خواستید فن بخرید اول اینجا بفرمائید چون جای صحبت داره بعد اقدام برای خرید انجام دهید

xenups
10-09-12, 03:18
نظر شمابرای خرید کولر خوب برای این پردازنده چیه؟
با توجه به قدیمی بودن نمی خوام بیشتر از 140-150 خرج کنم

Over_Cracker
10-09-12, 03:40
درود.

Thermalright HR-02 Macho

The-Joker
10-09-12, 11:25
سلام دوست عزیز .
کولری که جناب Over-Cracker معرفی کردند کولر عالی ایی هستش ولی اگه شما قصد اورکلاک ندارید و فقط می خواهید که دمایه پردازندتون کمتر بشه به نظر من اصلآ لازم نیست که 140 هزار تومن برایه کولر خرج کنید و یه کولر معمولی مثل Buffalo به راحتی پاسخگو هستش .
این یه لیست از قیمت کولر ها هستش و از داخل لیست یه Deep Cool Icedeg 400 به راحتی پاسخگویه نیاز شما هستش و قیمتش هم 55 هزار تومنه .

xenups
10-09-12, 13:02
دوستان اگه بتونم دور فن رو زیاد کنم باز هم نیاز به تعویض سینک هست؟
کولر من 3 سیمه هستش یه جورایی تبدیلش کنم به 4 سیمه pwm

nima_hl
10-09-12, 13:24
سلام دوست عزیز .
کولری که جناب Over-Cracker معرفی کردند کولر عالی ایی هستش ولی اگه شما قصد اورکلاک ندارید و فقط می خواهید که دمایه پردازندتون کمتر بشه به نظر من اصلآ لازم نیست که 140 هزار تومن برایه کولر خرج کنید و یه کولر معمولی مثل Buffalo به راحتی پاسخگو هستش .
این یه لیست از قیمت کولر ها هستش و از داخل لیست یه Deep Cool Icedeg 400 به راحتی پاسخگویه نیاز شما هستش و قیمتش هم 55 هزار تومنه .

جکر جان 3 تا نکته

1- کولر ماچو حدود 96 تومن قیمت داره نه 140

2- بوفالو به زور از پس یک پردازنده 4 هسته اتلونی بر میاد و اصلا برای پردازنده دوستمون مناسب نیست ( هیت پایپ و هیت سینک زاغارتی داره :wink: )

3- قیمتهای لینکی که دادین آپدیت نیست و با قیمت واقعی بازار تفاوت نسبتا زیادی داره

دوستان اگه بتونم دور فن رو زیاد کنم باز هم نیاز به تعویض سینک هست؟
کولر من 3 سیمه هستش یه جورایی تبدیلش کنم به 4 سیمه pwm

شما به هیچ طریقی نمیتونید فن ولتاژی ( 3 سیم ) را به فن pwm تبدیل کنید و اگر هم بتوانید سرعت شما به جای افزایش کاهش خواهد یافت

به دلیل دیزاین خاص هیت سینک شما هم گمان نمیکنم فن دیگری به صورت اصولی بتوانید جایگزین کنید ( مگر اینکه یک فن دور بالا بزرگ بر روی کل هیتسینک یک جورائی سمبل کنید که شاید زیاد جالب نباشد )

xenups
10-09-12, 14:51
اگه کولر بهتری هم سراغ دارید معرفی می کنید چون 1090T واقعا پردازنده ی گرمیه تو حالت لود راحت به 57 میرسه و max temp اون 62 درجه هستش!
این کولرم به نظرم جالب اومد

STUXNET
10-09-12, 15:22
سلام داداش این کولر چیز خیلی توپیه Only the registered members can see the link
NH-U12P SE2 (Only the registered members can see the link) Noctua بی صدا قیمتش حدود 140 6 سال گارانتی تعویض