PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد دمای پردازنده i7 3770k

q1564w
09-09-12, 20:25
سلام بر دوستان عزیز
من cpu i7 3770k دارم وقتی بازی کرایسس 2 رو بازی میکنم دماش تا حداکثر 62 c میره و تو مدت بازی همون 62-63 میمونه .
فروشنده گفت اگه اور نکنی همون فن خود پردازنده کافیه .در حالت عادی هم دما 38-40 هستش.

می خواستم ببینم این دما عادیه یا زیادی داغ میکنه و باید فن مجزا بگیرم واسش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اور کلاک هم نمی خوام بکنم.

designme
09-09-12, 20:36
با سلام
تاجایی که برای این پردازنده ذکر شده تا 67 درجه مشکل براش وجود نداره ولی عموما تا چند درجه بیشتر از مقدار ذکر شده هم(فکر میکنم برای این پردازنده 72 تا 75) مشکل به وجود نمیاد
ولی در کل نباید پردازنده با این دماهای بالا برای طولانی مدت استفاده شده

designme
09-09-12, 20:38
لینک محصول Only the registered members can see the link

nima_hl
09-09-12, 23:35
این سئوال را خیلی از دوستان داشتند

این سری پردازنده (ivy bridge) از تکنولوژی ساخت 22 نانومتری استفاده میکنند که خیلی حسن داره ولی یک ایراد هم داره

چون مساحت تراشه کم شده سطح تماس آن با ihs (فلز روی پردازنده ) هم طبیعتا کم شده

این امر باعث میشود که انتقال حرارت از پردازنده به ihs و هیت سینک به کندی انجام پذیرد و هسته ها بدون آنکه هیت سینک گرم شود دمای بالائی پیدا نمایند

در کل تا 95 درجه این پردازنده تقریبا به راحتی کار خواهد کرد ولی بهتر است دما زیر 70 درجه نگهداری شود

دوستان توجه بفرمایند که به دلیلی که بالا عرض کردم خنک کننده های حرفه ای هم کمک چندانی به خنک کردن این سری پردازنده ها نمیکنند و بی جهت برای هیت سینک هزینه نفرمایند

q1564w
10-09-12, 13:11
مرسی از دوستان
یه سوال دیگه واسم پیش اومد این TCASE 67.4°C که تو مشخصات پردازنده نوشته جریانش چی هست؟؟؟؟؟؟؟

nima_hl
10-09-12, 14:03
مرسی از دوستان
یه سوال دیگه واسم پیش اومد این TCASE 67.4°C که تو مشخصات پردازنده نوشته جریانش چی هست؟؟؟؟؟؟؟

زیاد به این اعداد ارقام توجه نکنید :wink:

اینتل توی این سری یک مشکل حرارتی داره ولی مشکلی برای کار بر پیش نمیاره و اون اعداد اعلامی یک چیزی در حد دور هم باشیمه :lol:

با توجه به تاریخچه عملکرد اینتل این مشکل باید در تاک یا تیک آینده ( نسل بعدی ) حل بشه